Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A szomszedban 10 percenkent...

A szomszedban 10 percenkent ragyujt valaki a teraszon a fust a mi lakasunkba aramlik. Hogy tudom megakadalyozni ezt?

Figyelt kérdés
(Igen egyenlore becsukjuk az ablakot de mi lesz nyaron? A szomszeddokkal nem lehet beszelni!) Köszi
2008. máj. 4. 19:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%

Viseld el,nem tudok jobbat mondani.

Mi panelban lakunk,és valaki notórikusan dohányzik a WCben,majd a szellőzön mi is azt szagoljuk...néha komolyan olyan,mintha a mi wc-nkben szívta volna a cigit.Nem lehet mit tenni.A liftből már kizavarom,azt aki cigivel akar belépni,nem csak balesetveszélyes,hanem bunkóság is a nemdoányzókra nézve.

2008. máj. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Bátor vagy, ha kizavarod a liftből.

Én is szólok néha, de viszonylag kevés sikerrel...


Az eredeti kérdésre: ha nagyjából alattatok van, szerelj fel automata tűzoltókészüléket (füstérzékelővel).

2008. máj. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Igen ezt teszuk elviseljuk es latvanyosan ragyujtunk egy fustolöre amikor kijonnek. Akkor legalabb keveredik a fust nemi fahej illattal. Remelem utaljak a fustolo szagat! :)
2008. máj. 5. 08:08
 4/33 anonim ***** válasza:
70%
Hát itt az a probléma, hogy minden joga megvan hozzá, hogy a saját teraszán cigizzen. Nálunk az a helyzet, mint az első válaszolónál, panel lakás, alattunk mindig a klotyóban cigiznek. Pedig mi is dohányzuk de a vécében sose gyújtunk rá, az egy kicsi, szellőzetlen helység, egyszerűen elviselhetetlen a szag, de hát mi sem tudunk mit tenni, hiszen a saját lakásában mindenki ott cigizik, ahol akar, nálunk inkább az a baj, hogy ezeket a panelokat ilyen hülyén építették, hogy a vécék szinte egy légteret alkotnak. Neked azt ajánlom, hogy esetleg ültessetek egy sövényt, az megfogja a füstöt, és jó levegőt gyárt nektek.
2008. máj. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
86%

Azért némi túlzás van az előző válaszadó beírásában. Az, hogy mindenki ott cigizik a saját portáján belül ahol akar, az egyszerűen nem igaz. Ugyanis addig valóban azt tesz a saját portáján amit akar, ameddig a tettei más birtokát nem sértik. Márpedig a szomszédban bagózó, de a bagófüst az én lakásomban realizálódó esetben igenis birtokot háborít a szomszéd, és lefolytatható a birtokvédelmi eljárás, akár bírság kiszabására is sor kerülhet. De határozatban szinte biztos, hogy el fogják tiltani a jogsértő gyakorlattól.

Bagózzon ott, ahol NEM SÉRTI más birtoklását.

A birtokvédelmi eljárást a jegyző folytatja le és ő is hoz határozatot. Tehát pereskedni senkivel sem kell.

2008. máj. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Jó eljatszani ezzel a gondolattal hogy akar hatarozatot lehetne hozatni ellenük. Ez igazan hasznos informació, köszönöm! Azt hiszem ez megkoronazna a "joszomszedi" kapcsolatunkat! Persze a legjobb az lenne ha szepen leszoknanak a dohanyzasrol a fickó ugy köhög már mint egy tüdőbajos.
2008. máj. 5. 17:53
 7/33 anonim ***** válasza:
53%
Azért a saját lakásomban ott gyújtok rá ahol akarok.A teraszon dohányzásról,a füst elszáll a levegőbe.A kocsik kipuffogója is van olyan büdös.
2008. máj. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Igen a kocsik kipufogoja is budos es a fing is az. Es a cigifust a levegobe tavozik de meglepo hogy az a kicsi rudacska mekkora budoset tud csinalni ahogy bekuszik a szaga es mennyire rossz erzes nyitott ablaknal felalomban azt erezni hogy a szomszed megint ragyujtott es tudni hogy ezzel engem is mergez!
2008. máj. 26. 15:49
 9/33 anonim ***** válasza:
55%
Azt elismerem,hogy büdös,de azt is tudomásul kéne venni,mindenkinek vannak rossz szokásai,amivel bosszanthatja a másikat.Sajnos a cigi az egyik.Én mégis azt mondom próbáljunk meg,hogy ÉLNI és ÉLNI HAGYNI.Neked van lehetőséged,arra amit már ajánlottak.Akármilyen elválasztó fal és így mind a ketten jól jártok.Kompromisszum sok mindent megold és a jó szomszédság is megmarad,meg is lehet beszélni vele.
2008. máj. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Ha vegigolvasod nem ajanlottak semmit azon kivul hogy viseljem el... pont azert irtam ide hatha valakinek van valami tuti otlete mint citromfű az ablakba (ezt csak peldakent en talaltam most ki) vagy hasomlo "népi gyogymod" ami megfogja a fustot.
2008. máj. 27. 17:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!