Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért gondolják azt a dohányos...

Miért gondolják azt a dohányosok, hogy a törvények, és nemdohányzók, ellenük vannak? Miért nem gondolják úgy, hogy értük, és mindenki egészsége védelmében?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztam már ezen. Kíváncsi vagyok hogy ki hogyan látja! Lehet véleményeket, ellen véleményeket is megfogalmazni. Bátran vitatkozhattok erről!
2009. ápr. 25. 00:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell nagyon támadni itt a dohányosokat, mert ők tartják életben Magyarországot, akármilyen hülyén is hangzik, eltudjátok képzelni mennyi pénzel támogatjuk az országot? az alkoholistákról nem is beszélve.Eltartjuk a nemdohányzókat is.
2009. ápr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
70%

Én speciel azért gondolom mert a törvényhozók hajlamosak szubjektíven és néha bután gondolkodni. Az nem lenne megoldás, hogy minden szórakozóhelyen és az utcán is szüntesség be a dohányzást. Nézzétek meg csak az amerikai éttermeket. Van dohányzó és nemdohányzó részleg. Ha ezt bevezetnék a kocsmákban is itthon, nem lenne senkinek semmi kellemetlensége. A legtöbb szórakozóhely amúgy is több részlegből, teremből, szobából áll. Egyszerűen csak ki kellene tenni egyik oldalra a dohányzó, másikra a nemdohányzó táblát. A buszmegállóba pedig egy olyat, hogy 3 méteres körzetben nem lehet rágyújtani, 3 méterrel odébb pedig mind2 irányban nagy hamussal ellátott kukát lehetne kitenni, így nem éktelenkednének mindenhol csikkek. A forgalmasabb bevásárló utcákon sem ártana a dohányzási tilalom! Simán meg lehetne oldani ezt a problémát egy kevés józan ésszel de a politikusok annyira sem képesek, hogy a többmilliárdos kampánypénzből pár milliót lecsippentsenek néhány öntapadós matricára. És arra sem, hogy pár sort befirkantsanak a BTK-ba: Aki megszegi a dohányzási tilalmat annak minimum 30 ezrres csekk.

Egy dohányzó.

2009. ápr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
"Van dohányzó és nemdohányzó részleg." Mond meg a füstnek, hogy maradjon a dohányzó részlegben. Én étteremben egyáltalán nem engedném a cigit. Eszel vagy cigizel. Nekem kell kimenni a konyhából, mert apukám dohányzik. Tök jó, majd az egyik nap én zavarom ki.
2009. ápr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

Az ilyen hozzáállású emberek miatt lesznek a dohányosok is még pofátlanabbak, hisz ha neked semmi nem jó, akkor minek erőlködni. Mellesleg nem nehéz kitalálni, hogy a füstelszívóba megy a füst és nem a nemdohányzó részlegbe.

A másik meg, hogy majd a saját lakásodban eldöntöd, ki hol dohányozhat, a szüleidében nem.

2009. ápr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó hozzászóló nincs igazad,azért ez nem egészen így kellene működjön.Én is dohányoztam még a középső gyerekem születése után is.De a lakásban sosem gyújtottam rá sem én sem a férjem.Pont a gyerekekre való tekintettel.A dohányosoknak pedig addig vannak jogaik,amíg nem sértik vele a nem dohányzókét.A passzív dohányzás is nagyon árt.Azt meg csak halkan jegyzem meg,nem szeretnék senki ezzel megsérteni,de milyen szülő az,aki szándékosan károsítja a gyereke egészségét?Szóval ez odafigyelés kulturáltság kérdése.Mindenki csak a saját kárára dohányozzon ne a máséra.És igenis egyes helyeken be kellene tiltani a dohányzást.
2009. ápr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
85%
Látom félreértesz. Ha nekem lenne gyerekem én biztosan nem dohányoznék mellette. Az előttem válaszoló volt, akinek a kommentem szólt. Neki is ki kell mennie a konyhából ha rágyújt az apukája és ez jól is van így. A gyerek nem szívja a füstöt, az apja pedig megteheti amihez a saját lakásában joga van. Nekem nincs bajom se a dohányzókkal se az antidohányosokkal amíg mindkét fél mutat egy kis tiszteletet a másik iránt.
2009. ápr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

én is dohányzom, DE azt gusztustalannak tartom, ha valaki mások képébe fújja a füstöt. Részemről én buszmegállóban inkább arrébb állok, ha jön a buszom, akkor eloltom valahol és a csikket a kukába dobom. Semmivel sem kerül több időbe, mintha ott állnék, de két-három méter távolságot tartok a nem dohányzóktól, ha feléjük fúl a szél, akkor akár többet is. Ha pedig étteremben/szórakozóhelyen gyújtok rá, akkor igenis hátrafordulok/oldalra nézek és szépen megkérdezem, hogy zavarja-e a mellettem/mögöttem ülőt, ha rágyújtok... nem nagy dolog, de szerintem ez így fair. Azért, mert én dohányzom, nem köteles mindenki más szívni a füstömet, ez számomra egyértelmű. A lakásban is dohányzunk a párommal, de mindig ég egy gyertya/füstölő, ami elveszi a szagát és gyakran szellőztetünk, ha nem dohányzó vendég van nálunk, akkor ha rá akarunk gyújtani, igenis megkérdezzük, és ha zavarja, kimegyünk a konyhába az ablak mellé. van egy macskánk, alapszabály, hogy ha bármelyikünk rágyújt, azt nem a maccsal az ölében teszi. Ugyanakkor azt nem értem, miért kell aluljárókban is betiltani... csak meg kne tanulni tolerálni a többi ember viselkedését/szokásait, rögtön nem lenne semmi probléma... de sajnos ez itthon "nem divat" ...


Hogy a kérdésre is válaszoljak: Igen, sok dohányos így érzi, de nekem az a véleményem, hogy semmi ilyesmiről nincs szó, legalábbis egyelőre... Igen, sok helyen meg lehetne/kéne oldani a dohányzó-nem dohányzó részlegek ügyét, mert nem egy olyan hely van, ahol inkább nem gyújtok rá a kijelölt részlegben sem, mert három centivel mögöttem ott ül egy kismama a babájával... persze az már a nem dohányzó részleg, de erről a füstöt senki sem tájékoztatja :)


19/L

2010. szept. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!