Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 1 éve leszoktam a cigiről,...

1 éve leszoktam a cigiről, még most is állandóan kívánom. Mikor fog elmúlni a sóvárgás?

Figyelt kérdés

2022. dec. 23. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Amikor már nem ezen gondolkozol.
2022. dec. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Veszek nikotin mentes likvidet elkezdem az e-cigit. Az nem káros.
2022. dec. 23. 13:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Találj valami mást helyette, amin kattoghatsz. Mondjuk egy video játék, könyv, új hobbi, új sport ilyesmi.
2022. dec. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Az e-cigi hogy ne lenne már káros? Glicerint meg propilén-glikolt inhalálsz a tüdődbe.

Ha a nikotinmentes cucc is megfelel, akkor én inkább pszichológiai irányból közelíteném a problémát: miért cigiznél? Időt akarsz nyerni? Ezzel nyugtatod magad? Ezzel töltöd ki a szabadidődet? A legtöbb függőségnek amúgy olyan alapja van, hogy el akar az ember nyomni valamit (igényt, vagy stresszt). Amíg az ok nem szűnik meg, addig az ember sóvárogni fog olyan dolgok után, amik függővé tehetik.

2022. dec. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit.
2022. dec. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az 1 év beteg amúgy. Én tényleg imádtam cigizni, de mióta átszoktam az e-cigire alig hiányzik. Igazából nagy a különbség a kettő között, szóval jobb hagyni az egészet, és egyiket sem szívni. A normál cigi kb. 2 hét után nagyon büdösnek érződik ha újra rágyújtasz.. Pedig vágyak és emlékek alapján az lenne az igazi..

Ha neked 1 év után még mindig ugyanúgy hiányzik mint az első nap, akkor valamit rosszul csinálsz.

2022. dec. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
sóvárogsz még kérdező?
2023. márc. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igen
2023. márc. 27. 06:47
 9/11 anonim ***** válasza:

én 5 hónapja nem gyújtottam rá, és szintén van napi egy-kettő-több olyan pillanat, amikor nagyon jól esne egy cigi.

Én úgy tekintek erre, hogy 20 év dohányzás után ez az érzés / sóvárgás valamennyire megmarad sajnos, és ezt elfogadva kell tartanom magam ahhoz, hogy ne gyújtsak rá többet. Nem kellemes, de remélem 1-2 év alatt azért vmennyit enyhül.

Kérdező, gondolom azért nálad sem ugyanolyan a helyzet a 15. hónapban, mint mondjuk az 5.-ben volt, vagy igen?

2023. márc. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos igen ugyanolyan.
2023. ápr. 1. 06:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!