Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mikor és miért szoktatok rá a...

Mikor és miért szoktatok rá a dohányzásra, ill. hány hete/hónapja/éve dohányoztok? Hány évesek vagytok?

Figyelt kérdés

49 éves nő vagyok és bő 33 éve szoktam rá. Eleinte napi 1-2 szálat szívtam, később ez felment 10-12 szálig. Igaz, hogy az 5 terhesség és a szoptatások 23 és 37 éves korom közé estek. Ez idő alatt nem vagy csak nagyon keveset cigiztem, mondván a magzatot nem károsítom a nikotinnal. Ahogy visszamentem a legkisebb gyerek után dolgozni, hamar visszaszoktam. Mára átlag 12-14 szál is elmegy hétköznap és hétvégén sem tudok 10 alatt maradni.


Én 16 évesen a baráti társaság, a kíváncsiság és a stresszoldás miatt szoktam rá. Amikor visszamentem a szülések után dolgozni, akkor pedig egyszerűen a stresszt kellett oldanom, ill. mindenki cigizett a kollégák közül!


Én piros Winston dohányt töltök Marlboro hüvelybe, rollal. Nekem az 50 g dohányból általában 78-84 szál között jön ki. (A férjem ugyanezt szívja csak nem tesz bele rollt, így kb. 67-72 szál között jön neki ki)


Ti hány évesen szoktatok rá? Hogy kezdődött? Milyet szívtok? Töltitek vagy "készen" veszitek?

Amennyiben 18 év alatti vagy, akkor hogy jutsz hozzá a cigihez?



2023. szept. 8. 09:22
A kérdező szavazást indított:
16 éves korom előtt szoktam rá a társaság miatt.
16-18 éves korom között, részben a társaság, részben a stressz miatt szoktam rá.
18 éves korom után szoktam rá és főleg azért, mert minden kollégám dohányzott.
18 éves korom előtt szoktam rá, de terhesség alatt nem dohányoztam.
18 éves korom után szoktam rá, de terhesség alatt nem dohányoztam.
18 alatti voltam rászokáskor. De terhesség idő alatt szolidaritásból nem gyújtottam rá olyankor, amikor a nejem is jelen volt.
13 szavazat
 1/8 anonim válasza:
34%
Öt gyerek mellett két dohányzó szülő, gratulálok. Inkább költenétek rájuk az árát, nem beszélve az egészségről.
2023. szept. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1-es

Köszönöm a kioktatást. A gyerekekre is bőven jut pénz.

Ráadásul 4 nagykorú gyerekről van szó, akik már önálló életüket élik, de amikor segítség kell, akkor tudunk segíteni nekik is.

Két kiskorú van, akit pedig szintén eltudunk látni. (Kiírásnál véletlen 6 helyet 5-öt írtam; egymás mellett van és nem vettem észre)

2023. szept. 8. 16:04
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Ez nem kioktatás a részéről, csak azért gondold végig hogy ha azt a pénzt is rájuk vagy magatokra költöd , mennyivel jutott volna több.

Hányszor vitted el a gyerekeket a tengerpartra vagy a Maldiv szigetekre?

Persze meglehet eznélkül is lenni!

Én is dohányoztam 15 éves koromtól 40-ig , amikor már 2 doboz ment el a pirosból.

Sose volt pénzem semmire csak el voltam egyik napról a másikra.

Persze a cigi mellé kellett esténként egy két feles meg sör is!!!

AZtán megelégeltem hogy már sietni se tudtam , futni meg főleg nem mert fulladtam.

Leszoktam mert leakartam, volt elég akarat erőm.

AZóta mindenre van pénz, járunk kirándulni, csak olyat eszek ami jó és nem érdekel ha drága de megtudom venni.

Ha most ezt folytattam volna, napi 2 doboz cigi, meg a pr sör az minimum 5000 ft lenne, ami havi 150000 ft.

Lehet számolni hogy mennyi jut most nekem és a gyerekekre is.

2023. szept. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

31 éves nő vagyok, 14-15 évesen kezdtem cigizgetni, aztán középsuliban szoktam rá. Napi 15 szál és egy doboz között szívok, kék multit, de régebben szívtam pirosat is.

Hogy kezdődött? Dohányos családban nőttem fel, kislány korom óta vonzott az egész nagyon kíváncsi voltam, úgyhogy az ikertesómmal elkezdtünk lopkodni anyától egy-egy szálat, aztán találtunk kisboltot a közelben ahol odaadták. Eleinte tök nagy programnak számított, hogy kimentünk a parkba vagy a patakpartra a közelben, hogy jaj most cigizünk és elszívtunk 2-3 szálat. Aztán ma már csak rutinmozdulat.

2023. szept. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3

Voltunk Görög- és Törökországban 1-1 alkalommal, mégpedig alkalmanként 10-10 napra.

Voltunk Bulgáriában 2 alkalommal 7-7 napra.

Voltunk Horvátországban 6 alkalommal alkalmanként legalább 7 napra.


A gyerekek egyetlen egy iskolai kirándulásról nem maradtak le. Emellett mindegyik versenyszinten sportol vagy sportolt, így a tagsági díjakat is álltuk nekik.


Sosem mentünk senkihez segítségért!


Sem a férjem, sem én nem haladtuk a kettő dobozt. Én az egyet sem. A férjem is csak néhányszor lépte át a napi egy dobozt, amikor a munkahelyén nagyobb volt a stressz, de akkor is csak 1-2 szállal.

2023. szept. 9. 19:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyilván, akinek gyereke van, annak semmi öröme ne legyen, kenyéren és vízen, meztéláb éljen. (Irónia).
2023. szept. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
6 éves koromban a haverjaimmal azon versenyeztünk, ki tud több cigit csórni a faterjától. Vittem a prímet, ráadásul apám Románcot szívott, ami sokkal hosszabb volt, mint a Fecske, vagy a Plovdiv. Délutánonként kijártunk a városszéli láposra, ott füstöltünk. 33 éves koromig nem is hagytam abba. Ennek viszont 31 éve. Emlékül a visszeres lábaimat kaptam.
2023. szept. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sőt kinek gyereke van az napi 12 órát dolgozzon, utánna menjen haza áljon neki a házimunkának, majd ha végzett irány kapálni, nem?????
2023. szept. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!