Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzásról leszokás után?

Dohányzásról leszokás után?

Figyelt kérdés

10 évnyi dohányzás után (napi 10-15 szál), úgy döntöttem, hogy szilvesztertől leszokom. Szilveszter este, éjfél előtt szívtam az utolsó szálam.

Megy is, azóta nem gyújtottam rá.

Érdekes módon, nem érzek se sóvárgást, hogy rágyújtanék, se fejfájás, se ingerlékenység, csak annyi, hogy tompa a gondolkodásom. Nehezebben megy a koncentrálás valamire és kevésbé kötnek le az elfoglaltságaim.

Tekintve, hogy az általánosnak vélt, leggyakoribb (erősebb) tünetek nem jelentkeztek, ez a kis tompaság meddig fog kb tartani?


Ja, egyik napról a másikra tettem le. Előtte nem csökkentettem a napi mennyiséget, meg ilyenek.


Nektek hogyan sikerült leszoknotok? Mit tapasztaltatok az első pár napban, első pár héten?


2022. jan. 3. 17:31
 1/5 A kérdező kommentje:
24/F, az lemaradt
2022. jan. 3. 17:31
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Hetek még, vagy hónapok. És mint a legtöbb függőség, ez is a legváratlanabb pillanatban fog támadni. Ne félj, lesz még olyan pillanat, amikor a kezedet lerágnád egy slukkért. :D Ha szerencsés vagy, csak kevés.
2022. jan. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én már írtam itt napi majd 2 dobozról szoktam le egyik napról a másikra.

Soha nem hiányzott és nem volt elvonási tünet meg hasonló semmi.

Tehát az nem jó amit a 2. ír, mert nekem nem volt.

Sőt minden nap jobban örültem hogy ez is meg van, és semmi.

Tehát cska akarat kell hozzá és menni fog.

De próbálj meg erről nem beszélni és kérdezősködni mert akkor ott van a fejedben mindíg.

2022. jan. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első 2 hét a leghúzósabb. Az a lényeg hogy nem szabad ezen gondolkodni. Minél többet rugózik rajta az ember, annál rosszabb. Ha nem hagy teret valaki az ilyen gondolatoknak, és teljesen kizár minden lehetőséget, akkor nem olyan vészes. Az eső 2 hét után még hónapokig néha-néha előjön majd. De 1-2 hónap után már jönnek az előnyei is. Jobbak lesznek az illatok, a kaják, és érezhetően jobb a tüdőnek is. Aztán néha még van amikor hiányzik. Főleg ha berúg az ember, vagy drogot fogyaszt, szétcsapja magát. Akkor tud hiányozni, de olyankor mindenáron ki kell bírni. 2-3 hónap után már elmúlnak az utóhatások is...
2022. jan. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én több mint másfél éve raktam le, aztán tavaly novemberben megint elkezdtem cigarettázni, de csak 2 hétre mert kiderült hogy terhes vagyok. Azóta 5 hónapos a fiam és nagyon nem szeretnék szülőként rossz példát mutatni a gyermekemnek ezért azóta sem gyújtottam rá, bár nagyon nehéz még mindig néha úgy érzem fél karomat adnám egy szál cigiért. Pedig valószínűleg nem esne jól. Már azért sem fogom elkezdeni megint...

Ez elött is voltak próbálkozásaim elektromos cigivel, volt hogy fél évekre el voltam vele cigi nélkül,

2022. jan. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!