Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Aki hazsnál (ta) ja, a nicoret...

Aki hazsnál (ta) ja, a nicorette tapaszt, leszokott a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Utána olvastam ennek a tapasznak,de az van leírva 9 hónap,mire sikerül letenni,ennek a segítségével.
2011. jan. 11. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nézd ,a tapasznak annyi a hátránya, hogy pótolja a nikotint folyamatosan egész nap, ami ok is , de a rituálét nem, nekem amikor nem lehetett cigizni akkor inkább a rágó vált be, hozzáteszem nagyon lassan szívódik fel a nikotin belőle és égeti a szájat. Ez nem áll fenn a tapasszal mert ugye az folyamatosan szinten tart, de nagyon sok akaraterő is kell hozzá.

Egyébként nem olvastál hülyeséget a teljes leszokás majdnem egy év , ha ennyit kibír az ember cigi nélkül akkor rendben van. ( általában )

Nekem nem jött be egyik sem , nem tudtam a szenvedélyemtől megszabadulni szóval inkább átszoktam elektromos cigire, olcsóbb és a közérzetem is rendben van . nem beszélve a psszív dohányzásról meg arról hogy cirka 1/3-adát költöm cigire :).

2011. jan. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem.Elektromos cigi?Azt nem ismerem:-(..abban nincs nikotin?
2011. jan. 11. 14:40
 3/12 anonim ***** válasza:

Nézd, az elektromos cigi nem elsősorban egy leszoktató eszköz, csupán egy dohányzási alternatíva.

Wikipedián nézd meg.

Ami lényeges, hogy jó minőségűt kell venni minden alkatrézét illetően.

A porlasztó azaz atomizátor határozza meg a füst mennyiségét és minőségét, az akku a használási időt, a liquid, a lötyi amit porlaszt pedig az ízét és nikotinbevitelt. Van nikotinmentes változat is.

Lényeges hogy a szokástól nem szabadít meg, viszont gyakorlatilag teljesen helyettesíti a cigarettát annak káros hatásai nélkül, itt fontos megjegyeznem hogy csak a jó liquiddel, jó atomizátorral lehetséges ezt megvalósítani. A cigarettázás költségeinek cirka fele Viszont én el tudok képzelni egy olyan leszokást hogy először átállsz erre, csökkented a nikotint, végül 0 ázod, majd ezután szoksz le a szokásról.

Ha kell infó milyet vegyél ezen a fórumon nézz körbe:

[link]

Üdv

2011. jan. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ment a pont,köszi:-)
2011. jan. 11. 17:46
 5/12 anonim ***** válasza:

A tapasztól én az éjjeli ügyeleten kötöttem ki.

Én az agyamat programoztam át! És öt napja már nem dohányzom. A nikotinhiány nem okoz akkora gondot, mint gondolnánk. A megszokás, ami a legnagyobb gond. Időnként eszembe jut, megyek kávézni, hol is a cigi? Majd mosolygok és felsorolom azt a sok előnyt, amit ezzel nyertem már idáig is. És még fogok is! :-)

Nem fogyasztok semmi nikotinos bigyót. Nem nassolok. Kontrollálom az éhségérzetemet, hogy ez most valódi, vagy a nikotinhiány okozza? Az öt nap alatt fogytam is egy kicsit. Minden a fejben dől el!

2011. jan. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó,te meddig cigiztél?Hát nálam azért gondot okoz.Ha 3 óra elteltével,nem gyújtok rá,úgy fáj a fejem,hogy rosszul vagyok.(17éve cigizem)
2011. jan. 12. 07:22
 7/12 anonim ***** válasza:

28 évig dohányoztam. És ha már egy órát nem tudtam dohányozni, elfogott a rosszullét, úgy éreztem magam, mint egy kitörni készülő vulkán. Akkora nyomás, feszültség volt bennem. Ez miatt sok kellemetlen helyzetet teremtettem magamnak. Pontosan ez miatt el nem tudtam volna képzelni, hogy leszokjak róla, pedig többször próbálkoztam.

Majd elolvastam Allen Carr: Végre nem dohányzom! könyvét. Ez sokat segített, de még nem volt elég, ahhoz hogy leszokjak. Sokat foglalkoztam a témával. Majd egyszer valaki ajánlotta az ő leszokási módszerét. Így együtt már sikerült. "Szokj rá a leszokásra"!

2011. jan. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Volt amikor ezzel probáltam leszokni de nem ment mert állandóna éreztema cigi hiányát.....

Most már kereken egy éve nem szívok cigik és ugy tettem le hogy egyik napról a másikra és semmi nikotinpotlót nem használam...Sokan irigyeltek engem és sokan vissza akartak szoktatni...első 2 hétnél majd egy hónapnál meg 2 hónapnál majd fél évnél leszz holtpontod de ha senki nem dohányzik körülötted és akarat is megvan akkor smemi gond...

2011. jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kipróbáltam.Nem ment.Máshogy csináltam.
2011. jan. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nem az egy sz.r

máshogy kell megoldani

2011. jan. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!