Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Le akarok szokni a dohányzásró...

Kisnita kérdése:

Le akarok szokni a dohányzásról, de túl gyenge vagyok. Mivel tudnék segíteni magamon? Vagy hol kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés

Elegem van belőle, hogy a cigi erősebb mint én. Fiatal korom ellenére elég régóta bagózok. Már utálom magam ez miatt. Aki már sikeresen leszokott elmondaná mit hogyan csinált? Mennyire volt nehéz?

Az apukám régen nagyon nagy bagós volt, (napi 2-3 dobozzal elszívott) és egyik napról a másikra letette úgy hogy körülötte mindenki cigizett. Nagyon kitartó ember... Én erre nem lennék képes... :S


2010. okt. 18. 09:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy könyvet tudnék neked ajánlani: Alen Carr - Rövid úton leszokni a dohányzásról. Nekem bevált. Ennek hatására tudtam letenni 11 év dohányzás és pár sikertelen leszokási kísérlet után.


Itt megtalálod hangoskönyv formában:


[link]

2010. okt. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is évtizedekig és több dobozzal naponta .

Úgy szoktam le ,hogy nem tiltottam el magam tőle mert olyan erős nem voltam ,hanem a napi 60 szálat szép lassan lejjebb vettem ,59 re, majd 58 ra ,stb stb. Volt ,hogy 40 szál volt napokig a saját engedélyezett normám ,de utána már csak 39. Viszont fölfelé nem módosítottam . amikor meg már csak napi 2 -3 nál tartottam ,na onnan már könnyű volt kiszállni.

Már évek óta nem cigizek és azt mondom, jól is van ez így.

2010. okt. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó válaszoló! Akkor Te nem osztod azt a nézetet, hogy csak drasztikusan lehet leszokni? Ezek szerint sikerülhet fokozatosan is?
2010. okt. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem fokozatosan sikerült.
2010. okt. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nyár elején tettem le a cigit.Azóta nem bagózom.Először én is nagyon szenvedtem.Mindig jöttek a kiskapuk, hogy ma csak 1 szál , meg ilyenek.De szerintem ez hülyeség.Mert ha már elszívtam 1 szálat akkor már jött a többi is.Engem egyfolytában b@szogatott a párom, hogy nem lehetek ilyen gyenge.Aztán egyik reggel meguntam, eldöntöttem, hogy én leszek az erősebb és nem a cigi.Azóta jobban teljesítek futásban, meg volt az első versenyem is.
2010. okt. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Azt azért szeretném megkérdezni, hogy mennyi súlyfölösleget szed fel az ember ha leteszi, illetve hogy sporttal ezt a problémát ki lehet-e küszöbölni?
2010. okt. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ilyen hozzáállással nem is fog menni. Ha előre kijelented, hogy neked nincs akaraterőd, akkor sose fogsz leszokni. Ez sajnos nem olyan mint a mekiskaja, amit ha elhatározod, hogy nem eszel többé olyat, különösebb erőfeszítés nélkül menni fog. A dohányzás rendkívül erős lelki függőséget okoz, leszokni pokoli nehéz. 10 éve dohányzom kereken, 2 hét volt, mikor nem dohányoztam (szándékosan nem írtam, hogy leszoktam, mert csak évek múlva jelentheted ki, hogy leszoktál) de nehéz és rögös az út, de ezt már sok mindenkitől hallhattad. Abbahagyni csak úgy lehet, ha egyszerűen nem gyújtasz rá többet, a rohamokban jelentkező cigi utáni vágyat meg leküzdöd. Az első 2 hét nehéz csak, utána már csak fél óránként jut eszedbe, hogy de jó lenne rágyújtani... Az a lényeg, hogy előre készítsd fel magad lelkileg, hogy nem lesz többé cigi, ez örökre szól, innentől te nemdohányos vagy. Engem érdekes módon ez viselt meg, maga a tudat, hogy soha többé nem szívhatom a cigit, nem lesz rész a mindennapjaimnak, nem fordulhatok hozzá vigaszforrásként, ha valami baj, stressz ér. (vagyis a k.rvaerős spzichés függés). Csak kitartással lehet megcsinálni, ez többet ér mint bármilyen nikotinpótló rágó vagy tapasz illetve a környezeted biztatása. De itt rajtad múlik az egész. Tedd csak le, meg lehet csinálni, de kőkemény menet lesz. Kitartást és sok erőt kívánok, hogy ne gyújts rá többet, amint elhatározod.

24 N

2010. okt. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
77%

Szerintem az is induló pont lehet, ha valaki bizonyos dolgokhoz gyújt rá, pl. a reggeli kávénál, stb., hogy ezekről a dolgokról szokik le. Mármint eleinte csak arról kellene leszokni, hogy ha megissza a kávét, ahhoz ne gyújtson rá. Én is dohányzom, és tisztába vagyok azzal, mikor, milyen helyzetekbe gyújtok rá. Ha ezek a dolgok megvannak, akkor valószínüleg könnyebb leszokni...

Szerintem... De én még nem tartok itt sem, csak hallottam ilyenről. Talán működhet....

2010. okt. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer így szoktam le: volt egy buli, ahol sokat dohányoztam és a végére nem esett jól. Na, fogtam magam és vettem pár doboz cigit és két napig láncdohányoztam. A napi egy doboz helyett elszívtam hármat.

Persze tiszta beteg voltam, hánytam, szédültem, stb. 2 vagy 3 nap alatt annyira tönkretettem a szervezetem, hogy egy hétig rosszul voltam, és még kb egy hónapig felkavarodott a gyomrom, hacsak rágondoltam a cigire. Közben ugye nem gyújtottam rá és egy hónap után már nem annyira hiányzott.


Viszont sajnos visszaszoktam pár év múlva. Családi problémák, rossz társaság... most megint próbálok leszokni. De mivel már eléggé odavan a szervezetem, nem merem az előző módszert. Most fokozatosan csökkentem, de a következőképpen: először elhagytam a kávé mellől a cigit, aztán a közvetlen reggeli utánit... most ott tartok, hogy ebéd előtt nem szabad rágyújtani - nem rossz ez a módszer, mert strukturálja a napom. Azt viszont még nem tudom, hogy valóban sikerülni fog-e leszokni így...

2010. okt. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
48%

Akarterő! Na ez olyan divatos szó lett mostanába, de szerintem elég hülyeség.

Mindenki akar valamit, vagy sikerül, vagy nem... Ez nem a gyengeségről vagy az erősségről szól.

Én pl. megakarom nyerni a lottó 5-öst, de nagyon. De soha nem sikerül. Akkor nincs akaraterőm?

De amikor nem esek el a jégpályán, akkor nagy volt az akaraterőm, mert nem történt meg?

Most akkor van akaraterőm, vagy nincs? Mondja már meg valaki!!!

2010. okt. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!