Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miről lehet könnyebben leszokn...

Miről lehet könnyebben leszokni, a dohányzásról vagy a húsevésről?

Figyelt kérdés
Én vegetáriánus vagyok, és soha nem bagóztam, de azért kíváncsi lennék, a kettő közül mi okoz nagyobb függőséget. Ha mindenféleképpen választanod kellene, hogy vagy leteszed a cigit örökre, vagy nincs több husi, melyiktől érzed h inkább nélkülöznéd? Az ilyen "egyikről sem" típusú válaszok kíméljenek.
2012. aug. 29. 14:46
1 2
 1/12 intrepid ***** válasza:
100%
A cigit 2000 végén letettem, a husit nem tenném le, nincs az az isten.
2012. aug. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Elég szubjektív dolog, nem fogsz egyértelmű választ kapni.

De én mondjuk azt hiszem a húsról nehezebben szoknék le, mivel nem vagyok vega, és a húst egészségesnek tartom. A bagó viszont káros, arról könnyebben lemondanék.

2012. aug. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egy időben én is így gondoltam, de változnak az idők. :D
2012. aug. 29. 14:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Választ kaptál a kérdésedre? :)
2012. aug. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én a dohányzást el se kezdtem, de ha függő lennék, szerintem a húsról könnyebben mondanék le. Mondjuk nem igazán összehasonlítható a kettő, a dohányzás egy káros szenvedélybetegség, a húsevésben szerintem semmi káros nincs és nem okoz olyan függőséget, mint a dohányzás, a drog, az alkohol stb.
2012. aug. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én a húst hússal eszem és mostanában napi 8-10 szál cigi elmegy de hezitálás nélkül simán dobnám el a cigit hogyha a kettő között választani kellene.
2012. aug. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nohát, én dohányzó vegetáriánus volnék, azt hiszem, ezzel megválaszoltam a kérdést :)
2012. aug. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Haha, úgy látom fele-fele az arány, kinek mi okoz nagyobb örömöt, avagy kinek a pap, kinek a paplan. :)
2012. aug. 30. 18:03
 9/12 anonim ***** válasza:

Én fél éve tettem le egyszerre mindkettőt.

A cicit főleg anyagi megfontolásból. Már egyszer sikerült több évre leszoknom, de végig hiányzott. Leginkább a cigizés hangulata, a mozdulatok, nem maga a fizikai függés volt az erős... Aztán lassan visszakúszott az életembe. De idén megint erőt vettem magamon és eddig jó...

A húst pedig sose szerettem igazán... Évről évre egyre jobban kezdtem undorodni a hústól, és úgy döntöttem, hogy nem eszem többet, azt a keveset se, amit hajlandó voltam megenni, ha ezt jelzi a szervezetem...

Úgyhogy pont így alakult, hogy egyszerre váltam meg mindkettőtől...

Nekem teljesen egyértelmű, hogy a dohányzásról sokkal nehezebb lemondani, mivel eleve undorom van a legtöbb hústól és a lelki függőség a dohányzás iránt szerintem életem végéig maradni fog.

De ha a kérdésedbe a hús helyett az édességet rakod, akkor lehet hogy azt mondom, hogy arról nehezebb leszokni, mint a dohányzásról. Azt még jobban szeretem :)

2012. aug. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kérdés eleve hülyeség, mert a dohányzás egy fajta "életmód", te választod, hogy szívod-e vagy sem, a hús viszont táplálék, és táplálékra szüksége van a szervezetnek. VAgy van olyan, aki már leszokott az evésről? :))

Egyébként nem áll szándékomban vitát szítani, de állati eredetű fehérjék nélkül a szervezeted hamar fel fogja mondani a szolgálatot. Nem tudom, ki miért lett vega, és nem is akarom megmondani, hogyan éljetek, ez csak tanács. Unokahugom úgy "vega", hogy nem eszik se húst, se zöldséget (egyiket se kóstolta még), tejbegríz, tészták, túrógombóc és palacsinta az állandó menüje. Mikor rákérdezek, hogy miért nem eszik húst, a válasz: állatkínzás. Leültettem a wiki elé, hogy keressen rá a tápláléklánc címszóra, majd rákérdeztem, hogy most akkor az oroszlán állatkínzó-e, amiért megeszi a gazellát... Nem érkezett válasz.

Na, jól eltértem a témától... :D

2012. szept. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!