Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit tegyek ha a leszokás 4....

Mit tegyek ha a leszokás 4. hetében hirtelen rám tör a cigizhetnék?

Figyelt kérdés
3, 5 hete nem gyújtottam rá, az első 5-6 nap nagyon kegyetlen volt, utána viszont semmi extra (mintha soha sem cigiztem volna). De most 1 órája annyira cigizhetnékem van, hogy hűűűűha... vmi tipp?? Még az első napokban sem volt ilyen rossz!!!!!!
2011. okt. 19. 16:47
1 2
 1/12 anonim válasza:
egyél csokit v tereld el a figyelmed másra
2011. okt. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyan leakarsz szokni akkor ne most b*szd el ha már eddig kibírtad.Ha meg nem akkor gyújts rá.
2011. okt. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Rohadt, alattomos ez a cigi. Mindig akkor támad, amikor nem várnád. Én magam egy nagy de gyors csatára számítottam, amiket a filmekben látni pl drogosoknál. Ehelyett egy állóháborúban találtam magam. Lassan 4 hónapja küzdögetek benne én is. Ne inogj meg, ahogy jött el is múlik. De lesz másik. Mármint kísértés. Néha az az érzésem ezután már örökké ezzel kell élnem.
2011. okt. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Persze hogy komolyan le akarok szokni! A csokis ötletet inkább meg sem hallottam :) Lány vagyok és ezalatt a 3,5 hét alatt szerencsére még egy grammot sem híztam, de nem is szeretnék :)
2011. okt. 19. 17:02
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát, nekem egy dolog bejött a munkahelyem: a kolléganőm mikor megtudta, hogy le akarok szokni, elkezdte a csikkjeimet összegyűjteni egy flakonba, jó sokat, vizet öntött rájuk. Pár nap után egy undorító szagú "koktél" lett belőle. Amikor letettem a cigit és nyavalyogtam neki, hogy úgy rágyújtanék, mondta, hogy szippantsak bele jó mélyen a koktélomba. Hát, tényleg elment a kedvem a rágyújtástól :)


Nem tudom, honnan tudnál csikket szerezni, ha már nem szívod, lehet, hogy erről a módszerről már lekéstél. (Esetleg cigiző ismerősük gyűjthetnék neked, bár biztos hülyének néznének.)


Vagy ami nekem még (itthon) segített, az a fogmosás, szájvizezés. Utána sajnáltam volna elővenni egy szál cigit.

2011. okt. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

3. nak :

Nem akarlak elkeseríteni, de valószínűleg sokszor és sokáig eszünkbe fog még jutni a dohányzás. Anyukám 9 éve nem dohányzik, de a mai napig megemlíti néha hogy "most úgy rágyújtanék"....

2011. okt. 19. 17:05
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez a csikk-koktél nagyon jól hangzik! Soha nem rajongtam az állott cigiszagért :) "szerencsére" a párom a dohányzik, úgyhogy nem kell a buszmegbe mennem guberálni, csak a teraszra. :) Megyek is áztatni! Köszi!!!!!
2011. okt. 19. 17:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Csikk-koktélos vagyok

Majd írd meg, bevált -e! Nekem először óriási lelkierő kellett ahhoz, hogy jó mélyen belelélegezzek a flakonba (a kollnőm ráadásul a tetejét le is vágta, hogy minél intenzívebben élvezhessem az aromát). Simán szagolgatni nem elég, jó mélyen szívd csak le a levegőt :) Néhány alkalommal én majdnem hánytam tőle, annyira felfordult a gyomrom. Kollnőm nagy vígan mindig kiküldött egy cigi-koktélra, ha nem bírtam magammal.


1 hét után éreztem azt, hogy undorító az egész és azóta sem nagyon kívánom a cigit, sem a szagát, ízét (igaz, közben terhes lettem, szültem), ennek már 1,5 éve. Előtte 10 évig napi 1 dobozzal elszívtam, azt hittem, én soha nem fogok tudni leszokni (illetve abbahagyni, mert egy vérbeli dohányos leszokni sosem fog).


1 hét után kiépítettem a cigizés helyettesítésére egy teázási szertartást pótcselekvésként, az is sokat segített.


Sok sikert neked!

2011. okt. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 brigike78 válasza:
100%

Allen Carr: Végre nem dohányzom! Olvasd el ezt, a neten is fenn van és elkerül a kísértés érzet.

Nekem nagyon bejött, 14 hónapja nem gyújtottam rá, sőt még mindig járok "Cigizni" a munkatársakkal és nem akarok rágyújtani! Nem szenvedtem, meglepően könnyű volt. Előtte 20 évig voltam a cigi rabja, de most már szabad vagyok!!!

2011. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Csak a hülye ideg betegek nem tudnak leszokni. Én letudtam. Sose jut eszembe hogy "derákénegyujtani ".
2013. okt. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!