Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mást is felháborít, hogy most...

Mást is felháborít, hogy most már kb sehol nem lehet dohányozni?

Figyelt kérdés
Pl én nem szórakozhatok rendesen, mert nem lehet dohányozni a bárokban, kocsmákban stb, vagy nem szívhatok el egy szál cigit mert éppen egy játszótér mellett haladok el. Szerintem kéne azért lehetőséget biztosítani azoknak, akik igen is tüdőrákban akarnak meghalni. Szerintem az egyéni szabadság joga ütközik itt az egészség jogával. Nem igaz, hogy nem volt jó eddig, hogy volt dohányzásra kijelölt rész az éttermekben pl.!

2012. júl. 11. 18:46
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Mondjuk éttermeket, kocsmákat osztályba sorolásuk alapján engedném, ha a tulaj akarja lehessen benne dohányozni. A vendég pedig eldönti, hogy beül-e ilyen helyre, vagy keres magának egy nemdohányzó éttermet, vendéglátó helyet.
2012. júl. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
77%

Engem nem, mivel nem dohányzom.


De egyébként a legnagyobb bagós ismerőseimtől is azt hallom,, hogy sokkal jobb így. Igen, ki kell mennie, de legalább nem kell vágni a füstöt a szórakozóhelyeken, és nem hányod el magad a saját szagodtól, mikor hazamész.

Mondom, ezt olyan ember mondja, aki napi minimum egy dobozzal szív.

Nekem baromi jó érzés volt mikor először mentem úgy haza, hogy nem okádtam el magam a hajam szagától. Csodálatos érzés volt.


És igen, a mekis kaja arra káros, aki eszi. A cigi nem. És egy zárt helyet nem lehet úgy szellőztetni, hogy másokat ne károsítson a füst.

Igen is meg lehet annyit tenni, hogy az ember kivonul és kész.


Egyébként meg mindig a nem dohányzóknak kellett eddig alkalmazkodni, most végre változott.

Ha ugyanis volt egy társaság, ahol az emberek fele dohányzott, akkor olyan helyre kellett ülni, ahol lehet dohányozni. Ergo én hiába nem akartam szívni, akkor is kaptam.

Az meg tényleg nevetséges volt, hogy dohányzó meg nem dohányzó rész külön, de közben a füst ugyanúgy átszállt a nemdohányzó részre. Vagy épp ahhoz, hogy bemenj a nem dohányzó részre, át kellett vágni a füstön.


Ez van, ezt kell szeretni. Vagy nem szeretni, csak elfogadni.

2012. júl. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
0%
Pl nyáron nekem nagyon idegesítő amikor ki kell menni a kocsmából cigizni és közbe 500 szúnyog támad meg amint kimész...Jó nem mindenhol van ez így de akkor is!
2012. júl. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%

énis megőrülök nem cigizhetek party közbe, meg a buszra várva és még a westend régi cigis helyein se



Wáááá

2012. júl. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
68%
Engem mint nemdohánysot felháborít. Rendesen betett a kocsmakulturának a rendelet.
2012. júl. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
63%
Kocsmakultúra:DD
2012. júl. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim válasza:
32%

1. A dohányzás egy kib****** betegség, se több se kevesebb.

2. Én magam is keményen dohányoztam, ma áldom az eget hogy 8 hónapja tiszta vagyok.

3. Mindenkinek joga van a tiszta levegőhöz

4. Lehet lepontozni!


23/F

2012. júl. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
39%
Szerintem az egészbe az a baj, hogy egy KOCSMÁBA nem lehet cigizni..hol cigizzen egy ember ha nem a kocsmába? -.-
2012. júl. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Otthon. Cigizz otthon.
2012. júl. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

És kocsmázz otthon, nem?

Na látom, beindult a dolog! Köszönöm a válaszokat, különösen a nem dohányzó hozzászólóknak!

Igazából vagy megszoksz, vagy megszöksz, és értem én, hogy a nem dohányzók védelme, de ez egyúttal diszkrimináció is, mert én nem élvezhetem békében mondjuk a szilvesztert egy parti helyen mert kb óránként ki kell mennem cigzini. Sőt, van ahol ha egyszer kimentél, nem engednek vissza, csak ha még egyszer kifizeted a belépőt (szemetek).

Bezzeg Kínában még a kórházban és az osztályteremben is rágyújtanak (ezutóbbiban nem a diákok, hanem a tanárok), ami a ló túlsófele, de azért az arany középút milyen jó lenne már!

2012. júl. 12. 20:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!