Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Leszoktam a dohányzásról....

Leszoktam a dohányzásról. Mégsem érdekel senkit? Pedig jól esne néha 1-1 dicséret, hogy csak így tovább.

Figyelt kérdés

6-7 évet dohányoztam, napi 8-16 szál közötti változó mennyiséget szívtam. Szerettem dohányozni. De ugyanakkor mindig ügyeltem arra, hogy ne legyek bagószagú. Munkában is 1.5-2 óránként dohányoztunk. Volt olyan kolléga akivel összebeszéltünk és naponta pl 1-2x együtt mentünk le. De volt amikor csak azzal beszélgettünk aki épp lent volt.

Nem vertem nagy dobra hogy én holnaptól leszokok. Azért sem, mert mi van ha mégsem jön össze a leszokás és utána magyarázkodhatok, hogy hát nem jött össze. Viszont már nem dohányzom 2 hónapja. És a dohányos emberek közül (kb 15) összesen 1 kérdezte meg, hogy nem lát mostanában dohányozni, csak nem leszoktam? Pedig a többiekkel is összefutunk ebédlőben, fénymásolónál stb, de senki nem kérdez rá. Pedig olyan jól esne egy kis dicséret, hogy sikerült leszoknom.

A család is hasonló. Amikor dohányoztam akkor havonta 2-3x nyaggattak hogy ne dohányozzak már, szokjak le. Nekik sem jelentettem be, hogy na akkor holnaptól leszokok. Kb 1 hét után mondtam nekik hogy már 1 hete nem dohányzok. Az elmúlt 2 hónapban egyszer kérdezték meg hogy na akkor azóta sem szívtam egy szálat sem? És kb ennyiben kimerül az érdeklődésük. Ők sem dicsértek meg vagy nem örültek együtt velem, hogy sikerült leszoknom.

2 nagyon jó barátnőm van. Egyikőjük sem dohányzik. Maguktól sosem hozták szóba. Én mondtam párszor hogy képzeld már 3 hete, már 6 hete stb nem dohányzom.


Nekem szükségem van a megerősítésre. De senkitől nem kapok.



2017. márc. 29. 10:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Lemaradt: 26 N vagyok
2017. márc. 29. 10:53
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Engem is dicsérjen meg valaki, mert én meg rá sem szoktam XXXXX-év alatt :)

/Különben megharagszom a világra :D /


Gratula, hogy leszoktál :)

Maradjon is így mindörökké: amen :)

2017. márc. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Ügyes vagy! :D


Talán azért nem mert számukra ez a természetes napi viselkedés, hogy nem dohányoznak, ezért nekik a leszokás nem akkora élmény. De most őszintén miattuk csináltad vagy magad miatt? Magadnak bizonyítottad, hogy van ekkora lelki erőd pont. A kollégákat meg őszintén sztem nem érdekli, ha nem vagytok barátok szerintem csak az időtöltés végett dumáltak veled míg lent vltatok, most van lent más azzal beszélnek. Szerintem kissé túlreagálod. Ha ennyi dícséretre vágysz menj el valami leszokó klubba/fórumra ott ez a téma.

2017. márc. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Ne a kulvilagtol vard a megerositest, mert akkor nagyon sok problemad, ketseged lesz az eletben. Hallgass a szivedre, eszedre. Tudod, hogy ez nagy teljesitmeny, rengeteg akaratero kell hozza, nem kis dolog. Nem kell, hogy ezt mondjak is. Tudod te magadtol is.
2017. márc. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Természetesen magam miatt szoktam le. Meg gyereket is szeretnénk 2 év múlva.


A munkahelyen a dohányosok több mint a fele havonta nyafog hogy le kéne már szokni... de hogyan.. Erre itt vagyok én az elő példa nekik. De nem is érdekli őket.

2017. márc. 29. 11:12
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Ügyes vagy babuka
2017. márc. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Magadért teszed nem másokért. Nem is értem mire vársz hogy egész nap dicsérjenek hogy milyen ügyes vagy hogy le tudtad teni..na ne már
2017. márc. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Én megdícsérlek, mert én nem tudom letenni a cigit.
2017. márc. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon ügyes vagy, grat :)
2017. márc. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

én is gratulálok,

de igazából tényleg te örülj neki

én nem tudok leszokni szóval tényleg tisztelet ezért

(3-4 éve cigizek csak, de baráti köreim nagyrésze is cigizik, sajna gyenge vagyok és nem tudom megállni)

2017. márc. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!