Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Napi 1,5 doboz cigit szívok...

Napi 1,5 doboz cigit szívok naponta.15éves vagyok de az anyám megveszi nekem a napi 2 dobozzal. Ez nagyon káros? (nem kamu kérdés). Így megy ez már 2 éve.15/L

Figyelt kérdés
2009. jún. 22. 12:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyon sok és ha igy folytatod nem leszel hosszú életű...
2009. jún. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
87%
Anyádnak gratulálok...
2009. jún. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
88%

Ha most leteszed, kábé 4 év kell ahhoz, hogy a szervezeted regenerálódjon. Persze ez sok mindentől függ, de durva közelítés, x átdohányzott év után 2x év kell.

Az adag meg kegyetlen sok...

2009. jún. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
60%

"Anyádnak gratulálok..."

Szerinted, ha az anyja nem venné meg a kérdező nem gyújtana rá? Ilyen idős korban minnél inkább tiltanak valamit az annál érdekesebb.

Igazából hiába mondják itt (is) el többen, hogy káros, attól nem fogsz leszokni, hallottam én már rengeteg indokot, hogy miért szokott le valaki a dohányzásról, de az egészsége volt az utolsó. Ha ez anniyra érdekelte volna rá sem szokik. Mindenesetre én is azon a véleményen vagyok, hogy ne szívd, büdös, viszi a pénzt, káros stb. És nem olyan nehéz leszokni róla, ha tényleg akarja az ember.

2009. jún. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
94%

27 éves vagyok 12 évig dohányoztam,1 éve nem.

Nem fogok előadást tartani,miért ne cigizz.

Láttam már boncoláson fekete tüdőt,rákot sőt a rokonaim többsége aki dohányos volt,különböző rák típusokba haltak bele v.szív,érrendszer,agyi problémák,amikbe közrejátszott a cigi.

Amióta nem dohányzom jobban érzem magam,nem hörgök,nem köhögök fel váladékot,nem büdös a lehelletem,jobban bírom a fizikai megerőltetést és nincs lelkiismeret furdalásom amiért dohányzom,hogy le kellene tenni+drága is,egészségtelen.....

A napi 10-15 szál is káros.

Segítséget lehet kérni a háziorvos is segít,hogyan szokj le,tudni kell rá nemet mondani!

Az első 2-3 hét rossz nagyon.

Én először csökentettem majd amikor már csak 3 szál volt a dobozban letettem(mai napig ott a doboz a 3 szál cigivel a szekrényben,de nem nyúlok hozzá csak annak ott kell lennie)

Sok-sok víz,több liter ha jön a nikotinéhség+rágcsálás.

Gyümik,zöldség,magok.......

Az interneten vannak jó oldalak:

[link]

2009. jún. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
93%
Anyukád eléggé felelőtlen ha hagyja hogy cigizz. Ez nagyon sok, jobb lenne ha leszoknál. A tüdőrák mellett nagyon sok egyéb betegséget okoz. Te még fejlődő szervezet vagy, a cigi gátolja a megfelelő fejlődésedet, nem beszélve arról hogy nagy az esélyed arra hogy később nem lehet gyereked. És minél több cigit szívsz, annál rövidebb lesz az életed, gondolkodj el rajta... a fiúk sem szeretik a cigitől bűzlő lányokat..
2009. jún. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
koporsószög
2009. jún. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés hányszor lesz még feltéve? Mire jók ezek a provokatív idiótázások?
2009. jún. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem anyukád rendkívül felelőtlen. Sőt! Véleményem szerint azonnal menj el leszokni... Már most is késő. 22 éves vagyok, de soha nem gyújtottam még rá életemben, részben elvből, részben, mert láttam mit okoz, és hidd el, nem akarod te azokat a mellékhatásokat! Tudom, könnyen mondom, hogy szokj le, de hidd el, ha elég erősen akarod, menni fog. Ismerek olyan ember, aki a piáról szokott le, pedig alkoholista volt. Nem ment elvonóra, csak nagyon nagyon erősen akarta. És mára teljesen okés... Nem iszik még egy fél sört se vagytizennemtomhány éve...
2009. jún. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

12.58: Szóval szerinted az rendben van, hogy az anyja veszi meg neki? Mert szerintem nagyon nincs...

Lehet, hogy akkor is cigizne, ha az anyja tiltaná neki, de akkor tuti hogy nem másfél dobozzal, mert 1. az anyja kiszagolná, 2. nem lenne rá elég pénze.

Így viszont, hogy az anyja támogatja...

2009. jún. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!