Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi volt az oka hogy leszoktál...

Mi volt az oka hogy leszoktál a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Hány évig szívtad, hány szálat/nap és hány évesen tetted le?
2023. febr. 27. 00:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem, viszont apám dohányzott.


Most 55 éves, kb 10 éve szokott le a dohányzásról, és előtte nagyjából 30 évig szívhatta. Nem tudom, mennyit szívott el egy nap, de nem egy szálat, talán egy dobozzal is megvolt.


Az ok az volt, hogy egyedül kellett felnevelnie engem, és miután a cégét be kellett zárnia, eü állapota miatt nem talált könnyen munkát, aztán az is jó szar volt, a fizu több a semminél, de a valaminél jóval kevesebb, de 12 órázott érte + 1 óra oda, és még egy vissza. Ezer másra kellett a pénz, enni kellett nekem adni, szükségletek, és úgy volt vele, ne azért kelljen nekem nemet mondania pl egy csokira, mert az ő cigijére ment el a pénz, ami nem mellesleg már közel 1000 ft vagy több volt kicsivel, nem tudom.


Többet egy dobozzal sem vett, és ezt azóta tartja. Időnkét még mindig elkapja a gondolat nagyritkán, hogy elszívna egy szálat, de sosem szívott azóta.

2023. febr. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ûdvözöllek! Egy jò baràtom 17 éves koràtòl 40 éves koràig dohànyzot, - volt amikor 2 doboz cigit is elszivot egy nap! Mindig a szàjàba volt a cigi! Nagyon megijedt, amikor a tûdôszûrésen sötét foltot talàltak a tûdején. Egyik- napròl a màsikra letette a cigarettàt.
2023. febr. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
6 évig dohányoztam. Elvette az étvágyamat is és eléggé lefogytam, így pedig nem éreztem jól magam a bőrömben. Most volt újévi fogadalmam, hogy január elsejétől nem dohányzom többet, rendesen étkezek és felszedek pár kilót. Úgyhogy elsejétől már nem gyújtottam rá, és sokkal jobb is így.
2023. febr. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Kb. 8 évesen, titokban beleszívtam egy szülőktől lopott cigibe a játszópajtimmal. Köhögtem, szar volt, azóta nem volt a számban cigi. Ma 31 vagyok.


Az első szívás 99,9%-ban nem kellemes, büdös, fojtó, stb., szóval nem értem, ami először szar, abból miért kell második.

2023. febr. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

4-es, nem mindig szar az elso szal, az a baj. Nyilvan gyerekkent az alkohol is undorito, de meg a szensavas viz is csipos, aztan kesobb meg azert csak jol tud esni neha egy-egy froccs...:)


En speciel 18 evesen gyujtottam ra eloszor, egy kocsmazas alkalmaval, nyilvan mar pia is volt bennem, igy nagyon jolesett.

Aztan szepen-lassan ra is szoktam sajnos.

En vegul aztan terhesseg miatt szoktam le. Talan olyan 10-12 szalat szivhattam naponta, es hat nem is tudom hany evig dohanyoztam, talan olyan 6.


Nagyon remelem, hogy nem fogok tobbet soha cigizni, de oszinten megmondom, minden egyes nap hianyzik, pedig mar 2 eve nem gyujtottam ra.

Mocsok dolog ez a fuggoseg 🥶

2023. febr. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%

A cigi 8 és 30 évesen is büdös. Az íze is dohos, kátrányos. Semmi nem szól a cigi mellett, csak és kizárólag a divat, mert a sok takony azt hiszi, annyira stresszes az élete, meg annyira menő a RedBull és iPhone mellett a kézben, hogy kötelező. Egy cigi akkor tud jólesni, ha már kiváltotta a függőségi faktort. Bárkit kérdeztem, aki szívja, hogy mi a jó benne, nem tudott válaszolni - az nem válasz, hogy nyugtat, meg jólesik, mert az már a függőség miatt van.


Az ember szeretheti a kesernyés ízt (pl. sör), pláne nyáron, ez csak ízlésváltozás, gyerekként a nyalókát is szerettem, ma utálom, mert csak jellegtelen, aromás kristálycukor. Szólhat mellette és ellene is, hogy nagyon édes. De a letüdőzött büdös füst élvezete mellett szóló élethelyzet és épeszű ízlés, egyszerűen nincs.

2023. febr. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%

En speciel 18 evesen gyujtottam ra eloszor, egy kocsmazas alkalmaval, nyilvan mar pia is volt bennem, igy nagyon jolesett.


Először is, az alkoholnál nem kell erősebb tudatmódosító. Mellékesben kidobó vagyok kocsmákban, szóval jól tudom, mennyire eltorzítja a jellemet.


Másodszor, nem vagyok hajlandó elhinni, hogy jólesett. Max. úgy, ha nem ezt a szót keresed rá. Érezhetted a szabadságot, felszabadultságot, az újdonság varázsát, a tiltott gyümölcsöt, de magát a cigit nem élvezhetted.

2023. febr. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Jo, rendben, akkor nem elveztem (?). 😂

En orulok, ha te jobban tudod, ez nagyon szuper!

Csak kisse furcsa nekem, ezt igy kijelenteni es masokat meghazudtolni, megmondani, hogy szerinted mi a valosag es az igazsag, de en nem vitatkozom, legyen igy haver.


Szamitani egyebkent se szamit mar, szerencsere, kar is volt pont ebbe belekotni. 🤦‍♀️

2023. febr. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

21 leszek, kb 13 évesen egyszer a bátyámtól "loptam" egy szállal, mert már annyira hajtott a kíváncsiság, de egyáltalán nem fogott meg, pedig lett volna rá lehetőség a későbbiekben is.

Csak azért írom, mert a generációmban sajnos pont nem ez a jellemző.

2023. febr. 27. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20%

Igen, jobban tudom. 1 oka van, amiért élvezhetted, az nem az abnormális ízlés. A kakiszexet is lehet élvezni, de az sem normális. Ez nem szerintem kérdése, ezek tények, és hiába fáj, ha tükröt tartok és nem tetszik a látvány. Leszarom, ha lepontozol.

Tök jó látni, hogy ennyire kiállsz amellett, hogy te márpedig élvezted, gratulálok! Haver...

2023. febr. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!