Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van mindenki a dohányoso...

Miért van mindenki a dohányosok ellen?

Figyelt kérdés
Dohányozni jó, oké hogy van aki egyenesen utálja, de pont olyan ez, mint a sörrel vagy bármi mással, mindigis lesz aki nem szereti. Minek kell másképp nézni arra aki cigarettázik ? Régebb is dohányoztak az emberek, egyáltalán nem számított rossznak.
2012. nov. 11. 13:16
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nem hülyéztem le a cigiseket. Legalábbis nem olyan értelemben írtam. Lehet, hogy félreérthető volt. Elismerem.


A többivel meg egyetértek. Amíg nem olyan dolgot csinál valaki, amivel másnak árt, addig nyugodtan csinálja. Mint írtam, engem nem zavar, ha valaki dohányzik. Az viszont zavar, ha megállóban vagy valahol valaki fogja magát és rágyújt mellettem.

2012. nov. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Te nem érted, amit mondok.

Én azzal, hogy megveszem a tüdőropimat, dobozonként kb. 400 forint jövedéki adót fizetek, ezt ha felszorzod mondjuk 2 naponta 1 doboz cigivel és 35 évvel, akkor elég szép számot kapsz, aminek akár a fele is elég lehet az ellátásomra. Ergo ha megbetegszek, már fizettem az ellátásomat, vagy legalább annak egy részét, de a hájfej mit fizetett? Van különadó a szalonnára, a csülökre és az egyéb nyalánkságokra? Tudtommal nincs...

2012. nov. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
22-es, ez meg nem magának a dohányzó rétegnek a hibája, hanem az emberi bunkóságé. Én igyekszek mindig kijelölt dohányzóhelyet keresni, de ha nem találok, akkor legalább arrébbmegyek a tömegtől. És ez akkor is így volt, mikor még szinte mindenhol lehetett cigizni...
2012. nov. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"22-es, ez meg nem magának a dohányzó rétegnek a hibája, hanem az emberi bunkóságé. Én igyekszek mindig kijelölt dohányzóhelyet keresni, de ha nem találok, akkor legalább arrébbmegyek a tömegtől. És ez akkor is így volt, mikor még szinte mindenhol lehetett cigizni..."


Tisztában vagyok vele. Nem egy dohányzó ismerősöm van, sőt családtag is. Mégis tekintettel vannak azokra, akik nem dohányoznak. Ezáltal egyáltalán nem zavar, hogy fújják a füstöt.

2012. nov. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Engem az lep meg a legjobban, amikor ápolónőt, orvost látok cigizni.

A egészségtelen életmódnak meg nem csak a cukorbetegség a következménye, hanem a magas vérnyomás is.

2012. nov. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

eről már olvastam amúgy tanulmányokat, és az jött ki, hogy meg kell becsülni a dohányos embert.

ha azt is hozzászámoljuk a tbjárulék mellett, hogy mennyi adót fizet be dobozonként a cigi miatt, és hogy nem kell nekik mondjuk nyugdíjat fizetni, akkor jó üzlet. sőt, olcsóbb a tüdőrákosokat kezelni (vagy hagyni meghalni), mint azokat, akik egészségesen élnek, és emiatt ritkább betegségekkel kerülnek kórházba. arról nem is beszélve, hogy a sok birka függőt dróton lehet rángatni. pár éve feleennyibe került a cigi, azóta duplája, nemsokára megint duplája lesz. ki fogja tudni fizetni minden dohányos? nem. le fog szokni? nem, mert hülye.


én sem dohányzom, sok rosszat el lehet mondani a dohányosokról, de azért azt ne rójuk fel nekik, hogy nem kell utánuk nyugdíjat fizetni 90éves korukig, hanem mire jön a nyugdíjkorhatár, szép nagy részüknek visszaüt a sok év cigi:)

2012. nov. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!