Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kinek mi a véleménye a 18...

Kinek mi a véleménye a 18 alattiak cigi függőségéről?

Figyelt kérdés

Ma már egyre több 18 alatti szívja a cigit, akár e-cigit is. Főleg általános-középiskola -i korban.


17/F



febr. 21. 20:37
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Nem vagyok átlagos. Apám meghalt a cigi miatt 47 évesen, attól kezdve félárván nőttem fel a tesómmal együtt.
febr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
52%
Részvétem, de a káros hatásait mindenki tudja a ciginek felesleges 0-24ben erről beszélni ,hogy káros, mert aki cigizek az vállalja a kockázatot. Egy középiskolás már eltudja dönteni pl ,hogy megéri e cigizni.
febr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Apám is akkor kezdte. Nem, nem tudta, nem fogta fel tizenévesen, hogy akár bele is halhat kétgyerekes fiatal apaként.
febr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"Én meg mindenkitől megkérdezem, aki kipróbálta, hogy miért. Te miért?"


Kíváncsi voltam milyen :D



"És mi lett volna, ha nem találtad volna undorítónak? Miért kockáztattad meg, hogy talán rákapsz egyetlen slukk után?"


Azért a cigi nem olyan, mint mondjuk a piko, hogy egy slukk (vagy a piko esetében adag) után függő leszel és nem is volt erős cigi amit próbáltam. Eleve a szagától rosszul vagyok, így feltételeztem, hogy az íze se lesz jobb :D

Emellett 16 voltam, akkoriban meglehetősen befelé forduló és önbizalom hiányos (nem is tudom honnan lettek barátaim :D), szóval dohiban biztos nem adták volna ki és másokat se mertem volna megkérni.

Plusz akkor is ismertem olyan embereket akiknek sárga, beteg fogai, undorító cigiszaga és nőként olyan rekedt hangjuk volt, mint egy mélyebb hangú férfinak. A folyamatos köhögésről meg ne is beszéljünk. (20 éve láncdohányos emberekről van itt szó)

Sokat foglalkoztam már akkor is a külsőmmel (nem smink meg ilyenek, kb akkor kezdtem el kollagént szedni, hogy lassabban öregedjen a bőröm, van egy csomó skincare cuccom, hajápolók, érted) szóval semmilyen tiszavirágéletű eufóriáért nem vállaltam volna be, hogy tönkre tegyem a külsőmet és az egészségemet. A hangom is szép, azt semmiképpen nem adtam volna fel, illetve cukrásznak tanulok, így nem árt, ha érzek ízeket :D


Ergo semmilyen körülmények között nem szoktam volna rá, ez biztos. Ezért mertem kipróbálni :D


Drogot is ajánlottak már fel, de azt nem próbáltam ki pont azért, mert be tudnám szerezni és félek, hogy arra rászoknék.

febr. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem jó ha valaki 18 alatt cigizik én sajnos nem tudtam beszerezni a cigit mert nálunk nem cigiztek sajnos, és haverjaim se voltak.
febr. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
38%

"Kíváncsi voltam milyen ...Eleve a szagától rosszul vagyok"

De mit hittél? Hogy aminek a szagától is rosszul vagy, lehet, hogy jó? Miért lenne jó, ha már a szaga is rossz? Előre tudtad, hogy szar lesz. Akkor mi értelme volt kipróbálni? Ha tudom, hogy a szarnak rossz a szaga, eszembe se jut megkóstolni...

febr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"a cigi nem olyan, mint mondjuk a piko, hogy egy slukk (vagy a piko esetében adag) után függő leszel"

De igen, lényegében ugyanolyan. Minden bagós az első slukkal kezdte, azok is, akik már bánják, mert sehogy se sikerül leszokniuk akkor se, ha halálos betegek miatta.


"semmilyen körülmények között nem szoktam volna rá, ez biztos. Ezért mertem kipróbálni"

Nem, a rászokás nem elhatározás kérdése...


"Drogot is ajánlottak már fel, de azt nem próbáltam ki pont azért, mert be tudnám szerezni és félek, hogy arra rászoknék."

Végre egy értelmes mondat.


A cigit is be tudtad volna szerezni, még könnyebben is. Mindenesetre kár volt kipróbálni. Semmivel sem lettél több tőle, hogy kipróbáltad. Nem miattad írom, hanem azok miatt, akik még nem próbálták ki.

febr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
59%

"De mit hittél? Hogy aminek a szagától is rosszul vagy, lehet, hogy jó?"


Nem hittem, hogy jó, írtam is lejjebb. Kíváncsi voltam, hogy milyen, ezen mit nem sikerült felfogni? :D A "milyen" nem merül ki abban, hogy jó vagy rossz, lehet valami savanyú, édes, stb. Nem tudták körülírni a barátaim, ezért kipróbáltam.


"De igen, lényegében ugyanolyan. Minden bagós az első slukkal kezdte, azok is, akik már bánják, mert sehogy se sikerül leszokniuk akkor se, ha halálos betegek miatta."


A láncdohányosok sem az első slukknál szoktak rá, és a piko sokkal erősebb, mint egy gyenge cigi. Arra rászoksz az eufória miatt, amivel a cigi ugye nem bír. Főleg az amit én szívtam :D


"Nem, a rászokás nem elhatározás kérdése..."


A cigire rászokás igen. A gyenge cigiből nem elég egy slukk, de még egy szál se, hogy a szervezetednek hiányozzon a nikotin. Pont a héten volt nálunk egy előadás a drogokról, valami rendőrnő meg egy drogosokkal foglalkozó orvos tartotta, ők mondták :D Ha nem érdekelne, hogy mit tesz velem a cigi, lehet, hogy rászoktam volna mert "menő", de mivel túl sokat dolgoztam már a külsőmön ahhoz, hogy csak úgy elcsesszem egy kis nikotin miatt, eszemben se volt többet szívni. Ha a "cigi lényegében ugyanolyan mint a piko" elvet követjük, akkor igen, lehet, hogy rászoktam (habár utána semmilyen késztetést nem éreztem, hogy mégegyszer rágyújtsak), de ugyanazzal a lendülettel le is szoktam róla.


"A cigit is be tudtad volna szerezni, még könnyebben is."


16 évesen drogot könnyebben szereztem volna. Győri vagyok, tele van a város dealer-ekkel és ők még személyit se kérnek, csak pénzt :D


"Mindenesetre kár volt kipróbálni. Semmivel sem lettél több tőle, hogy kipróbáltad."


Nem lettem tőle se több se kevesebb, ez igaz. Csak kíváncsiságból próbáltam ki, néhány kommentből azt vettem le, hogy már ez is "bűn" :D

febr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

""Nem, a rászokás nem elhatározás kérdése..."

A cigire rászokás igen. A gyenge cigiből nem elég egy slukk, de még egy szál se, hogy a szervezetednek hiányozzon a nikotin."


Nem csak magára a nikotinra szokik rá az, aki rászokik a dohányzásra. A többihez (a mozdulat, a helyzet, "mert menő", stb.) való rászokáshoz pont elég egyetlen slukk is.


"Nem lettem tőle se több se kevesebb"

De igen, kevesebb lettél, mert elszalasztottál egy helyzetet, amelyikben egy egyértelműen rossz dologra nemet mondhattál volna.

febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
74%
úristen... azért ez kemény ,hogy a 29es azt mondja ,hogy valaki kevesebb lett mert egyszer kipróbálta a cigit, hell nah. Azért megnéznélek téged ,hogy ilyet mondassz. Nem hiszem ,hogy te pont egy akkora árja vagy mint amilyennek itt halucinálod magad...
febr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!