Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Alternatív dohányzás (glo...

Alternatív dohányzás (glo Hyper+) vélemények? Mennyire káros?

Figyelt kérdés
Azzal tisztában vagyok hogy égéstermék nem keletkezik, de maga a neo amit bele kell tenni az egy aluminiumos papír és a dohány átvan itatva glicerinnel,hogy gőz keletkezzen. Ez hosszú távon okozhat problémát? (a nikotin addikciót leszámítva) gondolok itt arra, hogy a sok glicerin lerakodik a tüdőben ezzel asztmát okozva. És az aluminiumtól nem kaphatok fém mérgezést? Estleg valami kutatás van erről?

2022. jún. 9. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

A válasz sajnos az, hogy nem tudjuk. Ezek a termékek nincsenek túl rég óta a piacon, így a hosszútávon kifejtett hatásaikról nem tudunk sokat.


Amit viszont tudunk, az az, hogy nincs a "füstjében" kátrány; ezzel kiküszöböli a klasszikus cigarettafüst legkárosabb összetevöjét.


Az alumíniumtól nem kell félni, 2467 °C a forráspontja, valószínütlen, hogy a szervezetedbe kerül. De ha be is kerülne, az alumínium nem számít mérgezönek.


Szerintem ártalomcsökkentésnek nem rossz dolgok ezek az alternatívák. Viszont ha alapból nem dohányzol, akkor kár lenne erre rászokni.

2022. jún. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1es tökéletes válasz, még annyit hozzátennék, hogy a glicerintől se kell félni, nem okoz asztmaszerű betegséget, szintén nem mérgező.
2022. jún. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nagy dohányos voltam.

Napi 2 csomag cigaretta elment.


Mióta a glo-t szívom, napi 1 de valamikor egy se megy el. Megszűnt a reggeli fuldoklásom, nem büdös a ruhám stb stb.


Viszont a glo is káros. Nikotin tartalmaz, így erre is simán rá lehet szokni, cigi nélkül is.


Ahogy az egyes írta, nincs régóta ez a cucc, glo, iqos és társai. Messzemenő következtetéseket pedig hosszú távon lehet lévonni.


De a sima cigarettával szemben nagyon sok előnye van.

2022. okt. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bár nem mostani topic, de leírom a véleményemet.

Bő 1 évig Glo-t használtam. Ha teheted, inkább iqost használj.

A Glo-t nagyon nehéz takarítani, minden doboz után takarítottam, legalább 10 fültisztító ment el rá. A Neo ízek szívhatatlanok, amióta bejött a borsmentás, csak azt bírtam elszívni. 1 év után is köhögtetett, sokszor nehéz volt a lélegzetvétel mikor szívtam, vagy sípolt a torkom/ tüdőm.. Aztán hálisten elhatároztam, hogy veszek egy iqos-t, és megváltás volt.

2023. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4

Az IQOStól is fulladni fogsz egy idő után, tapasztalat, egy idő után még rosszabb érzés volt, mint a normál cigi.

Én letettem mindent, az a biztos, sok jót nem nézek ki ezekből az alternatívákból sem, de majd az idő eldönti...

2023. máj. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Több mint fél éve iqost szívok, nem fulladok. 3 honapja nem szívtam rendes cigit, hétvégén egy buliba megkínáltak egy touch-al, amit alig bírtam elszívni. Számomra még mindig jobb alternatíva, valamint büdös sem vagyok tőle.
2023. jún. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!