Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért baj a környezetem...

Miért baj a környezetem szerint annyira, az, hogy ki akarom a drogot próbálni amikor nem akarok drogfüggő lenni, csak néha kicsit beszívni?

Figyelt kérdés

2021. jún. 11. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem úgy kezdi, hogy drogfüggő akar lenni.
2021. jún. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hellmano ***** válasza:
100%
Érdekes én soha nem akartam kipróbálni és nem is próbáltam ki 42F (és nem is fogom ez 100%) . Az csak mellébeszélés, hogy "ki akarom próbálni"... így indul általában minden szenvedélybeteg karrierje.
2021. jún. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem akar függővé válni, de sok esetben mégis megtörténik. Az ember könnyen átértékelődik. Eleinte mindenki csak jól akarja magát érezni, de aztán ahogy kipróbálgat az ember egyre több szert, úgy egyre több érzést is megismer. A drogoktól elért boldogságot sajnos máshogy nem lehet elérni - viszont ennek elég nagy ára is van. A másik hogy az élet marha nehéz sokszor, és nehéz helyzetekben könnyebb a könnyű utat választani, és bebódulni valami drogtól. Viszont ha valaki átesik a ló másik oldalára, akkor könnyen lehet hogy azt veszi észre hogy az egész élete egy meneküléssé vált. Később már van aki nem azért csapja szét magát hogy jó legyen neki, hanem hogy ne legyen rossz. Aki pedig függővé válik annak baromi nehéz leszokni, ha egyáltalán valaha le tud. Szóval összességében sokkal nagyobb a rizikó ezzel az egésszel, és mindenképp több szenvedéssel jár - mint boldogsággal. Persze nagyon nem mindegy hogy milyen drog. Így csak általánosítani lehet.
2021. jún. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hali.


Megpróbálok egybefüggően beszélni, bár így meló után a saját gondolataimat sem tudom nyomon követni teljesen.


Szóval... Miért szeretnd kipróbálni a drogokat? Melyiket szeretnéd kipróbálni? Mit értesz környezeted alatt? Család, rokonok, barátok?


Ez azért nem olyan téma, amit az ember mindenki előtt csak úgy hangoztat.


Ha a családról van szó, megértem. Szerintem nemtől és kortól függetlenül az ilyeneket senki sem beszéli ki otthon.


Érdekel a téma? A különböző drogok hatásai? Vagy csak nem tudod mivel elütni az időt, a haveroknál akarsz bevágódni, vagy egyszerűen csak úgy érzed hogy nincsen életed, és boldogság érzeted?


Nagyon nem mindegy, hogy miért akarsz és milyen drogot akarsz kipróbálni.


Mindegyiknek a rabjává, azaz függőjévé lehet válni. Legyen szó természetes és / vagy szintetikus szerekről. Még a fűtől (kannabisz) is, ami egy természetes növény, akárcsak például a kokain cserje.


Van-e bármilyen betegséged, allergiád? Ez sem mindegy.


Van úgy, hogy az ember egészségesnek (vagy legalábbis probléma mentesnek, aztán közbe mégsem) érzi saját magát, de attól függetlenül elő hozhatja az emberből a skizofréniát (ami a többszemélyiséget foglalja magába röviden tömören), a depresszióra való hajlamot is, még akkoris, ha Ő nem tud róla, hogy meglenne a hajlama rá. Igen, a fű is képes erre. Az sem való mindenkinek.


Ha az ember "unalmában" és boldogtalanságában akarja kipróbálni például a füvet, akkor csak azt éri el, hogy mégjobban depresszióba esik. Egy alapvetően egészséges és értelmes mentális személyisséggel rendelkező embert is képes tönkretenni huzamosabb távon.


Lelki problémák megoldására nem drogokat kell használni, mert az esetek 90%-a függővé válik, és észre sem veszik, de tönkre teszik saját magukat, mind lelkileg, mind testileg, mind érzelmileg és egészségileg is.


Vagy orvost kell felkeresni, vagy pedig hobbit kell találni, esetleg ismerkedni, ha az ember hasonló szituációba keveredik.


Tényleg észre sem venni, de le lehet élni egy életet drogfüggőkként is, és egyszer csak azt veszed észre, hogy elment előttem, felettem az élet.


Nem egy ilyet láttam és olvastam már.


Na ha ezeken túl vagyunk, akkor én elmondom neked, hogy én füveztem.


Kb fél évig toltam az ipart, de úgy kell elképzelni, hogy úgymond koca füvesként. Tehát volt hogy egy nap alatt elszívtam 3-at is, de volt olyan, hogy egy héten egyszer, esetleg kétszer, majd pedig volt olyan is, hogy 1 hónap alatt sem szívtam semmit.


De könnyű megszokni, és annál nehezebb elhagyni. De ez igaz a cigire, alkoholra, kávéra, kólára, energiaitalra, édességre, gyors kajákra stb. Ezek mind függőségek. A fű is, bárki bármit állít.


Alapvetően nálam szellemi változás nem történt mikor elhagytam a cuccost, de hiányzott. Jó dolog be chillelni, vagy adott esetben röhögni és pörögni kicsit, de azt természetes úton kell(ene) elérni, és nem ezzel. És nem speedel és extasyval.


Ha az embernek szar kedve van, akkor szívja. Ha jó kedve van, akkor meg azért szívja. Ha unatkozik azért, ha partyba megy beszélgetni vagy bulizni, akkor meg azért.


Nem rossz dolog és nem is káros elszívni néha 1-2 spanglit, amíg mondjuk ez havi szinten megy. De annyi. Meglehet szokni azt a felemelkedő, nyugodt, abszolút tiszta érzést, de pont ezért lesz függő az ember tőle, és ezért nem halad az életben egyről a kettőre.


Persze, ezek mind szervezet és személyiség függő dolgok. Mindenkinél más és más a végleges kifejlet.


Tehát nem attól leszel függő, hogy kipróbálod a füvet vagy bármi mást. A probléma ott kezdődik, amikor már második alkalmat keres az ember.


Ha ki akarsz próbálni valamit, akkor én csak a füvet tudom Neked "ajánlani, javasolni". Próbáld ki! Lehet, hogy nem lesz olyan, mint ahogy gondolod, és olyan jó, mint másoknak és ahogy Te gondolod!


Nem egészen úgy működik a dolog és olyan, minta filmekben és a sorozatokban. Ez a való világ, ezt is el kell fogadni.


Remélem, valamennyi rálátást tudtam Neked adni, és nagyjából érthető lett a kis regényem. Jó egészséget kívánok, és egyáltalán nem javaslom Neked a drogok kipróbálását, vagy gyakori használatát!


23/F

2021. jún. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
Valszeg aggódnak érted hogy függő leszel vagy nem akarják hogy tönkre tedd magad.Szerintem egy kis mokitól nem dől össze a világ.
2021. jún. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!