Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokhatok le teljesen...

Hogyan szokhatok le teljesen a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Már többször próbáltam, amiben benne volt a nikotin rágó is, illetve a tapasz is, na meg hát folyamatosan szotyiztam, meg ettem mindenfélét, és a probléma ott kezdődött, hogy evés után annyira kívántam, hogy alig bírtam ki. A leghosszabb idő az két hét volt, és a végére annyira ideges voltam, hogy nem bírtam tovább, és rágyújtottam.:-(((. Adjatok valami jó tippet légyszi.
2009. jún. 29. 11:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Lehet próbálkozni minden félével, de az akaraterő a legfontosabb.
2009. jún. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki tippeket vár, de ez sajnos nem így működik. Szerintem felesleges minden tapasz, rágó, kezelés stb. Akaraterő kell, ha az megvan letudod tenni a cigit. Ne tűzz ki egy távoli időpontot, hogy na majd jövő hónaptól, jövőre nem dohányzom. Nem tudhatod akkor milyen passzban leszel. Amikor elég erősnek érzed magad akkor tedd le. Legalábbis nekem így sikerült. Eleinte kerültem a dohányosokat, mert nagy volt a kísértés, hogy rágyújtsak velük. Onnantól, ha egy slukkot is beleszívsz, az egész erőfeszítés hiába való volt. Nincs olyan, hogy csak bulikon, csak egy szálat, mert ideges vagyok stb. Lekell tenni teljesen, ha egyszer kétszer kísértésbe esel és rágyújtassz veheted úgy, hogy vissza is szoktál, mert rövid időn belül úgyis azon kapod magad, hogy szívod.
2009. jún. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hogyha 1ik napról a másikra nem megy, akkor talán próbáld meg fokozatosan. Mittomén naponta csak 10szálat, és csakis akkor, amikor kívánod, olyan ne legyen, hogy unatkozok, elszívok már 1 cigit. Aztán mikor ott jársz, hogy 1-2 szál naponta elég, akkor szépen elhagyod. Barátomnak így sikerült.
2009. jún. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Egy volt munkatársam mesélte, hogy érettségi találkozón nagyon berúgott, másnap ugye az ember nem kívánja a cigit, mert rosszul van, akkor kell megállni, ő így szokott le. Húsvétkor nekem is sikerült egy 4 napos bulin sokat inni, utána másnap este 7kor sikerült kimászni az ágyból. Aznap nem gyújtottam rá, és azóta se. Ez már majdnem 3 hónapja volt. Nem a legjobb módja a leszokásnak, de eddig úgy érzem jól haladok.
2009. jún. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
Akaraterő a többi csak segédeszköz!!!
2009. jún. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az akaraterő megvan, de a kísértés is ott van folyamatosan.

Nagyon köszönöm a válaszokat, és minden tőlem telhetőt megteszek:-).

2009. jún. 29. 13:45
 7/17 anonim válasza:
Ha nincs akaraterőd, akkor annyi, tudom magamról, szégyellem is.
2009. jún. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
47%
Sokat kell enni ez az egyik. A másik: a kávézás, kakaózás, teázás tud cigarettaundort előidézni és ezt a választ tapasztalatból írom.
2009. jún. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Utolsótól azért megkérdezném, hogy ezzel a módszerrel mennyi ideje/időre tette le a cigit, és azt is, hogy mennyi idő után.
2009. jún. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a fokozatosság a jó módszer, nekem az vált be. Mindig kevesebbet szívtam, végül már csak heti egy -két szálat. Mikor terhes lettem teljesen abbahagytam, azóta -öt éve- nem dohányzom.
2009. jún. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!