Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A szomszedban 10 percenkent...

A szomszedban 10 percenkent ragyujt valaki a teraszon a fust a mi lakasunkba aramlik. Hogy tudom megakadalyozni ezt?

Figyelt kérdés
(Igen egyenlore becsukjuk az ablakot de mi lesz nyaron? A szomszeddokkal nem lehet beszelni!) Köszi
2008. máj. 4. 19:49
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
46%
Nem gondolom, hogy az élni hagyni kategóriába bele tartozik az, hogy szó nélkül tűrjem, hogy egy jellemtelen, gyenge ember, aki képtelen lerakni a cigit és még leszarós is, mert nem törődik önző módon mással csak saját magával és nem érdekli, hogy nem doháyosok is szívják az ő bűzös füstjét és ezzel AKARATTAL árt az ő egészségüknek..szóval, hogy ezt hagyni kellene ...pláne nem úgy, hogy a csecsemő gyerekemet is érinti ez probléma...nem gondolom, hogy a bagósokkal tolleránsnak kellene lenni, mert ők azok, akik AKARATTA mások egészségét károsítják..ok-ok, vannak mindenkinek rossz szokásai...de, könyörgöm...mutassanak mégegy olyat, amivel én a káros szokásommal más egszségét rongálom az ő akaratán kívül és rövidítem az életét...nagyon jó lenne, ha valami történne olyan jogszabályilag, ami a gyakorlatban is működik.
2008. okt. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
72%
Oh, a szívemből szóltál, nagyon szépen fogalmaztál, kedves utolsó válaszadó! Én sem hiszem, hogy ezt el kell fogadni, bele kellene törődni. Főleg hogy a kis, éppen fejlődő szervezetre még károsabb hatással van a cigaretta! És sajnálom hogy nincs rá megoldás,jogszabály! A legrosszabb amikor utcán, buszmegállóban, bankautomatánál, üzletek bejáratainál fújják a pofánkba a füstöt és ha csúnyán nézel még nekik áll feljebb!
2008. okt. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
72%

Ha fölötte laksz, szerelj fel automata tűzoltókészüléket!


"mit gondoltok, van a cigarettában olyan anyag, ami a józan ész működését, a józan gondolkodást zavarja, akadályozza ??"

Igen, a nikotin. Írtam, hogy függőséget okoz - le is pontozták, szépen. Pedig tudományos kísérletek is bizonyítják... gondolom, függő láncdohányosok pontoztak le.

2008. okt. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
0%
Az ember azért ember, hogy mert akarata van. Ha igényes ember kerül olyan helyzetbe, hogy nikotin függővé válik...ha akar le tud szokni...ha akar...ha nem akar akkor nem fog....heroinból is ki lehet mászni, mi ehhez a nikotin..lehet, hogy ha sujkolnál a sajtó, hogy mit okoz magának és másnak vele, akkor talán több dohányosban is megfordulna a lerakás gondolata...de ameddig a dohányoipar jó biznisz, addig erre kevés az esély...addig is bezsélgetni lehet velük... ha meg azt sem, akkor irány a jegyző es védd magad akció :o(
2008. okt. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%
Mert aztán annyira reklámozzák a cigarettát... Legalább ne csináljunk úgy, mintha médiakampány lenne a dohányzásért, mert nincs. Mindenhol azt nyomatják, hogy mennyire káros és szokj le. Amit jól is tesznek. De akkor ne csináljunk már úgy, mintha ez nem lenne.
2008. okt. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
47%
A dohányipari cégeknek -gyártóknak -forgalmazóknak, kocsmáknak érdeke az, hogy szabad legyen a pálya.....amíg ez nagy biznisz, addig jópénzért akár a törvénykezés is megvehető...ezért tartunk itt...
2008. okt. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
37%

Kedves NEM DOHÁNYOSOK.

Sokmindenben igazatok van,DE nincs jogotok (rohadt,jellemtelen,gyenge,leszarós-nak)nevezni a dohányosokat.Ez becsületsértés határát súrolja.Már alakulnak törvények hol jók, hol rosszak(pl. az iskola 200 méteres körzetében tilos rágyújtani,de Én 20 méterre lakom az iskolától,akkor otthon se gyújthatok rá?) és ezt a dohányosok be is fogják tartani.Én legalább is. Lehet tekintettel lenni az emberekre pl.én nem dohányzom a lakásban ha itt vannak az unokáim,sőt előtte jól kiszellőztetek,nem gyújtok rá ahol tilos,a lakásban csak egy helyen lehet rágyújtani ami jól szellőztethető,nyáron kimegyek a kertbe,buszmegállóban félre vonulok stb....Sajnos megvan ez a rosz szokásunk,de jellemtelen és gyenge emberek nem vagyunk..Leszokni nagyon nehéz én is próbáltam 2-szer is.Elhíztam mint a disznó.(addig azért fulladtam mert cigiztem.utána meg azért mert meghíztam,inkább élvezetek mellett fulladjak)Ezt én találtam ki, elég hülyeség.

Arra kérlek Titeket bróbáljátok meg elviselni /normális keretek közt / a Bagósokat.Ha úgy van nyugodtan szólj rá.Abban is igazad van mennyi pénzbe kerül,de ezért Én dolgoztam meg.

Köszönöm ha elolvastátok.

2008. okt. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
30%
Na most aztán megsajnáltalak! Igenis jellemtelen ember az, aki fújja a füstött szánt szándékkal nem dohányzó emberek környezetébe! Tudva tudja, hogy ezzel ár és mégis. Senki nem kényszerített rá gondolom senkit, hogy rászokjon és függővé válljon!Azért,mert sok a gyenge jellemű "embeer", ezért miért én szívjak? A dohányzás azért bűn és gyengeség a nemdohányzókkal szemben, mert AKARATTAL, TUDTODDAL szennyezed a környezetet és a nem dohányosok egészségét! Igazán büszke lehetsz magadra és a fajtádra, hogy kimész az udvarra cigizni! Szuper! Veregessétek hátba magatokat! Ez aztán a megoldás! Csak a gondolat nem terjed odáig, hogy úgy, mint nálunk pld, ha füstött eregetsz az udvaron, akkor az vkinek a portájára beszáll....nálam pld, ha a szoszédság pofájból lóg a bagó az udvaron, akkor vihetem be a játszó fiam az udvarról és mehetek a nem is tudom hova, mert csak úgy dől be a a bűzös füst a lakásomba....se kint se ben..mert a cigi a mindene a szomszéd nemtörődöm függő "embereknek" és nem törődnek egy 1évessel sem csak megkapják a "jól megérdemelt adagjukat".....micsoda nagy dolgog, hogy a sajt lakását nem fújja tele füstel...sokkal jobban tetszik neki, hogy az enyémbe megy be az ő mocska! csak az a sajnálatos, hogy van rá esély, hogy a passzív dohányos előbb belehal a dohányos füstjébe,mint a bagós maga....es azt kéred, hogy én ezekkel az "emberekkel" legyek tolleráns? Te lennél azzal tolleráns, aki az unokád mellett többszöri kérés ellenére is olyat tesz, ami büdöset eredményez és rongálja az egészségét? A mi "becsületsértsünknek nevezett reakciónk" sehol nincs ahhoz képest, amit a cigisek bagófüstje okoz olyan embereknek, akik saját maguk soha az életben nem gyújtottak rá. És erre nem megoldás, hogy imitt amott a knyarba nem lehet rágyújtani. Végül is mi van, ha rágyújtasz? befizeti a kis büntit a bagós és kész? Ha cigire futja, nem számít az a pár tízezer, hisz megéri. Na, igen, biztos van normálisabb fajt is, aki csak és kizárólag egy légmentesen elzárt ketrecben fújja a füstöt...de pld tegnap is találkoztam egy bevásárló kp közepén ücsörgő és nagyon kellemesen cigit fújjó brigáddal...természetesen a gyerekeknek való játszódolgok közelében vertek tanyát...szerintetek fel tudtunk ülni a fiammal a játszóra? ....
2008. okt. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Nagyi! Nem Neked személyesre szántam a soraimat ( az előzőt) csak a Te gondolataid kapcsán jöttek az enyéim. Nem Téged, mint odafigyelőbb személyt szerettelek volna megbántani, elnézést, ha mégis olyanra sikerült, hanem sajnos általánosítok..mert a Te hozzáállású emberből van a kevesebb és általánosságban marad a többség olyan, aki a tömegben nem törődik se kerekesszékkel se diákokkal és nyigiban fújja a füstöt, ha 1 percnél tovább kell várnia a buszra és idegbajos lesz tőle...:O(
2008. okt. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
100%
Na, nem olvastam végig az összeset de ismrem a problémát. Megtiltani nem lehet senkinek hogy ne cigizzen otthon. Az elég gáz lenne ha már otthon se cigizhetnél... Mi is okozza a PROBLÉMÁT?! AZ HOGY FELFELÉ ÁRAMLIK A LEVEGŐ (hegyeken főnszél), VISZONT EZ SZOROSAN A HÁZFAL MELLETT. TEHÁT HA EGY 30 CM-RE KIÁLLÓ 45 FOKOS SZÖGBEN LEFELÉ MEGDÖNTÖTT LEMEZT FELSZERELSZ AMI TÚLLÓG JOBB ÉS BAL OLDALON 20-20 CM-RE AKKOR NEM FOG BEMENNI A FÜST. MÁSIK VERZIO TÉNYLEG ÜLTESS SÜRÜ NÖVÉNYZETET AZ ABLAK FELÉIG (ALUL ÁRAMLIK BE A LEVEGŐ, FELÜL KI).
2008. nov. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!