Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mást is felháborít, hogy most...

Mást is felháborít, hogy most már kb sehol nem lehet dohányozni?

Figyelt kérdés
Pl én nem szórakozhatok rendesen, mert nem lehet dohányozni a bárokban, kocsmákban stb, vagy nem szívhatok el egy szál cigit mert éppen egy játszótér mellett haladok el. Szerintem kéne azért lehetőséget biztosítani azoknak, akik igen is tüdőrákban akarnak meghalni. Szerintem az egyéni szabadság joga ütközik itt az egészség jogával. Nem igaz, hogy nem volt jó eddig, hogy volt dohányzásra kijelölt rész az éttermekben pl.!

2012. júl. 11. 18:46
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
Nem kényszerít senki hogy mindig kimenj cigizni , rászoktál , így jártál
2012. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 NagyonGonosz válasza:
67%

Egy nem dohányzó mindig is nagy hévvel fog tiltakozni a dohányzás ellen és bólogatni mindenre ami ezt korlátozza.

Én leszoktam, de ilyen formában nem értek egyet a rendelettel.

Egy kocsma füst nélkül ? Egy biliárd terem füst nélkül ? Ennek komoly kultúrája és hagyománya volt.

Most hogy nem dohányzom így engem személy szerint annyira nem érint, de teljesen meg tudok érteni minden dohányos, viszont a nemdohányzókat is. Kompromisszum? Az nincs.

2012. júl. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
65%

Nézd. Biztos bosszantó,hogy nem tudsz rágyújtani a kocsmában vagy szilveszteri buliban egy discoban,de nézd a jó oldalát ennek.

1. Kevesebb cigi fogy el,így kevesebbet is költ az ember cigire

2. Ezáltal,hogy ki kell járnia hidegbe is ,sokan inkább leszoknak róla.


És ez a cél. Minél többen szokjanak le a cigiről,és éljenek egészségesen.

Én valahogy nem tudom őket sajnálni,és együtt érezni sem tudok velük,mert velem sem éreztek együtt amikor a buszmegállóban álltam a 2 éves fiammal,és a cigifüst a képünkbe jött. HA szóltam ,még jó hogy nem vertek meg. agy amikor sétáltunk az állatkertben és az előttünk menő pár füstje mind a képünkbe ment..Voltaképpen én szívtam az ő büdös cigijüket,és ők sem voltak toleránsak..

Én is dohányoztam,de sosem gyújtottam rá az utcán mert tudtam a füst kellemetlen. Én otthon gyújtottam rá. De hál istenek már rég nem cigizek.

2012. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
28%

Nem értem az ilyen embereket mint te, itt nyavajogtok, meg össze vissza mindenféle fórumokon, ahelyett, hogy elmennétek szépen politológiát hallgatni és megváltanátok a világot... Sajnálom, úgy néz ki, hogy a törvényhozásban, jelenleg egészségesen élő emberek vannak főleg, úgyhogy nem lesz dohányzás... ha ennyire vissza akarod hozni, hogy egy kocsmában is rágyújthass akkor tegyél érte, attól, hogy egy fórumon rinyálsz, attól még ki leszel tiltva örökké egyre több helyről az undorító cigiddel együtt...

vagy szívj elektromosat mert azt szívhatod bent is...

2012. júl. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
36%
Nem olvastam végig a kommenteket, csak imitt-amott, mert tudom hogy felidegesítene. Én felháborítónak tartom, hogy az állam ebböl akar pénzt szerezni, abbol hogy naprol napra emeli a cigi árát, a legszarabbat is már kb 700ft-ra, de korlátoznak abban, ilyen mértékben, hogy hol szívhatom el a cigimet.. Oké, hogy védjük a nemdohányzókat. De ennyire? Miért kell megszabni, hogy a nyílt utcán hol gyújthatok rá? Az emberek többségében szerintem van annyi tolerancia, hogy egy játtszótéren pl, ha egy kisgyerek hintázik mellette, odébbmegy ha ráakar gyujtani. De ha ugyanott ülök egyedül, egy lélek sincs a közelemben, miért is nem gyújthatok rá? Rohadjon meg az állam ott ahol van. Aki meg azt írja, hogy meg is érdemli aki dohányzik, a mindenféle betegséget, az törődjön magával!!! Örüljön neki hogy betegek leszünk, ha ennyire utál minket, és ne gondolja, hogy csak neki lehet igaza!!!!!!!
2012. júl. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

24-es válaszoló! A modorod sokkal undorítóbb, mint a cigim!

25-ös válaszoló! Egyetértek veled. Eddig is úgy volt, hogy az intelligensebbje megkérdezte, hogy rágyújthat-e.

Valaki írta, hogy a buszmegállóban a dohányfüst a kétévese és az ő arcába ment. Én megállóban nem gyújtottam rá soha, és enegm is rohadtul zavar(t) ha a pofámba fújják a füstöt. De pl egy kávézóban a kávém mellé igen is szívesen elszívnék egy cigit, de nekem ki kell mennem az esőbe a sok nyafi nem dohányzó miatt, mert nekik joguk van a száraz helyiséghez, nekem meg nincs, mert dohányzom. Hát csesszék meg!

Anno, amikor egyetemre jártam és a vonatokon volt külön dohányzó kabin én mindig oda ültem, mert tudtam, hogy nem bírok ki két órát legalább egy cigi nélkül. Egyszer felszállt egy anyuka meg egy apuka a három pici gyerekével és se szó se beszéd elkezdtek lepakolni a fülkében. Mondtam nekik, hogy bocsi, de ez dohányzó fülke (még jó fej voltam, hogy szóltam, mert lehet, hogy én nem gyújtottam volna rá a gyerekek miatt, de mást lehet nem zavart volna). Erre az anyuka felháborodottan: "És muszáj rágyújtanod? Nem bírsz ki két órát?" Mondom, ha kibírnék akkor nem ültem volna dohányzó fülkébe. És basszus még én voltam a szemét. Pedig ott volt a fülkén a dohányozni szabad táblácska, de neki derogált megnézni, mert volt három gyereke!

Ha az én babám megszületik nem egész húsz hét múlva, akkor én igen is árgus szemekkel fogom nézni, hogy hol dohányoznak és hol nem és tuti nem viszem oda a gyerekem arcoskodni, hogy de nekem jogom van az egészségemhez. Már így is tök szarul érzem magam, hogy szegény apósom nem gyújthat rá ebéd után, mert én terhes vagyok és ki kell vinnie a kutyát sétálni amíg elszívja a cigijét, ebben a rohadt melegben.

És ha már ott tartunk, hogy tanuljunk politológiát és ne rinyáljunk fórumokon ebben a témában, akkor leszögezném, hogy máshol nem lehet rinyálni ezzel kapcsolatban, mert leszarják a fejünket. És a politikusok ugyanúgy dohányoznak, mint a normál átlag polgárok, ugyanúgy isznak és le merem fogadni, hogy ugyanúgy füveznek is, mint az átlag emberek! A baj ott van, hogy nem fogják fel, hogy a dohányosok sokkal jobb pénzbevétel, mint a nem dohányzók, mert egyrészt kilószámra veszik a cigarettát, ezáltal mellé az alkoholt is, utána pedig dögivel a gyógyszereket is, amik ugye enyhíteni hivatottak a vérnyomás ingadozást, a légzési nehézséget, stb stb. Míg egy egészséges közel sem ad ennyi pénzt az államnak. És ahelyett hogy értelmes törvényeket hoznának, mindenhol csak adókat szabnak ki, amivel nem lesz jobb az állam és az átlag ember élete, csak a politikusok visznek haza 1-2 milkát havonta azért, mert nem csinálnak semmit, csak nyomorgatják az embereket. Ennyi!

2012. júl. 13. 09:07
 27/31 anonim válasza:

"Míg egy egészséges közel sem ad ennyi pénzt az államnak."


Szóval szerinted legyen az ember beteg , hadd fizessen , érdekes egy hozzáállásod van

2012. júl. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Ez nem az én hozzáállásom, hanem a világon egy csomó ország vezetőinek a hozzáállása. Ha ők fent bírják tartani magukat ezzel, mint pl Kína, vagy India, akkor más oszrág miért ne? Mert az jobb, hogy adókból tartatja el magát a sok mihaszna politikus?
2012. júl. 13. 12:25
 29/31 anonim válasza:
Úgy bírom mi9kor kiforgatják az ember szavait.. -.-
2012. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Mellesleg, ha nem vagy beteg, akkor is fizetsz az államnak pl tb-t...
2012. júl. 13. 12:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!