Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van itt olyan aki ugy dohányzi...

Van itt olyan aki ugy dohányzik, hogy jól se esik neki?

Figyelt kérdés
7 éve cigizek kisebb nagyobb megszakításokkal, volt 1 év amikor egyáltalán nem gyújtottam rá, volt amikor napi 1-2 szálat szívtam csak. Most is változó egyébként, max fél doboz szokott elmenni egy nap, de ha egész nap nem megyek sehova akkor elofordul, hogy rá se gyújtok. Most már ott tartok, hogy azt erzem, hogy de jó lenne egy cigi, de nagyon ritka, hogy a szervezetemnek is jólesne. A reggeli cigi szokott jolesni a kávé mellé. Aztán napkozben már egyaltalan nem, este még 1-1 szál jolesik. Ha felfokozott lelkiállapotban vagyok (akár ideges, akár szomorú, akár boldog vagyok) akkor még nagyon jólesik. Miért lehet ez? Refluxos vagyok, ez közrejatszhat? Igazából arra lennék kíváncsi, hogy más dohanyos azért szívja mert mindig jolesik vagy megszokásbol? Sokáig szívtam is ugy, hogy jól se esett, mert mégis úgy éreztem, hogy kell, de ezt már befejeztem. Most már csak ha jolesik, viszont elofordul, hogy ugy erzem, hogy jolesik, ragyujtok és nem, de akkor mar elszivom. Tudom hogy nincs értelme annak, amit csinálok és be kéne fejeznem, de tényleg arra vagyok kíváncsi, hogy ez csak velem van-e így?
2022. febr. 27. 01:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem csak te vagy így ezzel, 13 éves korom óta dohányzom, 16 éve, ugyanolyan hullámzóan, mint te, reflux mellett nekem sem esik mindig jól. Annyi hogy este nem tudok elaludni nélküle, az esti cigi mindig kell és jólesik, máskor meg eloltom 2 slukk után, hogy a f*sznak szívom..Valahogy már kislányként imponált a dohányzás, szüleim pedig nem cigiznek, szeretem a szagát, a szertartást, ahogy rágyújtok, beszélgetésekhez...néhány alkalmat nem tudok elképzelni nélküle, mondjuk egy jó koncertet.Szerintem teljesen nem fogom letenni, de az egészségemre&pénztárcámra való tekintettel kitűzöm célnak hétköznapokon az esti egy cigit,amúgy csak alkalomszerűen, ha a mostani "viharok" csitulnak.
2022. febr. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Másnál is előfordul hasonló jelenség.
2022. febr. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!