Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy beszéljem le a dohányzásról?

Hogy beszéljem le a dohányzásról?

Figyelt kérdés

Anyukámat szeretném lebeszélni a dohányzásról. A saját egészsége miatt szeretném leginkább leszoktatni, és mert engem is nagyon zavar a cigarettafüst. 46 éves, és 30 éve dohányzik. Gimnazista korában szokott rá.

Már évek óta kérem, hogy szokjon le, de mindig csak halogatja, mondván elhízik, ha leszokik. Próbáltam már szép szóval, érzelmi zsarolással, épp hogy a cigarettáját nem b@szom ki a szemétbe, amikor meglátom nála.

Szerintetek hogy győzzem meg, hogy hagyja abba?

L/17


2011. júl. 12. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
sehogy. magától kell rájönnie, ha akar. anyudnak ne mond meg mit csináljon, mert az bunkóság. főleg ne mások előtt. :))
2011. júl. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1. Nem megmondani akarom, hogy mit csináljon, hanem jó útra téríteni.

2. Egyáltalán nem mások előtt, maximum négyszemközt. :)

2011. júl. 12. 13:48
 3/9 anonim válasza:
100%

nálunk is ugyan ez a helyzet már évek óta le akarom szoktatni a szüleimet sikertelenül és nem csak a maguk egészségét károsítják, hanem az enyémet is. :S

hiába mondom, hogy legalább menjenek ki a teraszra cigarettázni. nem hallgatnak rám...

L/16

2011. júl. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mutasd meg neki ezeket a linkeket és mondd meg neki hogy aggódsz érte és nem szeretnéd ha beteglenne és elveszítenéd. Egyre drágább lesz , a társadalombiztosítás egy idő után nem fogja a káros szenvedélyek okozta betegségek gyógyítását 100%ban fizetni. Kérdezd meg tőle, hogy szeretné e megélni mire lediplomázol gyereked születik és iskolás gimis fősulis egyetemista lesz.

Türelmesnek kell lenned vele. Sportolnia kellene bicajozni futni túrázni.

[link]

[link] videót is nézd meg

[link] olvasd ezeket figyelmesen végig.

Haverokat is ezekkel szoktam bíztatni.

Remélem tudtam segíteni.

2011. júl. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ha ő nem akar leszokni, akkor nem fogod tudni meggyőzni..
2011. júl. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem lelombozni akarlak, de ezt neki kell eldöntenie, kényszerből majdhogynem lehetetlen leszokni. Nekem apukám évekig papolt, minden egyes alkalommal beszólt, amikor kimentem cigizni, olyan is volt, hogy kijött utánam, leült velem szembe, és végig pampogott, amíg elszívtam a cigit. Ezzel csak azt érte el, hogy jól felb.szta az agyam, és elszívtam még egyet.

Viszont amikor én magam eldöntöttem, hogy leteszem, akkor második próbálkozásra sikerült.

Amíg ő nem dönti el magában, hogy leteszi, addig te hiába magyarázol neki.

2011. júl. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kifelejtettem a téma ismertetéséből, hogy anya is le szeretne szokni, csak annyi tartja vissza, hogy fél az elhízástól.

Köszi a válaszokat! :)

2011. júl. 13. 19:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha le akar szokni róla a mamád, akkor nagyon könnyű dolga lesz. Vegyél neki Niquitin-tapaszt, én is azzal hagytam abba a cigizést. Mondjuk az igaz, hogy meg fog hízni, de inkább legyen egy kicsit duci, minthogy tüdőrákot kapjon.
2011. júl. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is ezzel a problémával küzdök, csak nekem apám is dohányzik.

Naponta elszívnak fejenként több mint két dobozzal, enni nem lehet normálisan mert legalább kétszer rágyújt ha ő nem eszik. Ha mondom neki hogy ne cigizzen én vagyok a hülye, hogy semmi közöm hozzá hogy ő mit csinál, még csak nem is megy félre.

Amikor anyám terhes volt akkor is szívta. Nem értem hogy a cigi nélkül miért nem tudnak meglenni.

19/l

2011. aug. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!