Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok! Mi a véleményetek...

Dohányosok! Mi a véleményetek az új törvényről, miszerint 2012 január 1-től nem lehet rágyújtani gyakorlatilag sehol?

Figyelt kérdés

Én tiszteletbe tartom a nemdohányzókat magam körül, ezért olyan helyen nem gyújtok rá, ahol nincs erre kijelölt hely.

Ezt azonban felháborítónak tartom! Ezentúl nem fogok tudni rágyújtani a kávémhoz? Hát be se fogok menni sehova az tuti.

Kerthelyiségbe ugyan ki lehet jelölni dohányzó helyet, no de ilyen nincs kb márciusig.

Miért nem volt jó úgy ahogy volt, hogy aki akar dohányzóba megy, aki meg nem akar füstbe lenni, a nemdohányzót választja.

Én már kb 20 éve dohányzom, fizetem a tb-t, de orvos még nem látott.

Ha tegyük föl megbetegednék kb 10-15 év múlva, akkor az addig több mint 30 éve fizetett tb-m nem fedezné az ellátást?

Miért nem dönthetem el én, hogy mit csinálok?


2011. dec. 16. 13:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Valóban nem ez a legnagyobb gond ma Magyarországon, tisztába vagyok vele. De most szeretnék kicsit a saját piti problémáimmal is foglalkozni.


"Otthon rágyújthatsz, kocsiban rágyújthatsz, utcán menet közben rágyújthatsz, vagy rosszul tudom"


Igen, az otthon és a kocsi az igaz. Ami annyit jelent, hogy reggel 8-tól, este kb 6-ig sehol.

Mert ugye nem lehet /szinte a közterületek egészére vonatkozóan tiltott/

- munkahelyen, közintézmények /beleértve orvosi rendelő, óvoda, iskola, hivatalok stb/ 500 m-es körzetébe, és még sorolhatnám.

Nem vagyok láncdohányos, de napi 3 szálnál azért lényegesen több elmegy.

2011. dec. 16. 14:11
 12/20 bánomisén ***** válasza:
53%

A munkahelyeken lesznek majd kijelölt dohányzóhelyek, a közintézmények pedig, akármennyire is sok van belőlük, azért nem foglalják el az összes utcát, szóval lehet majd menet közben is bagózni.

Minden változás elsőre tiltakozást vált ki az emberekből, de csak addig, amíg meg nem szokják, utána már az lesz a természetes. Nem hiszem, hogy nagyon meg lesznek rövidítve a dohányosi jogaid, leszámítva azt, hogy egy kávéházban megivott kávé mellett nem tudsz rágyújtani, hanem ki kell majd menned közben vagy utána. Mások viszont ennek majd örülnek, mert nem kell a cigifüstöt szívniuk. Otthon meg úgyis rágyújtasz a kávéd mellett, munkahelyen meg viheted a bögrét magaddal a dohányzóhelyig :-)

2011. dec. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
29%
az illemet eddig is betartottam, a törvényeket pedig ezután sem fogom. tehát ha nem áll senki a buszmegállóban, csak én, akkor rágyújtok, ha jön valaki, arrébb megyek. kocsmában, étteremben már húzósabb a téma, mert onnan kiraknának, szóval oda egyszerűen nem megyek be. kávézok/sörözök/borozok itthon.
2011. dec. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Mivel minden munkahelyen van olyan, aki dohányzik, egészen biztosan lesz kijelölt dohányzó hely.


Egyébként a vendéglátó egységekről:

A legtöbb helyen, hiába volt elszeparálva a nem dohányzó, ugyanúgy vagy bejött a füst, vagy pedig át kellett vágtatni a dohányzó részen ahhoz, hogy az ember a nemdohányzóba vagy esetleg az illemhelyiségbe jusson.

Plusz a legtöbb helyen még csak nem dohányzó helyiség sem volt, így aki szeretett volna szórakozni/beülni egy kávéra/sörre/bármire, az kénytelen volt szívni a füstöt.


Tehát eddig pont, hogy aki nem dohányzott, az nem tudott sehova beülni, ha nem akart büdös és cigiszagú lenni.


Én nem dohányzóként örülök ennek, és remélem, hogy a dohányzók tiszteletben fogják tartani a törvényt.

2011. dec. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
30%
ugyan már, fogod magad és kimész 5 percre ha rá akarsz gyújtani. ez miért olyan nagy dolog? más országokban gond nélkül jól működik ez a rendszer.
2011. dec. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
A véleményem az, mint a megállókban betiltott dohányzásról. Az elején figyelni fogják és mindenki retteg, utána meg sz*rnak rá. Most már folyamatosan látok megállóban dohányzó embereket. Egyébként meg állítólag drogozni sem lehet, a Hajógyári mégis lefizeti a rendőrséget, hogy ne tegyék be a lábukat és a "szórakozni" vágyók azzal a szerrel éljenek amivel akarnak. A wc-ben konkrétan hülyének néznek ha pisilni mész.
2011. dec. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
nyugaton szinte egyaltalan nem dohanyoznak az emberek,tudom mert lattam,jah es nem arulnak cigit minden sarkon:)
2011. dec. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

elektromos cigit lehet szívni, ha nem is ugyanolyan.

Am én ennek nagyon nem örülök, mert örültem ,h. eddig elnyomta vmi az izzadságszagot némelyik helyen:DD

2011. dec. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Azt megértem hogy ki van tiltva mondjuk egy neves étteremből a cigaretta. De mondjuk egy falusi, vagy pesti sarki kis kocsmából, amit a környék láncdohányos alkoholistái tartanak el, azt nagyon nem..
2011. dec. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
72%
Én már nem bagózok, mert jött a gyerek aztán leszoktam. De emlékszem kiskoromban öregapámék nyomták a stalbot mint a veszett egér senkit se zavart. Év századokig ki lehetett bírni, most valamiért nem. Nem Budán élek hanem vidéken, és itt egy kocsma füstös...jó a kávézó ne legyen az felénk nincs is. De ne várják már itt el a munkanélküliektől meg a hivatali munkásoktól (akiknek már úgyis a tökük tele az egésszel...persze a jobbaknak) hogy a nyugat európai arisztokratát majmolják.
2012. jan. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!