Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha néha-néha rágyújtok egy...

Ha néha-néha rágyújtok egy cigire, biztos, hogy rászokok?

Figyelt kérdés
Szóval röviden annyi, hogy tegnap felhúztak idegileg, bementem a boltba és vettem egy doboz cigit. Szívtam belőle egy szálat és rájöttem, hogy tökéletes ideglevezető is.. Szóval ha 1-2 naponta elszívok egyet, tuti, hogy rá fogok szokni?

2012. máj. 19. 19:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

1-2 naponta sajnos nem a néha-néha kategóriába tartozik.

Én azt javaslom ne vegyél újra, próbálj meglenni nélküle.

Van lelki és fizikai függőség, ha most elkezdesz naponta gyújtani lelkileg leszel függő később már fizikailag is.

Ha most elkezded nagyon ráfogsz szokni, ne legyél lúzer.

Várjál vele 18-20ig ha annyira szeretnél rágyújtani, de akkor is inkább ritkán gyújtsál rá.

Fejlődésbe lévő szervezet vagy most nagyon sok kárt tudsz vele okozni. Gondolod végig fontos e neked a jövő, a társadalombiztosítás egy idő után nem fogja 100%-ban finanszírozni a káros szenvedélyek következtében kialakult betegségek gyógyítását.

Tudom hogy neked is sok gondod van de akkor is legyél erős:) A maradék szálakat pedig nagyon jól oszd be vagy add oda másnak, de azzal meg az a gond vissza fognak kínálni. Ha nem bírsz meglenni nélküle (szerintem megbírnál lenni) nagyon ritkán gyújtsál rá, de szerintem pár évig hanyagolnod kellene.

F/28

2012. máj. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha szokott dohányozni, akkor rá van szokva. Mint ahogy a kollega mondta, ha már örömet okoz, az már rászokás. Mindegy, hogy napi fél doboz, vagy heti 1, attól még függő leszel. Ha tetszik a dolog, úgysem fogod tudni kontrollálni magad, mert ugye miért..?

egyébként nem jó ideglevezető, csak bemeséled magadnak, mert mindenkitől ezt hallod. Tipikus kíváncsi fiatal vagy, 100%ban biztos vagyok benne, hogy rá fogsz szokni

2012. máj. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Azóta szívtam egyet, de nem jött be, meg elgondolkodtam, hogy csak büdös leszek tőle, meg még káros is.. haverokkal szoktunk tépni alkalom adtán, de abba alig van sima cigidohány és annak több értelmét látom, így néha-néha, hiszen annak van legalább hatása.. :)
2012. máj. 20. 09:31
 14/15 anonim ***** válasza:

Erős cigi az arany Marlboro,szerintem azért nem esett jól. Néha narancs pallmalt szoktam venni

Azzal az a gond, hogy az meg az agyat leépíti...

Mi lesz a maradék szálak sorsa?

2012. máj. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
2012. máj. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!