Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ki hogyan szokott le a dohányz...

Ki hogyan szokott le a dohányzásról? Nehéz-e? Hány napig érzed a hiányát?

Figyelt kérdés
Elhatároztam magam, csak nem tudom hogyan fogjak neki. Talán félek a mellékhatásoktól? Sajnos igen!
2012. aug. 18. 12:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Elhatároztad magad, de mégis vacillálsz. Így nem fog menni.

Én egyik-napról a másikra raktam le: fogfehérítésen voltam,ami után nem lehetett rágyújtani 3 napig. Ha meg már addig nem szívtam, úgy voltam vele, hogy akkor már abba is hagyom. Egy előnyét sem tudtam mondani a dohányzásnak, hátránya annál több. Ráadásul a gyengeségem jele lett volna, ha nem szokom le. Ahogy agyban eldőlt, már nem is hiányzott. 3 hónap után volt egy olyan flash, hogy: na, mos úgy rágyújtanék! De el is múlt hamar.

Mellékhatás? Nincs.

2012. aug. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Elhatároztam, hogy leszokok róla, nem akarok már cigizni. Letettem és már 2 és fél éve, hogy nem gyújtottam rá. Akarat kérdése. Ha valaki nem akar igazán leszokni, nem is fog.

Amúgy még a mai napig vannak olyan helyzetek, amikor hiányzik, de az akaratom erősebb, így kibírom.

Soha nem voltak elvonási tüneteim, mert tudtam, ha leteszem, nekem lesz jobb. Nem mérgezem tovább magam és az erre költött pénz is megmarad.

2012. aug. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
"most"
2012. aug. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Gyönyörű szép történetek ezek.Én egy éve tettem le,de iszonyatos kínok között szenvedtem át a (nálam) kritikus 2-3 hetet.zabáltam a mogyorót,szotyit,kutyafülét,hónapokig sört sem mertem inni,mert annak előtte folyamatos cigi mellett ment csak.Akaratos vagyok én is,igazi harcos. :) Csak hát az,hogy nincsenek elvonási tünetek,az egy ordenáré kamu.

És a kérdésre is a válasz: határozd el és egyik percről a másikra tedd le.Kis könnyítés lehet ha este eldöntöd és reggel már nem szívsz.Könnyebb,mert az alvás alatt amúgy sem szívod.

2012. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nekem az első 3 nap volt igazán szöryű,utána fokozatosan jobb lett.De végig nagyon hiányzott a cigi.3 hónap múlva visszaszoktam.Most meg már teszek rá,nem is aarok leszokni.
2012. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
k
2012. aug. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én azt hallottam, hogy a tudattal könnyebb mint akarat erővel, mert akarat erővel leszokni nehéz és szenvedsz, meg majd vissza is szokik az ember többségében. Állítólag nem nagy a mellékhatás és 3 hét elteltével a szervezet kiürül! Ezt most olvastam! Allen Clar. Van olyan aki alkalmazta, talán az első válaszoló? Ha gondolod többet is írhatnál róla!
2012. aug. 18. 16:06
 8/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat! A második válaszoló is.
2012. aug. 18. 16:09
 9/21 anonim ***** válasza:
58%

"Csak hát az,hogy nincsenek elvonási tünetek,az egy ordenáré kamu." Mégsem vagy olyan erős harcos.


Semmilyen elvonási tünetem nem volt! Lehetett velem ugyanúgy beszélgetni, nem kapartam a falat, mert annyira rágyújtottam volna, nem kellett szotyi, tökmag, rágó vagy bármilyen rágcsálnivaló, amivel helyettesítettem volna a cigit és ha valaki rágyújtott mellettem, egyenesen taszított a cigifüst. Ha valaki leszokik, bizony nagyon sok hátrányára rájön a cigizésnek.

Nálam agyban eldőlt, hogy leszokok és így is tettem. Ebben nincs semmi meglepő vagy hihetetlen. Aki meg nem hiszi, az meg ne higgye, a lényeg, hogy 2 és fél éve nem cigizek.

2012. aug. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Tényleg nem voltak elvonási tüneteim! Mivel gyereket szeretnék, tudtam, h előbb-utóbb úgyis abba kell hagynom. Aztán ott volt a fogfehérítés ára is, ami akkor kidobott pénz lett volna. Így viszont jó ok volt.

Tény, hogy én azon ritka emberek közé tartoztam, aki - bár 20 éve cigiztem - kávéhoz, buliban soha, mert nem esett jól.

OK, egyetlen "elvonási tünetem" volt: a házimunka közbeni cigizés. Ha kertészkedés közben pihentem, rágyújtottam. Ha vittem a mosnivalót, rágyújtottam. Eleinte mindig azt hittem, elhagytam valamit. Na igen, a cigit:)

2012. aug. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!