Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van valaki, aki most próbál...

Van valaki, aki most próbál leszokni a cigiről? Nincs kedvetek egymást biztatni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy olyan nehezen megy a leszokás, ha van sorstárs, esetleg adhatnánk tippeket, tanácsokat, ami beválhat. Nekem ma a szotyizást javasoltak, hogy attól kevésbé kívánom a nikotint.
2010. nov. 5. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia, én az 51. napon tartok. Egyszer botlottam a 32.-en, azóta még tartom magam. Az első két hét volt maga a pokol. Naponta 3 csomag ropit ettem, csoki, üdítő... Az első 6 napban folyamatosan fájt a fejem.

Nekem az segített, hogy arra koncentráltam, "csak ma ne gyújtsak rá!" Ez eddig beválni látszik.

Most még pluszban azt "játszom", hogy amikor eszembe jut a cigi, iszom egy pohár vizet. (Ugyanis alig iszom egyébként folyadékot: egyszerűen nem vagyok szomjas, és eszembe sem jut.) Így két legyet ütök egy csapásra.

De persze egy-egy nagy kajálás után szenvedek, mint a kutya. Viszont már jól esik a kávé cigi nélkül. :-)

Hajrá, hajrá. kitartáááááás! Kibírjuk!

2010. nov. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon jó ötleteket adtál. Én sem iszom eleget, lehet, én is kipróbálom ezt a módszert. 51 nap az szép, nekem csak az első:(

Gratulálok, kitartás, én is le fogok szokni:)

2010. nov. 5. 13:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, és van a leteszemacigit.hu oldal. Ott találtam pár hasznos tanácsot, illetve segít abban, hogy elfogadjam a szenvedést. Leírják, melyik mellékhatás kb. meddig tart, melyik szakaszban mi várható, így behatárolódik a dolog, és talán könnyebb picivel. Illetve a fenét, meg akar ölni a sóvárgás, de talán könnyebben kitart az ember (lánya). :-D
2010. nov. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is szeretnék leszokni!!!
2010. nov. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jó ez az oldal, talán nekem is segítséget nyújt!

Második válaszoló, Te hol tartasz a leszokásban?

2010. nov. 5. 20:41
 6/10 anonim ***** válasza:

nálam az a baj, h az egyetemen ahányszor vége van az órának, annyiszor rágyújtunk a haverokkal, és ez nálam napi egy dobozra fajult el :(

de aztán jött a dohányzásleszoktató meditáció, és köv nap csak 5-öt szívtam el, pedig önerőből 10-nél sem álltam volna meg.


tudom...ez így hülyén hangozhat, de mivel komolyan gondoltam végig, ezért vált be, de bevallom most hol visszaszokóban vagyok, hol pedig leszokóban. havi 2 dobozra akarom lecsökkenteni az adagom, de haverjaimmal együtt ez nagyon nehéz.


gondoltuk csinálnu kegy non-smoker dayt, mégpedig úgy, h amikor vmelyikőnk elszív egyet, ak egy ruhadarabot kell levennie, de rájöttünk, hogyha ezt betartjuk, ak egy szál f@szban fogunk végezni :D


de azért neketek is kitartást, szurkoljatok nekem is :D

2010. nov. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. 63. nap. Most a legnagyobb problémám, hogy állandóan nassolnék. Szinte ugyanúgy sóvárgok az édesség után, mint eleinte a cigi után. Akkor ott volt a ropi meg a csoki. Most utóbbiakról kellene leállnom. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

Nálatok mi újság?

2010. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok.

ma írok zh-t, úgyhogy a mai 7 cigi miatt nincs is lekiismeretfurdalásom, de holnap már 3 szál cigi lesz a cél, és ak meg is ajándékozom magam, aztán ha leviszem 2-re, majd 1-re, ak leszek elégedett.


nem akarok leszokni, mert imádom a cigit, de kúrvadrága, ezért lesz ez az aranyközépút :)


am van, h engem is elkap a zabálás, de lehet, h kondi miatt is, v a 2 együtt :D

2010. nov. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. (Szilvia)

Én is imádtam dohányozni. Nálam azért nem ment a napi adag csökkentése, mert amíg van cigi, addig nem tudok rá nemet mondani.Megkértem a kolléganőmet is, ne hagyja elöl a megbontott doboz cigijét.

2010. nov. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát én elég rosszul állok a leszokással. Biztos a sok idegeskedés, egyedül nevelek egy kisfiút, és ha ideges leszek rögtön a cigire gondolok, egyenlőre csak azt tudtam elérni, hogy kevesebbet gyújtok rá. Én is szeretek dohányozni, csak tényleg rohadt drága, jó lenne teljesen elhagyni, de elég gyenge vagyok.
2010. nov. 19. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!