Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Bevált tippek leszokáshoz?

Bevált tippek leszokáshoz?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve dohányzom, napi 10 szál körül szívok (néha 15). Az sajnos nem megy hogy egyik napról a másikra. Így fokozatosan szeretnék leszokni, de hogyan? Bármilyen jó tanácsot szívesen fogadok.
dec. 17. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját leszokási történetem tudom megosztani veled...


Ugye a dohányosok általában bandába verődve gyújtanak rá, ahogyan régen én is. Megy a sztori közben tök jó minden stb stb...

Mikor eldöntöttem, hogy tényleg és valóban le akarok szokni, elhintettem mindenkinek, hogy én már nem dohányzom... 🥲 De a háttérben, titokban és bujkálva néha néha mikor erős volt a késztetés, akkor simán rágyújtottam. Egy idő után a kellemes időtöltés, amit a cigaretta okozott kényelmetlenné vált, utáltam elbújni és úgy füstölni, miközben jöttek a gratulációk, hogy büszkék rám, amiért több mint 10 év után leszoktam így hirtelen 😬


Szóval nem egyik napról a másikra ment, pár hónap alatt sikerült letenni. Most itt vagyok több mint 3 éve cigaretta nélkül, úgy hogy nem is hiányzik 🙂


Neked is javaslom, hogy tedd a kellemes cigarettás perceket magadnak szörnyűvé 🥲

Sok szerencsét 👍 🙂

dec. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy drogfuggoseg, szebb kifejezessel szenvedelybetegseg, pszichiatriai gond.


A nikotin egyszerre stimulalo hatassal bir es nyugtato is, ezt te inhalalva viszed be, ami gyorsabb es intenzivebb mintha mondjuk az emesztorendszered bontana le metabolizmussal. Ugyanezert szivjak fel a kokaint, heroint injektaljak meg ilyenek.


Annyi embert latok, ismerost is, aki szivja az e-cigit es mondja ez mar nem cigi - en meg csak nezek.. igen nem cigi, csak nikotin meg goz. Es a nikotin miatt nem tudod letenni, es amikor kemeny tema van, akkor kimesz minden 5 percben raszivni es visszajossz vagy idegesebben vagy nyugodtabban, es nem birod megallni. Valaki tapaszozza magat evekig, de nem. Ez is olyan mint az alkohol csak az durvabb. Az mar legalabb kategorizalva van, a cigaretta meg nem, legyen az e-cigi vagy nikotin ragogumi.


Es ugye a pillanatok amikre raszoktal - reggel kelsz iszod a kavet es elszivsz egy cigit, kimesz az erkelyre elszivsz egyet, vagy a kertbe, vagy haverokkal ahogy irtak. Maguk a helyzetek, korulmenyek is kesztetnek ra, hogy ragyujts mert osztonosen benned van, hogy akkor amikor ott vagy/azt csinalod szivni szoktal. Legyen e-cigi, legyen katranyos.


En nem hiszem, hogy vegleg le lehet szokni, max az anyaknak szules miatt, tobb ilyet ismerek. Ferfikent irom. Sok no le tudott szokni a gyerek miatt a cigirol vagy e-cigirol, de inkabb nevezzuk nikotinnak a dolgot, mert az a baj, a nikotin a hatoanyag. Mindig ott lesz a hatad mogott, hogy jo lenne szivni egyet. Akarmennyi ev utan csinaltad. Emlekezni fogsz amikor felkelsz, amikor ezt vagy azt csinalod. Oszinten erre nincs megoldas, vagy nagyon keves embernek tenyleg sikerult leszoknia, de a nagy tobbsegnek csak ideiglenesen vagy egyaltalan nem birta. Valakinek elvonasi tunetei is vannak/lettek.

dec. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit.
dec. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Leszokáshoz nem tudok, de leszpáshoz nagyon jókat tudok :)
dec. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
QuitSure nevű appot ajánlom.
febr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!