Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi ideig hitegetted...

Mennyi ideig hitegetted magad, és környezeted, hogy te nem vagy rászokva, mielőtt beismerted, hogy már te is dohányos vagy?

Figyelt kérdés

úgyértem, itt is csomóan írják, hogy "nem vagyok rászokva, mert nincs az, hogy megőrülök egy cigiért", vagy "nem vagyok függő, mert reggel nem az első dolgom rágyújtani", de közben meg rendszeresen cigiznek, legalább naponta. mi is ezzel hitegettük magunkat, hogy csak társaságban, meg nem mindig ugyanolyat veszünk, meg hetente csak 2dobozzal veszünk, és nem vagyunk rászokva. aztán persze sorra mindenki rászokott :D

nektek is így volt? ha igen, mennyi ideig, és milyen kifogásokat találtatok ki?:D

persze van aki tudta végig, hogy mit csinál, illetve biztos sokan még most is hitegetitek magatokat, ez a kérdés most nem nekik szól..:)



#dohányzás #hazugság #tévedés #rászokás #önhitegetés #álltatás
2013. jan. 4. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
14-től 16 éves koromig mondogattam ezt... Utána elfogadtam, hogy rászoktam. És 24 év erős dohányzás után (napi ~2 doboz)2010 augusztusban leszoktam.
2013. jan. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én egy éve mondogatom ezt, és most, hogy említed, már nem is vagyok benne olyan biztos, hogy nem vagyok rászokva..lehet, hogy most kéne beismerni? 17F/napi 1 doboz
2013. jan. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
én most is azt mondom hogy nem vagyok rászokva mert simán bírom napokig hogy nem szívok :) egyébként heti egy doboz néha 2 hetente egy doboz
2013. jan. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-4 évig (!). De az tényleg olyan volt, hogy kimaradt 2-3 hét is, hogy nem cigiztem. Először csak bulikon dohányoztam, aztán bizonyos emberek társaságában nehéz volt megállni, én is megkívántam. Nem tudom, hogy rá voltam-e szokva fizikailag, mert még így is megvoltam nélküle, ha magamban voltam, de lelki függőség már kezdett kialakulni.


Mindig azt mondtam, hogy előbb-utóbb abba kéne hagyni ezt a kocadohányzást, de még nem baj, most. Aztán amikor dolgozni kezdtem, elhatároztam, hogy új társaság, új szokások, és abbahagytam a kocadohányzást.


Most már simán rágyújthatnak mellettem, nem zavar. Sokszor határozottan büdösnek is érzem.


Így visszagondolva azért tényleg durva, mennyire tudja áltatni magát az ember. Bár azt fenntartom, hogy fizikailag soha nem voltam függő, az biztos, hogy lelkileg már igen. De gyorsan le tudtam építeni ezt is egy erős elhatározással.


28/N

2013. jan. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!