Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Le akarok szokni a cigiről,...

Le akarok szokni a cigiről, de nagyon félek, hogy meghízok. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
29 éves nő vagyok, 12 éve dohányzom. Arányaim: 170/50 kg. Mindig is vékony voltam, bár azt mondják sokan, hogy lehetne rajtam minimum +5 kg, de én így tetszek magamnak, egyetlen plusz kilót sem szeretnék. Eddig minden ismerősöm, aki letette a cigit, hízott valamennyit, van, aki elég sokat. Ez most csak azért van, mert cigi helyett a nassolást válasszák pótcselekvésnek? Nagyobb az étvágyuk? Vagy köze lehet az anyagcseréhez a dohányzásnak? Hogyan szokjak le úgy, hogy semmit se hízzak?

2021. okt. 18. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Dohanyzas helyett figyelj arra, hogy ne kezdj el enni, altalaban azert hiznak az emberek, mert az evest potcselekveskent hasznaljak.

Bar az teny, hogy 10 kilo hizas se lenne problema a te esetedben.

De ha valaszthatnek tudorak es hizas kozott, akkor inkabb az utobbi :D

2021. okt. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól senki nem hízik meg, hogy abbagyja a dohányzást, hanem csak attó, ha helyette elkezd pluszban enni.

Keress elöre valami elfoglaltságot, amivel el tudod terelni a figyelmedet a cigi hiányától, legtöbbször ugyanis nem maga a nikotinhiány a gond, hanem a megszokott cselekvéssor, ehelyett kell valami helyesítö dolog. (Nekem pl. papírból hajtogatni különbözö dolgokat jött be a legjobban, lefoglalta a kezemet meg a figyelmemet.)

2021. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz 1-2 kilónál többet hízni, aztán idővel az is lemegy. Tapasztalatból írom. Évekkel ezelőtt szoktam le én is, kb 2 kiló jött fel, kb 3 hónapon belül már az sem volt rajtam.

Aztán sok év után megborultam, rágyújtottam, visszaszoktam. Most tettem le 2 hónapja. Megmondom őszintén, az első 1-2 hétben éhesebb voltam mint dohányos koromban, de tudatosan odafigyeltem, annyit egyek csak mint előtte. Elmúlt az éhség és egy dekát nem híztam.

Nicorette rágó nekem nagyon sokat segített.

Sok sikert neked!

2021. okt. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak! :)
2021. okt. 18. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!