Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez szerintetek vezethez...

Ez szerintetek vezethez tüdőrákhoz?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok 5 éve dohányzom lassan.Az elmult egy évben több mint egy dobozzal szivok.Tavaly ősz óta reggelente sárgás takonyszerü váladékot köpködök(bocsánat az undoritó kifejezésért)!És kapar többször napközben a torkom és köhögök,de nem annyira reggelente van inkább ez a takonyszerü váladék amikor felkelek.

2023. ápr. 2. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Igen ha még 10 évig szívsz ennyit akkor nagy esély lesz rákra, ha 15 évig akkor mégnagyobb.
2023. ápr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nemtudom olvastam,hogy általában azoknál van ilyen már akik régen dohányoznak azok köpködnek igy nálam még csak 5 éve lesz lassan,de már ez van.
2023. ápr. 2. 15:29
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vársz még pár évet, hogy biztos legyen a rák?

A tüdődből ez a sárgás szmötyi annak az eredménye, hogy a légutak kétségbeesetten próbálnak megszabadulni a sok kátránytól, és füsttől, amit önként beviszel, a csillószőröcskék próbálják kisöpörni belőled ezt a sok sz@rt. A sárgás, vagy sárgászöldes váladék pedig genny. Maga a genny, a sok elhalt fehérvérsejt, akik hősiesen feláldozták magukat, hogy téged megvédjenek, és a sárga trutyi az ő tetemük sokasága tulajdonképp.


Ez azt jelenti, hogy beteg a tüdőd, és a légző rendszered kínlódik, de téged ez nem érdekel, mert ráérsz ezzel foglalkozni majd 10-15 év múlva, amikor már levegőt is alig kapsz, mert mindez krónikussá válik.


Csak annyit mondok - én, aki már számtalanszor fuldokoltam -, hogy nagyon csúnya, és borzalmas halál megfulladni. Bár még nem fulladtam meg, de párszor közel jártam hozzá.

Az az ember, akit csak Marlboro Cowboynak hívtak, mert ő reklámozta a cigit, szintén napi egy dobozzal szívott, és tüdőrákot kapott. Ő is azt mondta, ha ezt tudta volna, el sem kezdi, vagy időben leteszi. De hát a férfiasság jelképe, fontosabb volt... bele is halt.


S mielőtt még az a vád érne, hogy könnyen dobálózók ilyesmivel, mivel sosem próbáltam, DE cigiztem, kétszer is az életem folyamán, és szerencsére mind a kétszer sikerült letennem, másodszorra végleg. Plusz: az egészségügyi évtizedeim alatt láttam olyanokat, hogy az egy életre tanulságul szolgál.

2023. ápr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Most is van néha,hogy nehezen kapok levegőt egy kicsit a másik meg az,hogy futni egyáltalán nem birok sokat rettenetesen érzem magam,mikor futok magas pulzus hirtelen stb pedig nem vagyok kövér nem gondoltam,hogy ennyi idő alatt ennyi kárt okozhat ahány haverom van nekik nincs ilyen gondjuk ezt csak magamon vettem észre
2023. ápr. 2. 18:55
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán ez egy jel arra, hogy megszabadulj ettől a káros szenvedélytől, addig, amíg komolyabb bajod nem lesz. Bár az, hogy már most is nehezen kapsz levegőt, és a futás sem megy, ezek is jelek.

Ne azzal törődj, hogy bezzeg más 80 évesen is dohányzik, és még sincs baja, mert nem vagyunk egyformák. TE tedd le a cigit, amíg nem lesz késő.

A magas pulzus azt jelzi, hogy a keringésed sem normális, és még csak 19 vagy. MI lesz később?

2023. ápr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen tudom,hogy nem kell figyelni másokat elgondolkodtam,azon,hogy lehet nem a legolcsóbbat kellet volna venni,de már az lenne a legjobb szerintem ha nem vennék semilyet.
2023. ápr. 2. 19:41
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod. Kívánom neked, hogy le tudd tenni, és javuljon az állapotod, hogy mielőbb helyre álljon az egészséged.
2023. ápr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pasi vagy csaj vagy?
2023. ápr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem fiú, de a kérdéséhez ez nem releváns.
2023. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Fiu vagyok egyébként
2023. ápr. 2. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!