Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire hiteles egy dohányzó...

Mennyire hiteles egy dohányzó tüdőgyógyász, vagy erre a szakra csak nemdohányzók jelentkezhetnek?

Figyelt kérdés
2009. jún. 13. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Mennyire hiteles egy férfi, mint nőgyógyász?


Szerintem attól még hogy tisztában van a dohányzás káros hatásaival, a saját magánügye hogy dohányzik, vagy sem. Sőt, a legtöbb orvos dohányzik, pedig nem csak a tüdőgyógyászok tanulnak a cigaretta kártékony hatásáról.

2009. jún. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem baszolut nem hitelesen! Ahogy egy orvos sem hiteles, amelyik dohányzik! A kérédést feltehetnénk hogy hány szenvedélybeteg orvos hiteles? Az orvosnak példát kellene mutatnia! Aki dohányzik az akaratgyenge, főleg egy orvos, aki pontosan tisztában van vele hogy mennyire káros, és még ennek ellenére sem tudja abbahagyni, az már lényegtelen hogy tüdőgyógyász ez csak a pont az i-re... A magyar orvosok fele dohányzik.. Az amerikakat mindig ócsároljuk h milyen idióták, ehhez képest ott ez az arány 10/1. (ami még szintén szégyenteljes, de nem anynira, mint itthon)
2009. jún. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
95%
Hát olyan szempontból nem túl előnyös, hogy ha majd le akarod beszélni a pácienst a dohányzásról, majd csak mutogat rád, hogy "Hát maga is dohányzik". De ha ezt a hivatást szeretnéd, akkor nyugodtan vágj bele, mert a dohányzás lehet hogy csak átmeneti, de szakmát csak egyszer választasz. Meg amúgy barátnőm ápoló, és azóta nem dohányzik, hogy volt a tüdőszanatóriumban gyakorlaton:)
2009. jún. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Én egyetértek az első hozzászólóval. Mindenki magánügye. Attól még orvos és tudja a szakmáját, tud segíteni, és ha már azt ajánlja,hogy tegye le a páciens a cigit, ott már baj van. És ha az a doki is beteg lenne,ő is letenné. Az én anyám a tüdőosztályon dolgozott és abszolút nem ijedt meg tőle, szívja ugyanúgy. Mint a legtöbb nővér. Én is nővér leszek, én is dohányzom, attól függően,hogy tudom mit árt. Attól még lehet jobb ápoló leszek, mint a nem dohányzók. Másrészt nem a beteg mellett fogok cigizni, és az orvos sem ott teszi.
2009. jún. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Én elvárom egy orvostól (és persze nővértől is), hogy legyen annyi esze hogy ne dohányozzon egyáltalán. És nem kell kifogásokat keresni hogy nem beteg mellett, meg tudja hogy árt stb! Engem ez nemérdekel! POntosan tisztában kell lennie az ok-okozati összefüggéssel, ha egyszer 6-7 évig tanulja, ne mondja már seeki hogy egy ORVOS nem tudja felmérni hogy semmi jó nincs abban hogy valaki füstöt szív a tüdejébe, bűzlik az arca és minden ruhája tőle, és mindezért fizet. Én voltam ember boncoláson, és láttam miylen a dohányos tüdő. GUSZTUSTALAN! Egy orvos nem mondhatja h ez jó.. akkor miért csinálja? Az átlagember úgy gondolja hogy az orvosok egészségesek, példamutatók, mit várjunk el az átlagembertől ha az orvosok ennyire szűklátókörüek hogy csak azt nézik hogy nekik maguknak mi a jó ami pillanatnyilag élvezetet nyújt? (tisztelet az 50% kivételnek) Aki a gyógyításnak szenteli az életét az ne mutasson rossz példát, ha másért nem akkor ezért ne dohányozzon..
2009. jún. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Az egészsége mindenkinek a magánügye, Ha az orvos azt mondja hogy szokj le, és te rámutogatsz hogy dehát maga is dohányzik, akkor azt mondja majd, hogy akkor dögöljél meg mit bánom én, szóltam, hogy tedd le ha jót akarsz, ha nem akarsz, ez van.


Nem az a dolga hogy példát mutasson, hanem hogy meggyógyítson. A szülők dolga a példamutatás, meg a tanároké...kisgyerek korig, szerintem felnőtt embereknek nem kell példát mutatni.


Amúgy meg mi az egész értelme, ha nem a pillanatnyi, és a hosszú távú örömök. Bent van, egész nap betegekkel foglalkozik, tiszta stresszes élet, itthon nevetséges fizetés, még munkát sem kap, évekig ingyen dolgozhat, meg mittudom én, még feljebb sem léphet, csak ha kihalnak a felettesei, had legyen már meg a pillanatnyi öröme olyan formában, ahogyan ő azt akarja.

2009. jún. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Az a baj, hogy szerintem egy orvos aki dohányzik soha nem fogja azt mondani a betegnek, hogy tegye le a cigit..

Mivel ő is cigaretta függő, így szerinte nincs a dohányzban semmi rossz.. az ilyen orvosoktól jönnek az olyan szövegek, hogy "ugyan annyi nemdohányzó hal meg mint dohányos", "én már 70éves vagyok, 10 éves korom óta dhányzok, de mégsincs semmi bajom től", stb..

2009. jún. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!