Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 8éve dohányzom. Most eljött...

8éve dohányzom. Most eljött az ideje, hogy letegyem.3 napja nem gyújtottam rá, de már fáj a tüdőm és kaparom a falat. Mit csináljak, hogy enyhüljön?

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 23:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem tudsz tenni semmit.

Tűrni kell.

11 évig dohányoztam, 1-én lesz 3 hónapja, hogy nem gyújtottam rá.

Katasztrófa volt az első pár hét. Nem tudom van-e családod, vagy együtt élsz-e valakivel, akinek "el kell viselnie téged". Az elkövetkezendő pár hét nagyon nehéz lesz. Neki is és neked is! B6 vitamint, vagy valami hasonlót érdemes esetleg szedned majd, hogy oldja a feszültséget.

Kitartás!

2011. nov. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Jaj! Nagyon megértelek és drukkolok neked, hogy sikerüljön.

Én több, mint 30 évig dohányoztam és 5 évvel ezelőtt sikerült letennem a cigarettát.

Egyik napról a másikra azt mondtam, hogy nem gyújtok rá.

Az első napokban állandóan köhögtem, fájt a torkom, úgy éreztem, nem bírom ki.

A munkahelyemen szünetben körülöttem dohányoztak, de nem gyújtottam rá.

Nálam mindig volt egy szál cigi és öngyújtó, elég volt az a tudat, hogy rágyújthatnék, ha akarnék.

A zsebemben mindig volt vagy keksz, vagy valamilyen cukor, amit bekaptam, ha úgy éreztem, már nem bírom tovább. Két hét után megjött az étvágyam, kezdtem érezni a szagokat és az ízek is más milyenek lettek.

A torkom letisztult és abbamaradt a köhögésem is. Én azóta még nem köhögtem. Elmaradtak a reggeli szédülések, köhögési ingerek.

Az első hónap után felszedtem 5 kilót, ami kimondottan jól jött, de ennél többet nem sikerült felszednem, bár sokan azt mondják, azért nem hagyják abba, mert akkor meghíznak.

Ez nem a dohányzástól függ.

Én már pár nap után éreztem, ki fogom bírni, hogy ne szokjam vissza.

Két hét után jött el az a pillanat, amikor úgy éreztem, most azonnal rá kell gyújtanom. Elővettem a zsebemből a cigit és nézegettem. Egy idő után megnyugodva visszatettem és ettől fogva nem volt az a késztetés, hogy rágyújtsak.

Ezt a pár napot próbáld meg kibírni és meg fogod látni, napról napra jobban fogod magad érezni.

Gondolj arra, hogy vagyunk egypáran, akik abbahagytuk a dohányzást. Milyen jó lenne, ha te is elmondhatnád, én nem dohányzom.

Légy büszke arra, amit elkezdtél! Veled vagyok gondolatban!

2011. nov. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
cigizz
2011. nov. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Így belegondolva nekem semmi nehézséget nm okozott csak simán letettem. Nm tom mér mégis néha-néha rágyújtok. Mondjuk, ha már rágyújtok akkor lehet tudni, h nagy a baj és inkább ez, mint a nyugtató.

Kitartás, apum 1é tette le, 44éig dohányzott.. Anyum mesélte milyen nehéz volt az első időszak! Volt minden vállassal fenyegetőzés, könyörgés..ect. Gondolj bele mind a 2en, h élhették meg.

Napi hány szállal v. dobozzal szívtál??

2011. nov. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Még annyit, apum mikor naon beteg lett akkor le kellett tennie, de ahogy jobban lett vissza is esett, és volt mikor véreset köhögött, anyum mondta. Apum könnyebb helyzetben volt mikor letette már nyugdíjas lett.
2011. nov. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Változó volt a mennyiség. napi másfél dobozig mászott fel, de volt olyan is, hogy egy napig nem gyújtottam rá :)
2011. nov. 30. 00:11
 7/15 anonim ***** válasza:
Akkor lehet azért ilyen nehéz leszoknod. Nekem ritkán ment el napi 1 doboz, az inkább bulikban. Ált. napi 3szál. Apumnak meg nm tom, tán napi 1doboz..
2011. nov. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Én is mostanában vagyok leszokóban, lassan egy hónapja letettem. volt egy cimbora születésnapja, ahol beittunk és rágyújtottam, de viszont rosszul is esett. Ez most szombaton volt, azóta már egyáltalán nem kívánom a cigit. Az első három hét elég kínkeserves volt. Nekem az volt a taktikám, hogy amikor eszembe jutott, egyszerűen eltereltem a gondolataimat másfelé és arra gondoltam, hogy miért akarok én rágyújtani amikor már nem dohányzom és nekem igy jó.
2011. nov. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
egyél rágót és attól leszoksz róla. papámat ígyszoktattam le a cigizésről de sajnos már nem él :'( 2 hónapja halt meg.
2011. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
hallod!énis pont most küzdök ezzel!Nem akarok neked okoskodni,mert még nem sikerült leszoknom,de..ajánlanám figyelmedbe Allen Carr-hangoskönyvét!25éves/F vagyok,nem nagyon hittem az ilyesmiben,de TÉNYLEG JÓ!Hatással volt rám.megszereztem a gépre..winamp,lefeküdtem a szobában,és csak hallgattam..aztán másfél napig nem cigiztem,pedig napi másfél doboz elment,és13éves koromtól cigizek!azóta 2xvolt hogy 1-2napig nem gyújtottam rá!Én olyan vagyok,akinek kell ehhez egy lelki vagy anyagi csőd,ahhoz hogy kellően motivált legyek!de le fogok szokni-ez tuti.Sok sikert,kitartást neked!
2011. nov. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!