Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha kéthetente hétvégén elszívo...

Ha kéthetente hétvégén elszívok 5-6 szál cigit, attól még nem szokhatok rá, ugye?

Figyelt kérdés
Nem érzem hiányát sem szükségét hétközben, csak hétvégén néha jó szívni pár szálat és közben beszélgetni stb.
2011. ápr. 23. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sokan így kezdik, és még hozzá is teszik, hogy "én úgyse szokom rá".
2011. ápr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én ís úgy érzem,hogy nem tudnék rászokni, illetve bármikor abba tudnám hagyni,ha akarnám, hiszen hétköznap eszembe se jut. Azért tettem fel a kérdést,hogy hátha a tapasztaltabbak meg tudják mondani,hogy van-e így esély a rászokásra,mert akkor fix,hogy abbahagyom...
2011. ápr. 23. 08:59
 3/11 anonim ***** válasza:

A rendszeresség már megvan, szóval rászoktál. Lehet szépíteni, meg jönni a sok "de"-vel.

Hagyj ki egymás után 10 hétvégét, és ha úgy is "jó" lesz minden, akkor kicsit megnyugodhatsz. Csak kicsit. :) Majd ha minden hétvégét nélküle töltesz el, akkor teljesen megnyugodhatsz. :)


Nekem most lesz egy éve, hogy elszívtam az utolsó szálat, és pontosan tudom, hogy soha többé egyet sem szívhatok el, különben visszaszoktam. És nincs olyan, hogy "de csak egy szál" :)

2011. ápr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Phoney ***** válasza:

Mármint az alkoholra?:D


(Amúgy de, simán rászokHATSZ. Én meg kb 6 éve dohányzom rendszertelenül [évi 5-10 doboz lehet cigire vetítve, mert mást is veszek], mégsem fogok rászokni soha. Alkat és önuralom kérdése.)

2011. ápr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szia

Én már több, mint 10 éve így dohányzok,hétvégente 1-2 hetente.Szerintem én se vagyok rászokva, mondjuk ez tekinthető rendszerességnek.De mivel 1 nap amig teljesen kiürül a szervezetből a nikotin,akkor valószínű nem azért gyújtok rá,mert hiányolja a szervezetem, mert már a hét elején kiürült.

Én is úgy vagyok vele, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon elven. Dohányzok, amikor elmegyünk szórakozni, kikapcsolódni, vagy amikor a helyzet olyan. De viszont nem cigarettával kezdem a napot, és nem hamutál szagú a szám...

Csak arra kell odafigyelni, hogy ne gyújts rá minden nap!

Lehet az én szervezetem ilyen, nem biztatni akarlak,én is és mások is nagyon csodálkoznak, hogy nem vagyok rászokva.Van olyan aki nem is hiszi el,hiába mondja a párom is hogy otthon nem gyújt rá, se a munkahelyén...

2011. ápr. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Szerintem sem fogsz feltétlenül rászokni. Az egyik barátnőm is ilyen hétvégi bagós. Hét közben soha nem gyűjt rá. Max. ő is, ha összeülünk 2-3 szálat. Ha nem ülünk össze, akkor akár hetekig sem gyújt rá. Ezt csinálja már évek óta, tehát nem szokott rá!
2011. ápr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kötelező beszélgetések közben cigizni. Azért érzed, hogy jó szívni párat, mert rászoktál :o
2011. ápr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én baráti körömben mindenki olyan, hogy bulikon elszívunk pár szállal, de egyébként senki se kívánja, mert nem a nikotin miatt szívjuk, hanem a társaság kovácsoló ereje miatt. Tehát kiállunk piásan teraszra, szívjuk és akkor jó a feeling :) De soha nem gyújtottam még rá hétköznap, pedig biztos volt már hogy 10 szállal is elszívtam (nem nagyon szoktam emlékezni pontos adatokra :D), de mi havonta max 2x bulizunk, diákok lévén


gondolom te se a nikotin miatt hanem a feeling miatt szívod, én kétlem hogy rászoknál, én jóideje óta élek egy ilyen havi 10 szálas átlaggal, az azt jelenti, hogy én is beleférek az évi 5-10 dobozos sávba amit valaki fentebb mondott.

2011. ápr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó előtti!

Gondolom a kocsmában, a söröd/borod is azért kortyolgatod az asztaltársaságoddal, mert igényli a szervezeted az alkoholt. És ne mond, hogy nem hiányozna, abban a szituációban. --> alkoholista vagy, a logikád szerint

(Amennyiben nem ilyen alkat vagy bocs, nem pont neked szólt)

2011. ápr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves 4. válaszoló! Elkell, hogy keserítselek! a Nikotin távozása a szervezetből minimum 1 év! Ha egy éjszaka kiürülne a szervezetből akkor nem lenne nehéz leszokni a cigiről. nem szennvednének több ezren ettől. Én sajnos mai napig dohányzom...egyszer sikerült letennem fél évre. és akkor is éreztem még a nikotin késztetését. persze nem csak a nikotintól hiányzik a cigi hanem a mozdulatoktól is. Minimum 1 év kell hogy teljesen 100%osan kiürüljön a dohányosból. Azért "kattog" az ember ha nem gyújt rá mert lecsökken a nikotin szint, de nem ürül ki! Ez olyan mint amikor megéhezel..ha nem eszel rosszúl leszel. Pedig képes az ember 1 hétig is élni úgy hogy nem eszik. A dohányosok is ilyenek. én spec sajnos fél nap után rosszúl leszek ha nem gyújtok rá!
2011. ápr. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!