Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzó lányok idősebb...

A dohányzó lányok idősebb korukra rondábbak lesznek?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, aki dohányzik, annak sárgák lesznek a fogai, meg a bőre is rondább lesz, ráncosabb.

De, ami lányokat látok, és dohányoznak, nem tűnek csúnyának, teljesen úgy néznek ki, mint aki nem dohányzik.

Most ilyen 16-20-30 év közötti lányokra gondolok.

nem látom rajtuk, hogy kevésbé lennének szépek, vagy jobban öregednének, mint nem dohányos csajok.

Akkor ez kamu?


2011. szept. 30. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Valóban kamu. Ismerek 70 éves nőt,aki dohányzik,a bőrét sok fiatal megirigyelhetné.
2011. szept. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem törvényszerű. láttam láncdohányos lányt világítóan fehér fogakkal. ez is a géneken múlik, meg a bőr is.
2011. szept. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Fiatalon még nem látszik, esetleg még kicsit barnábbnak is hat a bőre de idősebb korba elcsúnyul. Meg a hangja is ilyen rekedtes lesz ami egyátalán nem vonzó.
2011. szept. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem kamu de igen egyéni kin mennyire jön ki.

Viszont a szag az mindenkinél marad és az mindenkin ugyan olyan undorító, és a betegségre hajlamosító tényezők...

Deee a tüdőd is undorító lesz szét rohad a testedben persze ha működő képes is marad, hamar elveszti kapacitását. kérdezz meg egy sportolót miért nem dohányzik azt fogja mondani elveszti a teljesítő képességét, márpedig egy sportolónak kell hogy bizonyítson hogy egyre jobb és jobb lesz. még ha csak úgy ténfereg is a Margiton kínais cipőben akkor is.

2011. szept. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én cigiztem 2 évig. Azt vettem észre, hogy reggel mintha legalább 20 éve cigiznék úgy köhögök és a fogaim sem olyan szépek. Szerencsére Ezt vissza tudtam fordítani. Le is raktam és amúgy csak akarat erő kell, mert én 17 éves vagyok. Igazából semmi értelme nem volt, hogy cigiztem csak "nagyon menő" voltam. Egyik nap felkeltem nem gyújtottam rá, kicsit ingerültebb voltam aztán már nem is kívántam. Barátnőm még mindig cigizik. Úgy néz ki mint egy porcelán baba. Genetika szerintem.
2011. szept. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

Elméletileg öregítheti a bőrt, gyakorlatban nem feltétlenül, alkati dolog. A családomban több aktívan dohányos, mára bőven nyugdíjaskorú személy van, és szinte mindegyikük lazán letagadhatna 5-10 évet (küllemre persze, nem egészségre...) A fogaikon meglátszik, bár azok a korral eleve romlanak.

Mindkét szülőm kifejezetten fiatalosnak és szépnek/jóképűnek számított még a negyvenes éveikben is, cigi ide vagy oda, tényleg genetika. Én is röhögve letagadhatnék egy tizest, sokan el se hiszik, hogy lassan 30 leszek, pedig közel 15 éve füstölök. Nekem a fogaim se sárgák, csak ha a fogkő nagyon rátelepszik, azt a fogorvos meg hamar lekapja. Egyedül a bagószag árulkodik.

2011. szept. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
Mentegessétek csak magatokat, attól még drogfüggők maradtok. És igen, a dohányzás durván öregíti a bőrt. Nekem olyan ismerőseim voltak, akik 50 éves korukra kinéztek 80-ak, annyira ráncosak lettek.
2011. szept. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

23:03-nak kösz a trollkodó általánosítást, az ötvenesnek kinéző hatvanas, dohányos nőrokonok nevében is.

Mentegetőzik a fene, igen, tudjuk, hogy függők vagyunk, és azt is, hogy a szenvedélybetegség minden formája, minden pótcselekvés jellembeli gyengeség. Tudjuk és érezzük, hogy rontja az állóképességet és sok tekintetben az egészségünket is.

A kérdés arra vonatkozott, hogy törvényszerűen megviseli, ráncosabbá teszi e a bőrt a dohányzás. Amire bizonyára magasabb rizikófaktort jelent a dohányzás, de a családomban és számos ismerősnél ez nem jelentkezett, nyilván genetikai okokból.

2011. szept. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Stefco válasza:
mint az állat
2011. okt. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A kisgyerek felszínes érdkelődését a dihnyzás iránt kicsit elmélyítettük.

Nem törvényszerű hogy randa banya leszel tőle, de azért egy jó 60%-al megnöveli az esélyét, lehet szépen öregedni méltósággal, és akkor biztos hogy csinos illetve tündéri nagymama lehet belőled.

Az én nagypapám sem csúnyult meg pedig egész felnőtt korában kemény dohányos volt, nem ő rákos lett, magas vérnyomása és szívbetegsége volt. Aminek ha nem is az egyetlen de igen jelentős rizikofaktora a dohányzás volt.

2011. okt. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!