Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 3 napja nem gyújtottam rá. Ma...

3 napja nem gyújtottam rá. Ma délután remegek, ráz a hideg, bőgnék egész nap. Összefügg a kettő?

Figyelt kérdés
7 évig cigiztem napi 15 szálat kb..3 napja eldöntöttem,egyik percről a másikra ,hogy leszokok a cigiről. Eddig sikerült is,nem fogok rágyújtani most sem,nem az a baj,hanem ezek a tűnetek nagyon rosszak. Mit csináljak?
2012. máj. 23. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem függ össze vagy legalábbis minimális mértékben. Én 20 évig cigiztem napi 2 dobozzal és 2 éve már ugyanígy szoktam le.
2012. máj. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet összefüggés,de kitartás!
2012. máj. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Zsizsik666 ***** válasza:
63%

Szerintem gyújts rá, miért ne, mi bajod vele?

Jó az anyagcserédnek, a nikotin fiatalít. Van is a dobozokon egy olyan mondat, hogy: "A dohányosok korábban halnak" Ne higyj el mindent, ez eredetileg " A dohányosok korábban sz@rnak" akart lenni, csak ezt nem engedték, hogy ráírják. szóval jó a bélnek. Az idegrendszernek is jó és pótcselekvésnek is jó, nem vág tönkre. Meggátolja a szervezet elzsírosodását. Infarktus ellen is jó, segít a szívbetegségeken is. gátolja, hogy túl sok oxigén jusson a szervezetedbe, attól szoktak hisztériázni az emberek.

2012. máj. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló,de gyagyás vagy :D Nem,nem fogok rágyújtani ezt már elhatároztam. Sírtam egy nagyot most már jobb picit. Köszönöm a válaszokat. Remélem sikerül végleg leszokni :)
2012. máj. 23. 18:36
 5/9 masszázscucc ***** válasza:

A dohányzás függőséget okoz. Ez tény. Nem magyarázom.


A leszokás elvonási tünetekkel jár, azokat érzed most.


A sok folyadék fogyasztása gyorsítja a méreganyagok kiürülését a szervezetből. Gyümölcsök, vitaminok segíthetnek.


Olyan dolgok felé fordulj sokkal intenzívebben, amiket nagyon szeretsz csinálni. Amelyekkel eddig is szívesen töltötted az időt, és jó mélyen bele tudtál merülni.


(A kritikus időszakban, amikor igazán megkívántam egy szálat, nagyon erősen elképzeltem, felidéztem olyan alkalmakat, amikor már rosszul esett a cigi. Minden dohányosnak volt már ilyen. Szuggeráltam magamnak, hogy mennyire nem esik jól, utálom.)

2012. máj. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A valós elvonási tünetek olyan gyengék, hogy észre sem veheted. Ha bőgsz, az csak pszichés eredetű, azt érzed, hogy meg vagy fosztva valamitől, azért van ilyen kedved. Egy jó hozzálláson múlik minden:) Az idegesség, ingerlékenység, remegés, hányinger, ezek mind csak a fejből pattannak ki, a test örül, hogy nem kap több cigit, így valós elvonási tünetek jóformán nincsenek is.
2012. máj. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kitartás,1 hét múlva már semmi bajod.Én is nagyon szenvedtem az első 1-2 nap a leszokással,de túl lehet élni.
2012. máj. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is jártam úgy, mint a kérdező. Én gyenge voltam, rágyújtottam. 2 cigi után elmúltak a tünetek.

Egy újabb tapasztalat, hogy mire figyelek majd jobban a következő leszokáskor.

2012. máj. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A szervezet nem áll le azonnal az ellenméreg termeléssel, ha megvonnak tőle egy addig napi rendszerességgel bevitt mérget.(pl a cigi) A saját magad által megtermelt ellenméreg kinoz most. Ezért kéne fokozatosan elvonni a mérget, hogy ne legyenek elvonási tünetek - vagyis ne kinozzon a magad által megtermelt ellenméreg - Magyarul úgy kéne leszokni - hogy naponta kiszámolt adagban egyre kevesebbet.

De ere még kevesebben képesek, mint egyből örökre letenni...

2012. máj. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!