Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjak le? 13 éves...

Hogyan szokjak le? 13 éves csaj vagyok. Naponta úgy 5-6 szálat szívok el

Figyelt kérdés

2012. jún. 6. 18:29
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
100%
lófaszt kell tapasz... 13 évesen nem vagy rászokva. ne gyújts rá többet aztán kalap kabát. Ha valaki nem bírja ki egy sör mellé, vagy kávéhoz hogy ne gyújtson rá, az érthető. De te ezek közül nyilván egyiket sem fogyasztod, szóval nincs más dolgod, mint normális gyerekként továbbélned az életed és nem cigivel a szádban. Hú most nagyon felidegesítettél
2012. jún. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 giganiga válasza:
77%
tekerd körbe a fejed szigetelőszalaggal
2012. jún. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Grooms válasza:
40%

Ne szokj le. Ha egészségesen élsz is meg fogsz halni,így legalább az orvosok majd tudják,hogy miben haltál meg 25 évesen.

Üdv:egy láncdohányos

2012. jún. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
Szerintem csökkentsd a "fejadagot" napról napra, erősnek kell lenni mindemelett!
2012. jún. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:

Tedd le amíg nem késő. Elhatározás kérdése az egész. Van akinek sikerül van akinek nem. Ennyi még nem gond sem idő sem darabszám miatt.

12 éve szoktam le napi két dobozról, több év után.

2012. jún. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Saját tapasztalatommal tudok szolgálni, remélem tudok segíteni. Sajnos 13 éves kormomtól bagóztam kisebb megszakításokig 27 éves koromig. Nagyon sokszor próbáltam meg letenni, és bizony nem könnyű. Nekem is mondták, hogy ne gyújtsak rá és kész, de az nem úgy megy. Egy alkoholista is bármi árom megszerzi az adagját, ahogy mi dohányosok is....

Nos nekem az jött be, hogy kinézek egy várhatóan nyugis időszakot (nincs vizsga, nem fog megjönni...) Patikában lehet kapni nikotinos rágót, van mentolos, meg gyümölcsös, 1000 ft körül. A tapasz iszonyú drága, és egy hétig elég, nekem nem telt rá, gondolom te is olcsóbb megoldást keresel.

A rágót óvatosan rágd, mert elég sok nikotin van benne, könnyen rosszul leszel. Esetleg vágd félbe késsel. Mellette rágyújtottam, és majdnem elájultam. Napról napra fokozatosan tettem le az adagot, én fél szálakat szívtam. Ideiglenesen abbahagytam olyan dolgok fogyasztását, ami után cigi jött, pl. kávé, alkoholos italok. A legeleje nagyon nehéz, aztán minden nap egyre könnyebb. Mindenképpen szedjél valami vitamint is mellé, C vagy multi. Segiteni fog.

Még pár hónapig elég könnyen vissza lehet szokni, ezért ha kísértést érzel, próbálj meg ellenállni.

Sok sikert!

Ha

2012. jún. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
A dohányzás egy tanult függőség. Az illető azt tanulja (látott, tanult viselkedésminta kapcsán), hogy a feszültséget, bizonyos helyzetkezelést cigarettázva lehet oldani. Ezzel a saját nyugalmát "függővé teszi" attól, hogy adott helyzetben rá tud-e gyújtani, vagy sem. Általában a családtagokat másolja le. Ezért legtöbb ember akkor teszi le a cigarettát, amikor a viselkedésmintát szolgáltató családtag (vegyük most a szülőt de más is lehet), is letette, vagyis, teszem azt 54 éves korban, akkor az illető 54 éves kor után már nem "akar" dohányozni. Mert azt tanulta az agy, hogy 54 éves kor után dohányzás mentesen éljen. Ez nem azt jelenti, hogy neked is addig kell dohányozni, hanem azt, hogy külső segítség nélkül ez történik. Viszont ha pszichológust, hipnózissal gyógyító pszichiátert (de kizárólag szakembert, és nem ilyen innen-onnan szalajtott hipnoterapeuta, mert az veszélyes is lehet), esetleg kineziológust kérsz fel a segítségre, akkor biztos, hogy eredményes is lesz. Mellette létezik egy-két internetes oldal is, ahol plusz segítséget is kapsz. Én negyven év után szoktam le a cigiről (már öt éve) úgy, hogy nem is kívánom egy csöppet sem, pedig az utolsó években már rendszerint három dobozzal szívtam el. Ha komolyan gondolod, akkor sikerül. Azt figyeld meg, mennyire veszed magadat komolyan, és mennyire becsülöd azt a személyt, aki vagy! Elsősorban ne a tiltás legyen a vezérgondolatod, hanem az a szeretet, tisztelet, ahogyan önmagad felé viszonyulsz! Nekem még azt is hozta a füstmentes élet, hogy többé váltam a magam számára azáltal, ahogyan letettem a cigit. Menni fog. Sok sikert!
2012. jún. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Szerezd be Allen Carr: Végre nem dohányzom (Allen Carr: Rövid úton leszokni a dohányzásról – ez megvan hangoskönyv formájában is):


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__dohanyzas__3041804-v..


Írsz a kérdés kiírójának privát emailt, amiben megadod a rendes email címedet és elküldi a könyvet (Word dokumentum, 594 kB). Ha adsz email címet, elküldhetem én is.


Ha további ösztönzésre vágysz, akkor esetleg írd be a keresőbe: dohányos tüdeje

2012. jún. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Én elkezdtem sportolni, és nem tudtam úgy teljesíteni, ahogy szerettem volna. Hamar rá jöttem, hogy a cigizés az oka. Azt a sportot nagyon szerettem, és rájöttem, hogy tök hülyeség a cigizés. Egész könnyen abbahagytam. Kicsit hiányzott, és más cigi füstjétől megőrültem, úgy kívántam, de nem volt vészes leszokni.

A férjem, aki annak idején a pasim volt, Ő is cigizett. Füstszűrő nélküli Camelt szívott. Ő úgy hagyta abba a cigizést, hogy kiment a boltba, hogy vegyen magának, és akkor volt éppen egy drasztikus áremelés, és úgy gondolta, hogy Ő ennyi pénzt már nem ad ki a bagóra, így nem vett soha többé. A lejmolást cikinek tartotta. Mindez kb 15 éve történt. Akkor kb 15-17 évesek voltunk. A párom kb 1 évvel utánam szokott le a cigiről. Neki sem volt nagy dolog leszokni róla.

2012. jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Szerintem is szívjál mást. Ha gondolod, a szádba is adom:P
2012. jún. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!