Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyit lehet szívni a füves...

Mennyit lehet szívni a füves cigiből? Le kell tüdőzni?

Figyelt kérdés
Félre értés ne essék. Az egyik osztálytársam azzal dicsekedett, hogy szív. Aggódok érte, mert jó barátnőm, de lehet hogy csak kamuzott, mert azt mondta, hogy letüdőzte. Én úgy tudom, hogy nem kell. És akkor lehet, hogy ezzel le tudom buktatni. Másik kérdés ugye hogy mennyit lehet belőle szívni. Betekerik, és hány slukk, hogy ne nagyon legyen baja? Segítsetek
2009. febr. 10. 14:53
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a válaszokat, megígérte nekem a barátnőm, hogy leáll vele, amúgy 17 éves.

Sokat segítettetek.

2009. febr. 15. 12:59
 12/23 anonim válasza:
85%

Nem kell letüdőzni, finom linzeres sütibe is lehet rakni, vagy vajba, alkoholba, bár ezek kétségkívül körülményesebbek, mint betekerni, de a fejlett országokban, ahol meg tudják különböztetni a kábítószereket egymástól, például így adják orvosi célra a daganatos betegeknek.


Annak a hozzászólónak üzenném, aki szerint a füvezéstől romokba fog dőlni a leányzó, hogy ugyan a lány füvezik, de mégis ő a begyepesedett. Abban sem értek Veled egyet, hogy a szülőknek kell szólni, mert azok mit tudnak csinálni, megtiltják. Mi fog történni - azért is szív, pláne, ha tini. Viszont ha egy pártatlan emberhez viszi, aki FELVILÁGOSÍTJA, akkor az sokkal inkább hasznos lehet, javaslom keress fel Te is egy ilyet.


Egyébként én nem fosnék attól annyira, ha a barátnőm füvezik, abba még nem halt bele senki, viszont a dohányzás nagyon sokba kerül még annak is, aki nem cigizik. Vagy az alkohol. Attól is romokban lehet az ember, és több ilyen van, mint ahány füves junkie.

Szóval a problémakör megítélése szerintem a kultúráltság és a széléslátókörűség metszetéből adódik.

2009. febr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
97%
A füves cigit le kell tüdőzni, hogy legyen hatása. Nem lehet túladagolni. 17évesen nem hiszem, hogy olyan nagy probléma, ha valaki kipróbálja. Fiatalság bolondság :)! Én is füveztem hébe hóba fiatalon és nem lettem függő! Egyszerüen jó buli volt. És még valami, ha meg akarod tartani a barátnődet, inkább ne szólj a szüleinek! Gondolom azért mondta el neked mert megbízík benned!
2009. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó előttinek üzenem: Neked még senkidet nem tette tönkre a kábítószer...ugye??? Na! Kívánom, hogy ha egyszer ilyen helyzetbe kerülnél, gondolj vissza ezekre a szavakra (azokra amiket te firkáltál)!!! Igenis veszélyes a drog, bármennyire is ártatlannak látszik!!! Életeket tesz tönkre, nem csak a fogysztóét, hanem a családtagjai életét is!!! (Tapasztaltam...)
2009. febr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
47%

Sajnos egyetértek azzal, akit lehurrogtatok, hogy begyeepesedett, és le is szavaztatok.

A fű valóban nem tartozik a "keménydrogok" közé, de igenis képes emberéleteket tönkretenni. Remélem, sosem tapasztaljátok meg.

Egyébként véleményem szerint nincs könnyűdrog, és keménydrog. DROG van!

2009. febr. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
44%
Egyetértek az előző válaszadóval!!! Nem szabad félvállról venni!!!
2009. febr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
61%
és akkor az alkoholt, cigit, teát, kávét is elítélitek?
2009. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
55%
A cigit, teát, kávét nem, mert az nem teszi tönkre az embert. Persze a dohányzás tüdőrák, stb, de úgy érzem (lehurroghattok), ez egy egészen más történet. Az alkoholt is elítélem. Úgy vagyok vele, mint a fűvel. Ha valaki mértékkel, buliban iszik egy kicsit, az meg nem olyan gáz, de ha napi szinten, az már igen. Ugyanez a fűvel is. Az a baj, hogy sokan a kábítószereket és az alkoholt a való életból való menekülésre használják. Szerintem akinek lelki problémája van, az ne igyon, és ne kábítószerezzen (ide a fű meg a heroin és társai is beletartoznak).
2009. febr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
80%

A cigi a kávé meg a tea csak azért nem tesz tönkre emberi életeket mert legálisan kapható, viszonylag OLCSÓN. Még a merihuana feketén jön, így meg van az ára is. Bezzeg ha olyan társadalomban élnénk ahol vacsora után anyu és apu meggyújt egy spanglit amit a közértben vett, senkinek nem lenne semmi baja vele. Azzal egyet értek, hogy akinek lelki problémája van ne nyúljon tudatmódosító szerekhez. Egyébként senkinek nem származik belőle semmi baja. Se a használónak, se a családnak, hiszen ha nem arra használja az ember, hogy elfedje a valóságot, hanem hogy csak szimplán megtörje a hétköznapok monotonitását, az JÓ. Az is jó ha elszívsz egy spanglit ha menstruálsz mert fájdalomcsillapító és feszültségoldó. Fejlettebb szellemiségű országokban ezt megteheti az ember a helyett, hogy lemenne a füstös kocsmába vbk-t vedelni és verekedni.

Azt elhiszem, hogy sok embernek van rossz tapasztalata a könnyűdrogokkal kapcsolatban de nem kellene általánosítani. Még egy utolsó érdekes tény: annak, hogy lovaglás közben halsz meg 350X nagyobb az esélye mit ha amfetamint fogyasztassz. Mert az is KÖNNYŰDROG. Alapvetően 3 nehézfiú van: alkohol, heroin, kokain.

2009. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Az a baj, összetévesztitek a füves cigarettát az ártalmas drogokkal, szülőknek szólni akartok, közben nem értetek hozzá, mert 3. féltől hallott információk alapján beszéltek. Személy szerint én is szoktam néha, és eléggé megvágós adagokat, de ez tényleg attól függ, mennyi dohány/zöld arány van benne. 3 gramm ami halálos, de nem lehet tőle meghalni, mert 2.5-nél kifekszel, mint egy darab szar. Ebben a korban persze dicsekszik mindenki vele, mekkora császárpingvin, hogy fújt egyet, de a későbbiekben inkább rejtegeti majd. Szóval nem kell érte aggódni, és le kell tüdőzni - ahogy előttem írták már - és lenn kell tartani, és köpködni azért nem ajánlott, mert a THC nyálban oldódik, és nem üt meg annyira.
2013. febr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!