Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Leszoktam a cigiről 12 év...

Leszoktam a cigiről 12 év után-csupán akarattal, de azóta megnőtt az étvágyam. Hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés
Könnyen ment egyik naprol másikra.s ingyen ,akarattal.Mig cigiztem a cigi ellvette az étvágyam,de azóta helyreállt az anyagcserém s megnőtt az étvágyam.Hízok ,oda a jó alakom.tornázok hetente 3x.de kellene v.mi jól bevált étvágycsökkentőszer.Ha tud v.ki ilyet?
2011. jan. 31. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem étvágycsökkentö kellene, hanem mással lakni jól. Ha a napi kajád nagy része zöldségekböl meg gyümölcsböl áll (mármint hogy ezzel laksz jól), és csak kis része hús meg szénhidrát, akkor vissza fogsz fogyni a normál súlyodra. Ez azt jelenti, hogy elöszö egyél annyi zöldség/gyümölcsöt, amennyit csak birsz és utána egy keveset abból, amit ugyan szeretsz, de erösen hizlal. Ezen kivül ne felejts el sok vizet is inni.
2011. jan. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Gratulálok a leszokáshoz! Saját tapasztalatból azt tudom mondani, a fokozott étvágy alább fog hagyni pár nap után.

Ha mégsem, szerintem (szintén tapasztalat) az a lényeg,hogy hússal, zöldséggel lakj jól, és ne kenyérrel, szénhidráttal. Én amikor egy évig nem ettem semmi liszt- és gabonafélét, riszt és krumplit,meg persze a cukrot is kerültem, látványosan lefogytam. Tojást, húst, zöldséget, kevés gyümölcsöt ettem, desszertnek sült almát mézzel.

2011. jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi.zöldség dögivel régóta s víz is,amit szeretek attol nehéz megválni..a seggem,csípőm,hasam mégis nagy ,s amit fogyok azt is inkább felülről,53kg s csini voltam,most meg 59 ,undorom van magamtól.éhezek ujjonan ameddig bírom.mit sem ér...
2011. jan. 31. 13:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

egyés másfélét...

karikázz fel répát,és nassold azt

mielőtt leülsz enni,igyál meg 1 pohár vizet

egyél lassabban

rágózz

2011. jan. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami még jó lehet: mielőtt bármit ennél, gondold végig, mit ettél, valóban szüksége van a szervezetednek arra, amit megkívántál, vagy csak a cigi miatt van?

Valamint mozogj többet! Nem csak azért, hogy lefogyj, hanem mert a sok mozgás csökkenti a cigi utáni vágyat, így az indokolatlan étvágyat is.


És gratulálok, hogy leszoktál!

2011. jan. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
13.45 köszi,de én már 2hónapja leszoktam s még a nagy étvágy nemmúlt el.állandóan éhes vagyok s nemhiszem hogy "pár nap" s elmullik-bár úgy lenne.már édesítőszerre is áttértem a cukorról..Mindent megteszek de néha "elcsábulok"v.mi fimomsággal.Nehezebb mint lerakni a cigit,együttérzek minden fogyózóval...!
2011. jan. 31. 13:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha éhezel azzal csak izmot vesztesz inkább, mint zsírt, szóval először az izmaid bontja le a szervezeted. Enni KELL csak nem mindegy hogy mit, sovány húsok, zöldségek, egy egézséges, diétás étrend kell
2011. jan. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jól látod . Qrva nehéz lefogyni ! Én is ezzel küzdök és nem megy ,hízni 100 x könnyebben tudok.
2011. jan. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért 53 és 59 kiló közt nincs akkor vészes különbség, kezdd azzal, hogy ne ilyen undorral beszélj magadról!!!! Egyik barátnőm látványos fogyását azzal indokolta, hogy mindenhova gyalog ment. (Pedig ugyanúgy evett, nem keveset, és mégis formásodott)
2011. jan. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem árt sportolni sem, az is leviszi a felesleges súlyt.
2011. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!