Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen mellék hatások lesznek...

Milyen mellék hatások lesznek ha leszokok a dohányzásrol? Testi lelki de csak pozitiv hatásokra értem!

Figyelt kérdés
már 6napja nem gyujtottam rá!de ojan mintha soha az életembe nem is szivtam volna!tök furcsa!ijen egyszerü lenne?
2010. jún. 11. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:

olvasd el a Miért dohányoztok kérdésemet.

Ha most abbahagyod...

20 perc múlva visszatér a normális vérnyomás és pulzus értéked.

8 óra múlva a vér nikotin- és szénmonoxidszintje a felére csökken, az oxigénszint visszatér a normál értékre.

24 óra múlva a szervezetből kiürül a szénmonoxid, a tüdő kezd megtisztulni a dohányzás okozta lerakódásoktól.

48 óra múlva a szervezetből teljesen kiürül a nikotin. Jelentősen nő az íz- és szagérzékelés.

72 óra múlva a légzés könnyebbé válik, a hörgők ellazulnak és megnő energiaszintjük.

4 hét múlva elköltheted az első 15000Ft-os megtakarításodat és innentől folyamatosan.

4-12 hét múlva javul a vérkeringés.

3-9 hónap múlva enyhülnek a légzési problémák, a köhögés, a fulladás. A tüdőfunkció akár 10 %-kal is javul.

5 év múlva a szívinfarktus kialakulásának kockázata felére csökken, mint egy dohányosnál.

10 év múlva a tüdőrák kialakulásának kockázata a dohányosokéhoz képest a felére csökken. A szívinfarktus kialakulásának kockázata visszatér a nemdohányzók szintjére

és látod felnőni az unokáid, látod változni a világot...

2010. jún. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen ezt már olvastam az egyik oldalon!de amugy mi?szeretnék hizni de miota leszoktam az étvágyam se nött meg!mikor fog ez kialakulni?
2010. jún. 13. 11:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenek előtt javítanék a helyedben a helyesírásomon. Az ojan az pl. helyesen olyan, a gyujtottam az gyújtottam, az életembe helyett az életemben-t kellett volna írnod, a szivtam az szívtam, az pedig világos, hogy az ijen az helyesen ilyen. A mellékhatást egybe írjuk, a leszokok helyett pedig a leszokom a helyes. Azt már le sem merem írni, hogy a pozitiv helyett pozitív-ot kellett volna írnod.


Ennyi hibával 2 mondatodban sokkal inkább azzal kellene foglalkoznod, hogy megtanulj magyarul, s a megtakarított cigipénzt különórára költsd.

2010. jún. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
te most oktatni jöttél vagy tanácsot adni?majd meg tanulok helyesen írni ha akarok!útálom az iLYen okoskodó embereket mint te!aki csak a helyes írásra figyel és még tanácsot sem ad nekem!
2010. jún. 30. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!