Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen pozitívumokat tapasztal...

Milyen pozitívumokat tapasztaltatok dohányzásról való leszokás után?

Figyelt kérdés
Jól esne sikeres történeteket es pozitívumokat olvasni, ugyanis most tervezem a leszokast. 6 évig cigarettaztam, 2 eve iqosozom. Ugy fel eve napi szinten foglalkoztat a leszokás gondolata, mar utalom az egeszet es folyamatosan buntudatom van, de sajnos alapvetoen is depressziv es brutal szorongo vagyok, emiatt meginkabb felek az elvonasi tunetektol. Elore is koszonom a válaszokat!
2023. febr. 10. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 4 évig cigiztem csak, de engem az vett rá a leszokásra hogy drága lett meg akkor vezették be a nemzeti dohányboltokat és akkor tőlem iszonyatosan messze volt a dohánybolt és emiatt sokszor lusta voltam elmenni, meg nem is volt rá időm amikor 12 órába dolgoztam és mire hazaértem már zárva volt. Akkor elkezdtem spórolni a cigivel és volt olyan nap amikor csak 3 szálat szívtam el hogy maradjon és akkor jött az hogy ha kibírtam ennyivel úgy hogy napi 16-18 szál ment el akkor kifogom bírni még kevesebbel. Nálam az működött hogy fokozatosan szoktam le és akkor is csak napi 3 szálat szívtam el amikor volt cigim bőségesen. De nem is hiányzott több, de az a 3 szál még kellett. Aztán levittem 2 szálra reggel illetve valamikor délután egy szál és ennyi. Utána már csak 2-3 naponta gyújtottam rá 1-2 szálra, főleg amikor dolgoztam, otthon már nem is cigiztem. Meg az akkori barátnőm is erősen ösztönzött arra hogy szokjak le mert Ő nem szerette a dohányzókat, undorító szokásnak tartja és teljes joggal. Meg ugye motiváció az volt hogy a cigire szánt pénzt én mindig külön tettem és azért fél év alatt összegyűlt a borítékba egy egész jó összeg és úgy voltam vele, sőt még a mai napig is ezt csinálom hogy van egy boríték amibe havi cigi árát beteszem. Igaz hogy azóta még drágább lett, nem tudom mennyi pontosan de nagyjából annyit teszek bele amennyi 1 hónapba kell cigire és az a pénz általában nyaralásra, illetve valami más élményre megy el. Ezzel is motiválom magam mert a cigi az sajnos hiányzik, nem állandóan de időnként rám jön még ennyi év után is hogy jó lenne elszívni egyet legalább, de nem akarok vissza szokni így nem teszem és igyekszem ezzel motiválni magam hogy gyűjtöm a cigi pénzt és költöm másra például élményre mozijegy, játékteremre néha meg koncertre. Volt idő amikor nem erre ment el hanem fontosabb dolgora, de mégis több értelme volt mint cigire költeni.


Egészségembe nem veszek észre különös változást, max annyit hogy jobban bírom a tempót meg könnyebben lélegzek ha elmegyek túrázni, de ennyi igazából.


A legnehezebb része ennek az amikor már nem gyújtottam rá több napja és elkapott a cigi utáni vágy, ez annyiból változott hogy sokkal ritkábban jött ez elő, de mint írtam mai napig ez van hogy időnként rám jön a vágy, de igyekszem elterelni a gondolatokat, meg én nem csináltam pótcselekvést helyette, nem ettem valamit meg semmit, hanem egyszerűen elfoglaltam magam valami tevékenységgel, ezért nem híztam és ettem helyette.

2023. febr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Oszinten? Semmilyen valtozast nem tapasztaltam, azon kivul, hogy nem vagyok budos, mert az teny, hogy a cigi budos es tobb penzem maradt.


Lehet nem erre a valaszra varsz, de ez az igazsag. 6 evig dohanyoztam, nekem nem okozott gondot, nem kohogtem, nem fajt semmim tole, es sajnos imadtam, ugy, ahogy volt.

Pokoli volt a leszokas, de nem igazan a testi tunetek miatt, mert az nem volt, csak a folyamatos, eros sovargas, hogy jajj de ragyujtanek. De fejfajas, remeges, faradtsag meg nem tom mik szoktak meg lenni, nem volt.


2 eve nem szivtam egy szalat se, de 1 perc alatt vissza tudnek szokni, a mai napig kivanom. Nyilvan tudom, hogy ez igy sokkal jobb nekem, nekem se celom tudorakban meghalni, de nehez igy. Nem gondoltam volna amugy, hogy a leszokas majd ennyire megvisel. Barcsak tudtam volna elore, soha nem szoktam volna ra...:D

2023. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én kb. 10 évig dohányoztam, 9 éves koromtól, 2021 Május 3 óta egyáltalán nem nyúltam hozzá, már undorodom a szagától. Pozitívum: Nem vagyok büdös, nem kell egy csomó pénzt kidobnom a bagóra. Negatív: Zárkózottság, depresszió, negatív személyiségváltozás, csak az utóbbi évben lettem úrrá azon, hogy ne gondoljak a cigire és ne gondoljak arra, hogy ha most rágyújtok akkor megint boldog leszek
2023. febr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Én csak negatívumot tapasztaltam ezért szoktam vissza.
2023. febr. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9 év után szoktam le, 10 éve nem gyújtottam rá. Nem vagyok büdös, nem köhögök, nem sárgák a fogaim, könnyebben lélegzem azóta. Azt a pénzt amit cigire költenék én is félreteszem, már elég szép összeg gyűlt össze belőle. Az első 1-2 évben még hiányzott, utána az is teljesen elmúlt, ma már csak egy rossz emlék.
2023. febr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%
Akiknek ennyi idő után hiányzik, azoknál valami nincs rendben fejbe! Beképzelitek, hogy valamit nélkülöznötök kell, hogy áldozatot hoztok, pedig csak drogfüggők voltatok semmi több. Csak az illúzió.
2023. márc. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!