Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Jelenthet-e egészségügyi...

Jelenthet-e egészségügyi problémát a 2. emeleten lakó emberre a földszinten rendszeresen dohányzó ember?

Figyelt kérdés

Nyitott ablaknál dohányzik, a dohányfüst érezhető de egészen halványan, (mozgás közben nem érzed de ha leülsz az ágyadra, sz.gép elé akkor nem mozog körülötted a levegő és pillanatok alatt érezhetővé válik a cigarettafüst, vagy még egy példa ha belépsz a szobába akkor nem érzed csak ha leülsz).

A két ablak között 8 -10 m távolság van.


Milyen mellékhatásai lehetnek hosszútávon a rendszeresen így beszívott cigarettafüstnek?



#szomszéd #cigarettafüst #egészségügyi hatása
2023. júl. 3. 21:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Passzív dohányzás és káros igen. Én a helyedben vennék egy edzett acél viperát.
2023. júl. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem
2023. júl. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű: több káros anyag kerül a szervezetedbe ha kiülsz 5 percre a Nagyvárad téren egy padra.(ez akkor is igaz lenne ha az ablakod előtt fújná a füstöt)
2023. júl. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Azon kívül hogy qva idegesítő, valószínűleg nem jelent nagyobb veszélyt mint mondjuk autóforgalom mellett gyalog közlekedni.
2023. júl. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
hát ...nehéz lehet így élni😆
2023. júl. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Kitana. ***** válasza:
23%
Semmi bajod nem lesz tőle. Ha zavar a szag, füstölő, illóolaj párologtató, stb. Ezek olyan dolgok, hogy mindig mindenről megállapítják, hogy káros LEHET, mert lehet, hogy egy esetleges vizsgálatnál nem lenne a tüdőd 100%-osan egészséges, csak 98% (most tételezzük fel, hogy semmilyen egyéb káros hatás nem ért soha), de ebből te semmit nem fogsz észlelni, nyugi.
2023. júl. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

77 éves özvegy néni dohányzik aki a kutyájával éldegéli az élete hátralévő részét.

Szólni nem merek mert ő már akkor itt szívott amikor én még tervben sem voltam.

Minden nap 14:00 órától szívja a cigarettát amig el nem alszik a Tv müsor egyikére vagy a kedvenc sorozatára.

Inkább csak bosszantó számomra.

Egyébként tenni tudnék a füst ellen, de ha nincs veszéllyel rám akkor nem fáradozom.

pld. becsukom az erkélyajtót és veszek egy levegő tisztitóberendezést 30 -50.000Ft -ért, csak ha ilyen melegben becsukom az ajtókat akkor még az a minimális légmozgás sincs a lakásban ami így van cigifüsttel megizesítve átjárja a lakást.


Akkor érezhető csak a cigifüst ha belépsz a lépcsőházba egy pilllanatra,d e amint tovább jössz a lakáson azonnal eltűnik és újra csak akkor erősödik fel amikor leülsz abba a szobába amihez a legközelebb van a néni ablakához.


Nem bosszankodom emiatt, ha nem káros, akkor bosszant csak ha másra vagyok ideges vagy rossz napom van, nem pihentem ki magam. Egyébként a néni nagyon aranyos főleg a kutyája.

2023. júl. 3. 23:01
 8/18 A kérdező kommentje:
lépcsőházból>lakásba.
2023. júl. 3. 23:03
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

"77 éves özvegy néni dohányzik"

Úgy látszik neki nem árt.

(bocsi, megértem, hogy mérgelődsz a szag miatt,

egészségügyi problémád nem lesz tőle)

2023. júl. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Akkor ennyi, albérletről van szó.

Én is szívtam 16 éves koromtól kezdve 28 éves koromig, az erkélyen, lakásban: WC -ben szobákban. Senki nem szült be pedig akkor is emeletes házban laktam idegenekkel.

Hát most visszakapom!


Ez lesz a 6. év ha kibírom a 2023 évet, hogy letettem a cigit.

Szerintem azért egészségtelenebb a közlekedő autók, buszok, ... végtermékét beszívni, főleg, hogy közterületen egy koktélhatás(cigi,forgalom,kémények,...) van, itt meg csak enyhe cigarettafüst.


Nem merek az idős néninek szólni mert nagyon idős,

de az lenne az ilyen helyzetben a megoldás, hogy ő csukott ablaknál/ ajtónál dohányozzon és ő vegyen magának egy levegőtisztitóberendezést.

Nem értem, hogy az ilyen emeletes házakban miért nem alapfelszereltség a levegőtisztitóberendezés, ha meg nincs iylen eszköz akkor tiltsák be az egész emeletesházban a dohányzást.

2023. júl. 3. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!