Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szeretnék leszokni a dohányzás...

Szeretnék leszokni a dohányzásról! ötleteket kérek, hogyan szokott le! , ki cigizett valamikor? Már volt, hogy próbáltam de 1 hétig bírtam.

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:

egy erős akaratú barátnő (ez lennék én)


kb fél éve meguntam h párom cigizik,napin kb szűk doboz

"kis" jutalom fejében rábólintott a napi 6 szálra (nagyjából 3 óránként 1)

aztán 4 szál,plussz néha 1-1 ha ideges

2 szálnál tartunk egy ideje,de van hogy el is felejti és csak 3 nap múlva veszi észre hogy nem vett cigit...


ehhez kellett egy kis"rábeszélés" is (dohányos tüdőkről videó,leendő gyereknek nehogymár ne legyen sokáig apja,blabla)


anyám anno próbálta a nikotintapaszt...nem birta megállni a cigit,elájult...

2011. jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tenshi-chan válasza:

Nekem nagymamám nyalókázott helyette. XD

És sikeresen leszokott, a lényeg hogy lekösd magad és legyen valami hasonló mozdulat egy ideig, mert sokszor a mozdulat hiánya is nagyon megnehezíti a leszokást. (persze nem árt ezt is fokozatosan csinálni, mert hirtelen megvonástól depressziós és agresszív lehetsz)

2011. jan. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

van aki egyszerűen évtizedek után holnaptól nem szívja, van aki meg fokozatosan szokik le róla.


szerintem segít a leszokásban a sport, az egészséges táplálkozás, mindenképp kerülni kell a dohányos társaságot (mert úgyis visszaszoktatják) és kellenek a dohányos tüdők is, ha ijesztgetésre vágyik, de azt hiszem, hogy aki úgy is megveszi, hogy a dobozon van hogy halált okoz, már nem ijed meg semmitől.


egy barát/pár fontos lehet, ha tényleg törődik veled, vagy szakember.

de egyszerűen a cselekvés pótolja az életben a hiányérzeted, ezért válik be a nyalóka/szotyi/rágó. egyszerűen célt kell találni az életben és arra figyelni hogy az t elérd, és egészségesen élj. a dohányosok alulmotiváltak, jellemzően alkoholizmusra, drogozásra is hajlamosak, depresziósak is lehetnek, vagy legalább elfojtott szorongások/lelki problémák váltják ki...

2011. jan. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!