Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez így meddig működhet?...

Ez így meddig működhet? (kocadohányosság)

Figyelt kérdés

Alkalmanként, max. heti egyszer, mikor összejövünk a haverokkal és elmegyünk kocsmázni vagy partyzni vagy akármi, szeretek elszívni pár szál cigit. Egy este folyamán kb 5-8 szálat. Olyankor jól esik.

Kb fél éve kezdtem el ezt a kocadohányzást, azóta így alkalmanként szoktam cigizni. Arra lennék kíváncsi, hogy meddig működhet ez így? Ki tud alakulni függőség, ha csak így alkalmanként dohányzom? Most úgy vagyok vele, hogy néha, nagyritkán eszembe jut, hogy most jól esne egy szál, de aztán el is felejtem és ennyi. Ivászatoknál pedig kifejezetten jól szokott esni 1-1 szál cigi.


Folytathatom ezt a kocadohányzást, vagy előbb-utóbb így is ki tud alakulni a nikotinfüggőség?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. jan. 18. 23:41
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Sokaknál így kezdődik hogy csak alkalmanként néhány szál,és egyszercsak azt veszik észre hogy egyre több az alkalom.De ha ismered ugy magad és tudod hogy csak heti 1x 6-7-8szál hétvégén akkor abbol nemlehet baj szerintem :D de az a biztos ha semmenyit nem szívsz.
2013. jan. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 gromo ***** válasza:
100%

15 éve dohányzok kb. így. Nem lettem függő, bármikor meg tudom állni, hogy hetekig - hónapokig nem gyújtok rá. Viszont a dohányzás alattomos. Amikor úgy érzed, hogy már minden alkalom nélkül is jól esne rágyújtani, akkor abba kell hagyni pár hétre, így működhet a dolog.

Viszont ez a fajta dohányzás egy nagyon keskeny "ösvény", elég könnyű letérni róla. Ahogy az előttem szóló mondta, legjobb ha teljesen leszoksz.

2013. jan. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, szerintem is az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem dohányoznék, mivel káros, de a baráti körömben is szinte mindenki dohányzik és ezért nekem is jól szokott esni alkalmakkor, hogy együtt rágyújtunk.

Szóval ezek szerint működhet így a dolog. Simán bármikor meg tudom állni, szóval maximum majd ha úgy érzem sokkal gyakrabban kell, leteszem. De egyenlőre maradok ennél a (leggyakrabban is) heti pár szálnál.

2013. jan. 19. 12:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előttem szóló írta, a dohányzás "alattomos" szenvedély. Azért, mert a függés észrevétlenül alakul ki. Ha "kocadohányosként" már megismerted, előfordulhat, hogy idegesség miatt, vagy kiadós ebéd után elszívsz egyet, és jólesik, akkor megismétled. Megúszhatod a rászokást, ha sose tartasz magadnál cigit, és max. a kocsmázás előtt veszel egy dobozzal, de máskor "ne legyen kéznél".
2013. jan. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem. Egyébként tényleg sosincs nálam cigi, úgy ahogy mondod kocsmázások előtt szoktam venni 1 dobozzal és az általában kitart 3-4 alkalomig.
2013. jan. 20. 12:36
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
a nikotinfüggőséged már réges-régen kialakult, csak te egy másféle rituálét kötsz hozzá mint az átlag ember... tartható ez így is, de attól még egyre gyakrabban fog eszedbe jutni, milyen jó lenne rágyújtani... amúgy teljesen mindegy, hogy csak hétvégenként, vagy havi 1* ha már rendszer van benne, akkor bizony dohányos vagy, annak minden mellékhatásával együtt.
2013. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is cigiztem így, kb 2-3 évet. El szórakoztam és olyan gyorsan elrepültek a hónapok, hogy a 3 év után jöttem rá, hogy úr isten, még mindig csak így hébe hóba de heti jó pár szál elmegy.


De mivel nagy függő nem voltam szerencsére, meg tudtam állni, hogy nem veszek, és valahogy magától le is álltam vele. Egyszerűen már a füsttől is undorodom. Nem veszek, és ha kínálnak sem fogadom el.

2013. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is vhogy úgy vagyok vele, ahogy az utolsó, csak talán még több évig csináltam. Nem szívtam sokat, kivéve bulikon, kocsmában, ital mellé jólesett.


De persze éreztem, hogy ez így nem jó, és valamilyen szinten mégiscsak függő vagyok, hiába bírtam ki nélküle heteket.


Aztán egyszercsak úgy döntöttem, hogy soha többé, és onnantól kezdve nem vettem, nem fogadtam el másoktól sem, érdekes módon azóta a füstje zavar is egy kicsit.


Kérdező! Szerintem nem biztos, hogy rá fogsz szokni, mármint fizikailag, inkább ezek a rituálék veszélyesek. Én is inkább lelkileg voltam függő, bár ezt enyhe függésnek nevezném inkább. Csak azt tudom tanácsolni, hogy egyszer szánd rá magad, és tényleg ne gyújts rá többé. Mert ennek az alkalmi dohányzásnak semmi értelme nincs. Most akkor vagy cigizik az ember (de ugyebár annak sincs értelme, ha úgy vesszük), vagy pedig nem cigizik, de akkor tényleg nem. Nyilván az utóbbi az ésszerűbb döntés.

2013. ápr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha van önuralmad nem szoksz rá.

Hány éves vagy? Milyen fajtát szoktál venni?

Néha gyújtok narancs pallmalra. F/29

2013. ápr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
17 múltam és arany Marlborot szoktam venni.
2013. ápr. 16. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!