Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Jelenthet-e egészségügyi...

Jelenthet-e egészségügyi problémát a 2. emeleten lakó emberre a földszinten rendszeresen dohányzó ember?

Figyelt kérdés

Nyitott ablaknál dohányzik, a dohányfüst érezhető de egészen halványan, (mozgás közben nem érzed de ha leülsz az ágyadra, sz.gép elé akkor nem mozog körülötted a levegő és pillanatok alatt érezhetővé válik a cigarettafüst, vagy még egy példa ha belépsz a szobába akkor nem érzed csak ha leülsz).

A két ablak között 8 -10 m távolság van.


Milyen mellékhatásai lehetnek hosszútávon a rendszeresen így beszívott cigarettafüstnek?



#szomszéd #cigarettafüst #egészségügyi hatása
2023. júl. 3. 21:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%

Nyitott ablaknál dohányzik, a dohányfüst érezhető de egészen halványan


Semmi bajod nem lesz tőle.

Én is ex-dohányos vagyok, de nem gondolnám, hogy bárkit is meg lehetne kérni / jogszabállyal kötelezni, hogy csukott ablak mögött dohányozzon. Ezt gondolom, te sem gondoltad komolyan.

2023. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
jó sokat vagytok otthon mindketten!😆
2023. júl. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

"Mindenütt jó, de a legjobb otthon"

Kánikulában egyáltalán nem dohányzik a nénike még este sem,

múlt és az előző heten egyszer sem gyújtott rá.


Azt nem értem, hogy ha kibírja napokig dohányzás nélkül akkor miért szívja újra x nap/ hét elteltével.(??)

Én amikor nem szívhattam fél napig cigarettát már azon voltam, hogy én leszokok a dohányzásról.


MI EZ HA NEM TUDATOS ÖNPUSZTITÁSBÓL ELKÖVETETT ÖNKÁRÓSÍTÁS?

2023. júl. 29. 16:17
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
ki a faszt érdekel
2023. júl. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Na most, aki szerint a mások cigifüstjének beszívása nem káros a kukkattsa meg a google segítségével azt a pármillió cikket amit orbisok írtak a passzív dohányzás hatásairól. Pont.

A dohányos fogja fel, hogy a dohányzás nem normális "alapállapot" mint például az evés, sz@rás, hugyozás stb. Ezért ennek bűzét SENKI sem köteles eltűrni neked alanyi jogon! Minden dohányosnak azt kívánom, hogy cserébe nézze végig ahogy rákban meghal az, akit a világon a legjobban szeret. Elég szemléletformáló esemény ám! Na persze lehet vitatkozni mi okozhat még manapság a környezetünkben rákot, de hidd el, tapasutalatból mondom: amikor megkapod a rákdiagnózisodat nem arra fogsz gindolni, hogy " jaj lehet, hogy az illóolajok mégsem olyan egészségesek..." hanem arra, hogy " az isten bassza szájba azt a szemét láncdohányos kurvát aki a map 24 órájában itthon mereszgi a picsáját fogyatkékosként az önkormányzati ingyen lakásában és egész nap szívja a cigiket egymás után, hogy a szellőzőn,a radiátorcsövek mentén, az ablakokon áramlik be télen- nyáron éjjel-nappal a rohadt bűze!" Ilyenkor bizony kedved támadna egy zacsit húzni a kis fejecskéjére és abba pöfékeljen a továbbiakban. Minden szemét, önző, aljas bagósnak ezt kívánom!

Na lehet dobálni!

márc. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Bocs a helyesírásinhibákért mindenkitől -, de ez egy rohadtul bicskanyitogató téma volt mindig is számomra.

Apropó, hogy segítsek is a kérdezőnek: jegyzőnél létezik az ún. Birtokvédelmi eljárás. Azt rudsz kezdeményezni! Hogy mennyit ér, arról majd csak később fogok tudni nyilatkozni.. bár nekem könnyebb az ügyem, mert az alattam lakó láncdohányos féreg ráadásul nem szobatiszta, a pelenkájával rendszeresen eltömíti a szennyvízvezetékeket, a mocskos lakásukból áradnak a csótányok, úgyhogy nekem relatíve kömnyű dolgom lesz eltakarítani inne őket mostmár 15 évig tűrtem! De egyszer minden jónak vége szakad! Most majd megtanulják...

márc. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nem így van csak az esetek kisebb részében, az akiről szó volt, hogy rendszeresen dohányzik a társasházban, annak két hete volt egy tüdőembóliája napokig infúzión feküdt a kórházban és haza érkezése után 10-12 napra újra szívja a cigarettát NON - STOP!
márc. 16. 11:48
 18/18 A kérdező kommentje:

Hja és mielőtt bevitték a kórházban órákig ájuldozott a lakásában össze-vissza törte magát a WC-ben, konyhájában, hosszú órákba telt, hogy megtalálja a telefonját. Egyszerűen nem tudott felállni a lábaira mert annyira legyengült/ szédült, ebből következik, hogy kúszott-mászót mint egy féreg a lakásában fájt mindene és erre tessék a felépülése után még két hét sem telt el és szívja újra a cigarettát.


Ezt első kézből tőle tudom.

(A tüdőembólia előtt szerzett be magának egy új kutyát, s arra voltam kíváncsi napok óta, hogy milyen aztán egyszer csak összefutottam vele a lépcsőházban és akkor mondta el, hogy az új kutyája már nincs meg mert ez történt vele és nem volt senki aki vigyázott volna rá így egy szervezet nem tudva azt, hogy fel fog épülni a néni és elajándékozta egy másik családnak.)

márc. 16. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!