Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy szokjak rá én is a...

Hogy szokjak rá én is a dohányzásra?

Figyelt kérdés

Soha nem szerettem, soha nem próbáltam és gyerekként és csak a füstjét szívtam mert a sok hülye felnőtt mindig azt mondta (kültéren) a szél elviszi.

De ami miatt mégis azt gondolom rá kéne szoknom több oka van. Párom dohányzik így egy mellékes feszkó közöttünk emiatt, plusz ugye nem olcsó és nem is szív keveset (havi 150-20 doboz). Így folyton görcsölök mennyit és miből tegyek félre rá. De tudom amúgyis kell, mert fél napot nem bír ki. A lányunk is rászokott és vele is a feszkó van, bár csak én fröcsögök, mert csak 13 és nem lehet olyan állati függő utána, mint egy középkorú aktív dohányos (és mert csak 13 és nem is dohányzhatna, de ez a kutyát sem érdekli). Hiába, rossz társaság ott úgyis megszerzi.

Szóval, gondolom ha rászoknék én is 1, megérteném a dohányosokat. A kényszert, a szükséget, hogy ez akkor is kell, a dacolást akár a halállal a dohányzás végett és akkor talán ha nekem is ennyire jó és kéne, akkor jobban kerítenék pénzt és nem sajnálnám, hogy csak hamu lesz belőle. Valamint sokan mondják hogy van aki akkor gyújt rá ha feszült én pedig állati stresszes életmódot folytatok ,szóval talán ezen is segíteni. Plusz a párommal is ez amolyan közös program lehetne, hogy kiülünk rágyújtani az erkélyen.

Milyen típusú cigivel kezdjek? Valamint a fent leírt dolgokat hogy írtsam ki magamból?



2022. máj. 27. 09:11
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Őszintén... szerintem ne szokj rá, drága és büdös, ha ennyire közös programot szeretnél ebből csinálni vegyél e-cigit és nikotinmentes liquid-et hozzá. A lányodat pedig próbáld már most lebeszélni erről, ne azzal gyere, hogy "hiába, rossz társaság, ott úgyis megszerzi". Nem jó hozzáállás. És amúgy a pénzt mindig fogod rá sajnálni, hiába "jó", akkor is drága. :D
2022. máj. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Te nem vagy ép.
2022. máj. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Büszke vagyok rád. Érett felelősséged tudatában vagy nagyon jó a kapcsolatodban. A lányod még általános suliba jár, de már szívja a cuccost aztán meg 18 éves korára jön majd a herka, meg a kokain intravénásan de se baj majd ráfogjátok a rossz társaságra. Szurkolok, hogy enyhüljön a feszkó otthon, mert te láthatóan mindent megpróbálsz az ügy érdekében.

Minden jót, Barátod Szipus Alfonz.

2022. máj. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
ne cigizz, meghalsz mint egy kutya
2022. máj. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában ez volt a legnagyobb marhaság amit olvastam, pedig itt nagyon erős a mezőny.
2022. máj. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se szokj rá.
2022. máj. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a moderátorok miért tűrik meg az egészség kategóriában azt, ami az egészség rombolásáról szól. A dohányzásnak van helye, de hogyan ne szokjak rá, hogyan szokjak le, milyen következménye vannak.

Elmeháborodott ember akar csak rászokni. Inkább arra kellene törekedned, hogy a környezetedet segítsd az elhagyásban.

2022. máj. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ninc skedvem egyenként írogatni szóval a tények a következők:

- a lányom ,csak nevelt lányom, mert ha az én lányom lenne úgy.. nem, akkor több esze lenne és nem gyújtott volna rá. Higgyétek el eg ymásik topicba már ezt is írtam, de szart se tudok tenni ellene. Ha pénzt kér, úgyis addig veri a hisztit... mindegy. Úgy tudnám meggátolni, hogy szó szerint szétverem a bandát, akikkel lóg

- Azért akarok rászokni, mert nem tudom megérteni, több helyen, több embert próbáltam megkérdezni próbálja velem megértetni miért KELL rágyújtani, miért FONTOSABB minden másnál, nem tudták. Meg ugye az a szöveg "te nem cigizel, úgyse érted"

- Hülyeség egészség károsító dolgot csinálni? Ezt kifejtené az említett egyéneknek is? Mert én már véresre téptem a szám, feleslegesen! Ezért akarom megérteni, ha úgy megy hogy én is eggyé válok velük, akkor úgy.

2022. máj. 27. 23:02
 9/12 anonim ***** válasza:
Váljál eggyé mások hülyeségek. Alacsonyoggyá le. Akár a nevelt lányod akár nem, nem fog felnézni ràd. Tűrd csak a hisztit, úgy is az a szokás nálatok.
2022. máj. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"- Hülyeség egészség károsító dolgot csinálni? Ezt kifejtené az említett egyéneknek is? Mert én már véresre téptem a szám, feleslegesen! Ezért akarom megérteni, ha úgy megy hogy én is eggyé válok velük, akkor úgy."


A drogosokat próbálja megnevelni az, akinek ez a foglalkozása. Mert ez drog, akkor is, ha legális, és az állam nagy adókat szed be érte. Nem neked kell megértened őket. Ez nem olyan, mint a vallásos hit.

Foglalkozz kellemesebb dolgokkal.

Ha már ennyire tekintettel vagy a párodra, ő is viszonozhatná ezt.

Ha közös programot akarsz, inkább fussatok vagy biciklizzetek együtt. A stressz ellen is jó. A napi egy doboz cigi árát meg tedd félre valami nehezen hozzáférhető számlára, pl. államkincstár, és egy év múlva költsétek el valami kellemes élményre. (vagy a mostani pároddal, vagy a következővel)

2022. máj. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!