Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hány évesen lehet KIPRÓBÁLNI...

Hány évesen lehet KIPRÓBÁLNI a cigit?

Figyelt kérdés
2021. jún. 20. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hogy érted?


Sokan kipróbálták már 18 év alatt,mondjuk 14-15 évesen.

2021. jún. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TotoJTD ***** válasza:
88%
Velem 7 evesen PROBALTATTAK. 12 evesen szoktam ra, mert meno akartam lenni. Utolag okosabb az ember.
2021. jún. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
18
2021. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

18 hivatalosan.

De a valóságban a suttyó gyerekek már általános alsóban kioróbálják, mondjuk 8 évesen, 12 éves korukra meg már masszív dohányosok.

2021. jún. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%
Én már óvodában csikkeztem, hamutartó volt a jelem.
2021. jún. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem soha ne próbáld ki! Én 6 évesen gyújtottam rá sajnos először egy hülye ember jóvoltából, de bánom azt a napot, mert most itt vagyok lassan 17 évesen és napi 2 doboz erős cigit szívok. Nem tudok leszokni mert annyira az életem részévé vált már, hogy ha nem gyújtok rá 20 percenként betöröm az ablakot(télleg be szoktam törni) annyira ideges vagyok.


De azt mondom, ha mégis dohányzásra vetemednél először szívj el egyszerre 1 doboz mennyiségű cigit éhgyomorra, garantáltan elmegy a kedved ettől a rettentő káros, rossz dologtól.


De am minden életkorban ki lehet próbálni a cigit, csak ha bejön először akkor van baj, mert rászoksz és soha többé nem fogsz leszokni! Nem vagyok vészmadár, sajnos ez van! És mégsajnosabb, hogy ezt tapasztalatból mondom!

2021. jún. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Én már oviban napi 3 dobozzal szívtam szóval....:D

Amugy olyan 14 éves korban már ki szabad próbálni sztem.

2021. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tambi3 ***** válasza:
88%

Eléggé empatikus vagyok, igyekszem megérteni és elfogadni az embereket, jó és rossz szokásaikat egyaránt. Megértem a kávét, az energiaitalt, az alkoholt, még a narkót is, mert állítólag mindegyikben van valami jó. Egyedül a dohányzást nem tudom megérteni, bár félévszázada dohányzom. Ötévesen kínáltak meg először, tizenhatévesen már legálisan cigizhettünk a középiskolában.


Ahogy az évtizedek teltek, úgy romlott a tüdőkapacitásom, gyakorlatilag elcigarettáztam a repülőgépvezetői engedélyemet.


Szerinted megérte?

2021. jún. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem azt, hogy sokan tapasztalatból írják, hogy soha ne próbáld ki, az ő hibájukból szeretnék hogy tanulj. Sokan 1 db cigibe nem szívnak bele az életükben (mégis tüdőrákot kapnak), és teljesen jól le tudják élni az életüket. Viszont ha olyan társaságba keveredsz ahol ez menő, és te elfogadod, hogy kipróbálod, attól még nem fog semmi történni. Lesz egy tapasztalatod, hogy milyen, és ha még jól is esik (amit kétlek), akkor sem leszel egy szál cigitől függő. Rendszeres fogyasztástól viszont igen, és ez az amit el kell kerülni.


Én fiatalon is nihilista voltam, semennyit sem érdekelt a jövőm, és általános 5-ikben kezdtem a dohányzást. Sok tényezője volt, hogy nem lettem végül masszív dohányos (főleg a különböző társaságok húztak bele), de akár napi 2 doboznál is tarthatnék. És egy biztos: ha egyszer ténylegesen rászoksz a cigire, akkor attól SOHA NEM FOGSZ TUDNI MEGSZABADULNI. Reflex szinten lesz benned hogy cigizni kell, még akkor is ha nem gyújtasz rá sokáig. Egy olyan örökös szenvedés lesz az életben, amivel kénytelen leszel együtt élni.


Nem beszélve arról, hogy a tüdőre ráhúzódó betegségeket (pl.:COVID) csak felerősíti a dohányzás. Ha rászoksz, arra rámehetnek azok az álmaid is, azok is amiket még nem tudod, hogy léteznek - miért is cserébe?

2021. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!