Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tüdőrák, Rák? Itt a vége?

Tüdőrák, Rák? Itt a vége?

Figyelt kérdés
23 éves férfi vagyok. Fiatal koromtól rendszeresen dohányoztam (kb 5-7 évig), de az utóbbi két évben csak alkalomszerűen, de mégsem elenyésző mennyiségben. Egy alkalom óta égő érzést érezek, a tüdőm vagy légcsövem vagy mindkettő jobb felében ami múlni nem akar, viszont a kezdeti érzéshez képest jelentősen enyhült, de kiegészült mégis nehézkes nyeléssel. Nem köhögök egyáltatlán, nincs lázam, nem vesztettem a súlyomból,van étvágyam a terhelést ugyanúgy bírom, a cigarettát egyáltatlán nem kívánom. Felkerestem háziorvosom, aki beutalt szakorvoshoz kivisgálásra és nyeléspróbára.Ez azonban még nem történt meg és sajnos csak 1 hét múlva lesz rá alkalom. Nagyon aggódom, a legrosszabtól tartok. Mire utalhatnak ezek a tünetek? Gyógyíthatatlan vagyok?

2012. márc. 14. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem reflux. ne idegesitsd magad, mert az tuti nen segit. Szoritok
2012. márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23 évesen nem túl nagy az esélyed tüdőrákra. Remélem, hamarosan rendbe jössz.
2012. márc. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Soha nem értettem ezt.Miért nemmész orvoshoz? Jobb otthon vergődni a bizonytalanságban és várni,hogy "gyógyíthatatlan" vagy-e, vagy elmenni a dokihoz?
2012. márc. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mint leírtam elmentem a háziorvoshoz épp ma, de mivel jön az ünnep és időpontos a szakrendelés úgy alakul a dolog, hogy 7 nap múlva fog kiderülni bármi.De igazad van korábban is elmehettem volna, de nem túl régi ez a jelenség. Most jutottam el odáig, hogy rohadtul aggódok.Igen, tudom, amikor a cigit szívtam akkor rohadtul nem aggódtam.
2012. márc. 14. 18:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Mellkasröntgenre nem küldött el? Ha legközelebb mész hozzá - saját megnyugtatásod érdekében is - kérjél tőle egy beutalót erre is. Szerintem amúgy nem lesz komoly a baj. Ahogy az első is írta, a reflux okozhat ilyet (tapasztaltam).
2012. márc. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mellkasröntgenre nem küldött, mondjuk ez engem is meglep ebben az esetben. Elmondtam neki mi a helyzet. Kifejezetten nyeléspróbára küldött. Valóban folyamatosan azt érzem mintha valami akadályozná a nyelést, illetve biztosra érzem, hogy légútban érzem a égő szerű nem múló érzést.Olyasmi mint amikor egy buliban túl sok cigit szívsz el és másnap úgy érzed kicsit megeröltetted a tüdődet. Na, ilyesmit érzek csak 1 hónapja nem múlik, tehát olyan mintha megégett volna. Kínomban leírtam internetetn egy tüdőgyógyász Doktornőnek is a történetet, pont úgy ahogy itt olvasható. Ő is a reflux betegséget hozta példának, illetve talán lehet vírusfertőzés következménye is és talán még más is. Utánna olvastam a refluxnak, de én nem ezeket a tüneteket érzem. Bár ezt majd a szakvélemény eldönti. Az kicsit megnyugtat, hogy szóba jöhet más is, de ennek ellenére még mindig nagyon feszült vagyok. A Doktornő is azt írta nyugodjak meg a vizsgálat eredményéig, illetve itt is köszönöm azoknak akik bíztató szóval válaszoltak a problémámra. Nagyon remélem, hogy nem rémálom lesz a vége.
2012. márc. 14. 21:32
 7/11 anonim ***** válasza:
23 évesen nem lesz tüdőrákod. ezt garantálom. én már 9 éve cigizek, és semmi gond. 5 éve napi 2 doboz elmegy.
2012. márc. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
és én is 23 vagyok
2012. márc. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsi annak a valószínűsége, hogy rákod van. A lottóötös valószínűbb, már ha játszol.
2012. márc. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Rákod nem most lesz a cigitől, hanem 40-60 évesen.

Ha ennyire félsz a ráktól, minek szívod?

Ez szerintem is inkább reflux.

2012. márc. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!