Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha eleinte kialakult az...

Ha eleinte kialakult az adagom egy nagyon kis mennyiségre, akkor már mindig csak arra a pár szálra lesz szükségem, nem fog erősödni a függőség?

Figyelt kérdés

Eleinte nem akartam sokat cigizni, így megálltam a napi 4-5 szálnál. De pár hónappal később úgy döntöttem, mégis többet akarok, így elkezdtem növelni pár szállal, de egyelőre nem érzem azt, hogy ezekre a plusz szálakra akkora szükségem lenne mint az első 4-5re. Változhat ez még, és ráfügghetek a többire is, vagy ez már mindig így marad?

Esetleg le kéne mondanom róla, hogy rá akarjak szokni, és ha nem akarom annyira, akkor fog menni?



2023. okt. 19. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy függőség, ami egyre rosszabb lesz, mert egyre inkább képtelen a nikotin csillapítani az elvonást, amit ő maga okoz. Erővel maradhatsz kevesebb szálon, de csak a szenvedésed táplálod...meg amúgy is.
2023. okt. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1

Én is erre jöttem rá, (részben) ezért gondoltam meg magam, hogy mégis inkább növelem.

2023. okt. 19. 20:02
 3/10 A kérdező kommentje:
De hogy most hirtelen elkezdtem többet szívni, az számít valamennyit, vagy azon a 4-5 szálon kívül nem lesz igényem a többire, és csak én erőltetem magamra? Ez a kérdés.
2023. okt. 19. 20:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd jön egy stresszesebb élethelyzet vagy egy ivós este amikor elszívsz majd egy dobozzal onnantól kezdve már nem lesz megállás.
2023. okt. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Később több szálat fogsz füstölni mert hozzászokik a szervezet a jelenlegi mennyiséghez.
2023. okt. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

3


Azért kezdtél el hirtelen többet szívni, mert már most igényed van a többire, különben nem kezdtél volna el hirtelen többet szívni.


A dohányzás igazi veszélye nem a nikotinban rejlik, hanem azokhoz a szituációkhoz, amit ahhoz kötsz. Így alakul ki a pszichés függés.


Leírom példában is:


Tegyük fel 4 szál cigit szívsz, mondjuk 2 reggel meg 2 este. Mindegy hogy ez valós-e vagy sem.

Azt mondod egyik nap a buszra várva, hogy na, elszívok 1 cigit, még van 10 percem, ráérek, mit csinálnék. Elszívod azt a cigit. Kávészünetben amúgy is mindenki cigizik, meg a melóval is előre haladtál, van időd, elszívok velük 1 cigit én is.


Legközelebb mikor buszra vársz vagy éppen kávészünetre mész, automatikusan bepattan az agyadba a cigi, mert az agyad a helyhez és a tevékenységet összekapcsolja vele. Ezt eljátszod 2-3 alkalommal, és minden alkalommal mikor buszra vársz, el fogsz szívni egy cigit, de legalábbis erőfeszítés kell hogy ne gyújts rá. Nem azért, mert olyan ellenállhatatlan vágyat érzel a nikotin iránt, hanem mert az adott szituációt nem fogja tudni az agyad értelmezni cigaretta nélkül.


Az elvonási tünet az lóf.sz, olyan mintha beteg lennél, pár napig szarul vagy aztán kész. Nem ezért nehéz abbahagyni a dohányosoknak. Azért nehéz abbahagyni, mert egy kávét nem tudnak meginni cigaretta nélkül, mert X éve az agya a kávét összekötötte a cigarettával. Na azt a pszichés függőséget irgalmatlan nehéz megszüntetni...

2023. okt. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyre többet fogsz szívni.Ez a tipikus rászokás.....el kell döntened szerintem ,hogy akarsz e cigizni vagy nem.Ha akarsz akkor szívjbannyit amennyi jólesik.Ha nem akkor szokj le.De ezt neked kell tudnod.
2023. okt. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindig ugyan az a forgatókönyv, ami egyre több szálat jelent. Vannak akii megmaradnak kocadohányosnak, de ők igazából elvonásban vannak folyamatosan, csak nem veszik észre.
2023. okt. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem te döntöttél a nikotin a főnök már, de nagyon nehéz elismerni.

Mert : én döntöttem, én szetetek cigizni, és én bármikor le tudom tenni.

De valahogy csak kevesen, és akkor is csak nehezen teszik le mégis.

2023. okt. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Rosszul közelíted meg.

A dohányosok jelentős része vallja (ahogy én is anno), hogy napjában 1-2 szál az, ami tényleg igazán “jólesik", a többi elszívását csak a kényszer szüli. Ilyenek a berögződött pótcselekvések (pl. várakozás vagy munkahelyi szünet), valamint azok a szálak, amivel konkrétan csak a nikotinelvonást enyhíted... tehát valójában nem azért szívod el, hogy az alaphangulatodhoz képest jobban legyél, hanem azért, hogy az elvonástól ne érezd magad szarul.

Vagyis te semmiről nem döntesz, a függőség az, ami dönt helyetted. Napi 4-5, vagy 14-15 szál, tökmindegy, amíg szívod, addig a függőség az úr, te legfeljebb csak elhiteted magaddal, hogy ez a te választásod, és azért csinálod, mert “jól esik”, meg mert “szereted”.

2023. okt. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!