Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 14 évesen vízipipát szeretnék,...

14 évesen vízipipát szeretnék, hogyan vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés

Több osztálytársamnak is van, olyannak is akinek a szülei nem dohányoznak.

Ezért igazából haverokhoz szoktam járni dehát mégsem mehetek örökké hozzájuk meg egyébként is örülnék sajátnak.

Még ki is fizetném magamnak csak nem engedik mert, hogy károsabb a ciginél sok helyen viszont azt olvasom, hogy nem most akkor hogy is van ez?

És nemis szívnék mindennap egyhéten kb. 2 max. 3x.

Szerintem reális de nemértem nekem szinte semmit nem engednek a szüleim.

A családban amúgy senki sem dohányzik.

Lécci segítsetek! Nagyon köszönöm.


2009. ápr. 2. 21:33
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
49%

13-14 évesen vízipiázni? Fúj...

Basszus,még szép hogy nem engedik a szüleid,és igenis KÁROS a vízipipa ráadásul 100x annyira mint a cigi,ha csak a nikotintartalmát nézzük, mondjuk kátrány nincs benne,de akkor is. Blöee

Még szép,hogy nem engedik a szüleid ne is akarj! Nem tesz jót..

2010. nov. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Hahaha jót nevettem itt a válaszokon. Főleg az utolsón.


Nézzük csak: A vízipipa tetején körülbelül 600 fokon izzik a a faszén. Ez azonos azzal a hőmérséklettel, mint a ami a cigi szívásakor is jelen van. Még is mi a különbség?


A cigi dohány száraz, és 600 - 800 fokon egyből papírostól hamuvá ég. (Ilyen hőmérsékleten jön ki a rákkeltő anyagok többsége) Ezt beszívod, szájba, gégébe majd a tüdőbe.


A vp dohány glicerines. Nem közvetlen égeted a dohányt. (ha még nem szívtál volna, úgy működik hogy egy fém "rács" vagy alufólia van a dohány felett és ezen van rajta a szén.) Elkezded szívni. A levegőt rászívod a dohányra. Kb 600 fokos, de mire a dohányhoz ér, a nedvesség lehűti kb 400 fokra. Itt már jóval kevesebb rákkeltő anyag tud kiválni + ez a füst még át megy a vízen, a fém csövön és a szipka csövön. Lerakódik a rossz anyagok többsége. Mivel hideg a füst, így gégerák sem valószínű (amire még rátesz a vízben lerakódott dolog is.)


Kátrányról annyit, hogy papír nem ég el az "akció" során így kátrány sem keletkezik. (rá van írva a papírjára Tar=0.0%)


Nikotinról annyit, hogy gyakorlatban van cigarettás haverom, pipáztunk.. neki még rá kellett mellé gyújtani egy cigire, mert a pipa nem vette el a nikotin éhségét.


Még valami.. próbáld ki a jó öreg pzs-s módszert.. Cigi+Pzs= Bazi nagy sárga folt..

Vp+Pzs= Tiszta papír zsebkendő..


Te tudod hogy döntesz, a vp is káros valamilyen szinten de egy 10-es skálán az kb 2 még a cigi 8 .. kb.. :) Szép napot..

2010. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Kedves 21:45-ös válaszoló maga egy jó nagy barom sztem köztudott de mivel pár fogyi nem tudja a víz megszűri a Nikotint!!!!így nem jut Nikotin a tüdödbe és később fogsz megdögleni!
2012. febr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
21:45 100x károsabb hát te aztán nagy baromállat lehetsz fogadok 10 éves vagy és a szüleid mondták neked.Előbb olvass utána és ne írj hülyeségeket.
2012. aug. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!