Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tovább a dohányzással?

Hogyan tovább a dohányzással?

Figyelt kérdés
Iqosoztam, de pénzügyi (és egészségügyi) okokból abbahagytam. Szombat este szívtam el az utolsót, előtte napi 1 doboz volt. Az első 1-2 nap volt a legrosszabb, de elég sok stressz ér az életben, amire máskor reflexből rágyújtottam. Mikorra fogok elérni odáig, hogy nem fogom kívánni? Most konkrétan félóránként el akarok menni a dohányboltba, de nem fogok csak azért se...
2023. márc. 8. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 napig tartott ez a kegyetlen rész úgyhogy már közel lehetsz a felszabaduláshoz.
2023. márc. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Akár 1-2 hónap is lehet.

Mondjuk az a baj a dohannyal, hogy hiába nem gyújtasz rá, akkor is lesz egy minimális sóvárgás utana.


Úgyhogy nagyon észnél kell lenned, főleg az első időkben.

2023. márc. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Soha! Félóránkénti sóvárgás fog maximum megszűnni, de egész életedben úgy leszel, hogy szívesen rágyújtanál, minden olyan helyzetben, amiben máskor rágyújtottál. Ha láttad, hogy más cigizik, ha megcsapott annak illata, ha cigiztél kávéhoz, sörhöz, étkezés után, stb.

Nem szűnik meg! Bárki, aki azt mondja neked, hogy Ő már nem gyújtana rá soha többé, az hazudik! Nem bír rágyújtani, mert gusztustalan számára, a cigaretta íze, szaga stb. de maga az érzés, az élmény, hogy dohányzik, az hiányzik neki, csak nem vallja be, már aki nem vallja be!

Az Iqos jó arra, hogy a hagyományos cigarettáról leszokjál, mert ha csak iqos-t szívsz hetekig, utána rendes cigit nem tudod elszívni, mert sz-r íze van (szén íze) mert büdös, mert erős a leggyengébb is... ezt érzi egy régóta nem dohányzó akkor, ha rágyújt és ezért nem tud visszaszokni! Azonban magáról a rituáléról, a szokásról, arról nem tudsz lejönni, csak a nikotinról!

2023. márc. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Anyukám a Champyx nevű gyógyszerrel szokott le 25 dohányzás után. A gyógyszer szedése mellett cigizni kell, a gyógyszer hatása, hogy egyre rosszabbul leszel a cigitől, a végén már hányingered lesz, ha rágyújtasz, nem fogod kívánni. 3 éve nem gyújtott rá az anyukám, nem is kívánja, az a rossz érzés maradt meg benne, amikor a gyógyszer mellett, az utolsó cigi első slukkjánál majdnem elhányta magát, nem is szívta tovább.
2023. márc. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3. Ez nem igaz. Lehet személyiségfüggő de le lehet róla jönni minden szempontból. 15 évet minimum cigiztem de szerintem többet és olyan a viszonyom a cigivel ma mintha soha ne is cigiztem volna. Teljesen hidegen hagy minden ízében, ha eszembe jut is az olyan kontextus, hogy ó de jó, hogy nekem ez már nem része az életemnem, nem költök rá, nem keresem az időt mikor kiugorhatok, nem kell kimennem a hideg erkélyre miatta, stb. Semmi de semmi nincs ami vonzana még belőle, boldogan ülök a cigiző haverok között is konstatálva, hogy számomra ez már a múlt. Közben tragédiákat is megéltem pl. meghalt édesanyám, hasonlók és egyszer egy fél pillanatra nem jutott eszembe a cigi. Mondjuk azt én mindig csodáltam, hogy ha valaki egyszer lejön mi a búbánatért és hogyan szokik vissza, akkor csak nem szokott le valójában ténylegesen, számomra ez érthetetlen szóval biztosan van személyiségbeli oka.
2023. márc. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hasznos volt. Most a "büszkeség" (mondjuk nem nagy eredmény, rá se kellett volna szokni) már erősebb, mint a sóvárgás, úgyhogy ma se vettem cigit :)
2023. márc. 8. 20:17
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Nemsokára jobb lesz.
2023. márc. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Foglald el magad és ne ezen agylj mert így sokall rosszabb ha errőül beszélsz is.
2023. márc. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nálam 3 nap, 10 nap, 3 hét, 3 hónap - ezek voltak azok a mérföldkövek, amelyek után egyre távolabb kerültem a sóvárgástól. A 3. hónap után már többségében úgy teltek a napjaim, hogy eszembe se jutott a dohányzás. Kitartás hozzá és kapsz egy új életet!
2023. márc. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!